Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Resonance - souboje v rytmu hudby

aktualizováno 
Hudbou bojovat proti invazi nebezpečných emzáků? Ano, i takto to lze, jak nám dokazuje akční hra proložená hudební částí ve stylu Guitar Hero.
71

Resonance

Platforma: Freeware
Výrobce: Digipen

  • slibné grafické efekty při soubojích
  • chybí tomu jiskra, po čase nezáživné

Stáhnout

Lightning is Probably the Best Way

Lightning is Probably the Best WayJestliže patříte k opravdovým vyznavačům hudby, nejspíše jste na tom podobně, jako hlavní hrdina Resonance, kterého není možné spatřit jinak, než s obrovskými sluchátky na uších. V případě této hry si je ale musel nasadit z trochu jiného důvodu. Na naši planetu totiž zaútočila banda různorodých nepřátel, kteří působí věru nekonvenčními zbraněmi a obyvatelstvo deprimují především svým obrovským hlukem, což má ale výrazný psychologický efekt a zlikvidovat je bude potřeba i navzdory tomu, že přímo nepořádají žádnou genocidu.

V tomto případě tedy mladý hrdina využívá sluchátek jako obrany před nepřátelskými jednotkami a svou znalost hudby pro to, aby je poslal zpět tam, odkud přišly. Vzhledem k tomu, že jimi vydávaný zvuk je opravdu nelibý, lehké a přesně zahrané tóny jim dělají opravdu zle, vykouzlí Lightning is Probably the Best Wayspeciální kombo a jako v jiných akčních hrách jim uberou zdraví. Z toho je myslím už dostatečně patrné to, že máme co dočinění s hudební hrou kombinovanou s akcí. A to ne tak ledajakou hudební hrou – podkladem se stal v poslední době neskutečně populární Guitar Hero.

Pokud jste neměli s Guitar Hero tu čest, pak vězte, že se jedná o primárně konzolovou záležitost, k níž dostanete jednoduchou umělohmotnou kytaru s několika tlačítky a ty pak mačkáte ve chvíli, kdy se objevují barevné čárky na strunách zobrazených na obrazovce. A podle toho jak jste přesní, tak pěkné zvuky vydáváte a dle toho vás také zbožňují. V tomto případě bude mít přesnost trochu jiný smysl a cílem bude vytvořit líbivým zvukem dostatečně silné kombo a to následně poslat. Pokud budete totiž hodně nepřLightning is Probably the Best Wayesní, kombo se nevytvoří a vy budete zranitelné vůči okolním nepřátelům. I když jde o souboj v hudbě, i zde nechybí ukazatel zdraví, který může jednou dosáhnout dna.

K dispozici tedy máte několik akordů a také několik komb, mezi nimiž můžete přepínat. Některé jsou účinné na blízko, jiné zase na dálku a tak bude třeba vybírat podle toho, s kým právě bojujete. Struny máte pouze čtyři a tomu odpovídají také čtyři klávesy, jmenovitě YXCV. Vedle nich se budete rovněž pohybovat mačkáním tlačítek kurzorových.

Celkově je Resonance zajímavým nápadem, ovšem s trochu slabší hratelností. Ze začátku budete se zalíbením koukat na grafické efekty, které vytváří komba a sledovat, jak protivníci pod nátlakem vaší hudby padají k zemi. Časem to ale přestane stačit a to i navzdory tomu, že komb s různými grafickými efekty ale i akordy je velké množství.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

71 %

Hodnocení čtenářů

40 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů

Témata: Země (planeta)

Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...Najdete na iDNES.cz