Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Resonance - souboje v rytmu hudby

aktualizováno 
Hudbou bojovat proti invazi nebezpečných emzáků? Ano, i takto to lze, jak nám dokazuje akční hra proložená hudební částí ve stylu Guitar Hero.
71

Resonance

Platforma: Freeware
Výrobce: Digipen

  • slibné grafické efekty při soubojích
  • chybí tomu jiskra, po čase nezáživné

Stáhnout

Lightning is Probably the Best Way

Lightning is Probably the Best WayJestliže patříte k opravdovým vyznavačům hudby, nejspíše jste na tom podobně, jako hlavní hrdina Resonance, kterého není možné spatřit jinak, než s obrovskými sluchátky na uších. V případě této hry si je ale musel nasadit z trochu jiného důvodu. Na naši planetu totiž zaútočila banda různorodých nepřátel, kteří působí věru nekonvenčními zbraněmi a obyvatelstvo deprimují především svým obrovským hlukem, což má ale výrazný psychologický efekt a zlikvidovat je bude potřeba i navzdory tomu, že přímo nepořádají žádnou genocidu.

V tomto případě tedy mladý hrdina využívá sluchátek jako obrany před nepřátelskými jednotkami a svou znalost hudby pro to, aby je poslal zpět tam, odkud přišly. Vzhledem k tomu, že jimi vydávaný zvuk je opravdu nelibý, lehké a přesně zahrané tóny jim dělají opravdu zle, vykouzlí Lightning is Probably the Best Wayspeciální kombo a jako v jiných akčních hrách jim uberou zdraví. Z toho je myslím už dostatečně patrné to, že máme co dočinění s hudební hrou kombinovanou s akcí. A to ne tak ledajakou hudební hrou – podkladem se stal v poslední době neskutečně populární Guitar Hero.

Pokud jste neměli s Guitar Hero tu čest, pak vězte, že se jedná o primárně konzolovou záležitost, k níž dostanete jednoduchou umělohmotnou kytaru s několika tlačítky a ty pak mačkáte ve chvíli, kdy se objevují barevné čárky na strunách zobrazených na obrazovce. A podle toho jak jste přesní, tak pěkné zvuky vydáváte a dle toho vás také zbožňují. V tomto případě bude mít přesnost trochu jiný smysl a cílem bude vytvořit líbivým zvukem dostatečně silné kombo a to následně poslat. Pokud budete totiž hodně nepřLightning is Probably the Best Wayesní, kombo se nevytvoří a vy budete zranitelné vůči okolním nepřátelům. I když jde o souboj v hudbě, i zde nechybí ukazatel zdraví, který může jednou dosáhnout dna.

K dispozici tedy máte několik akordů a také několik komb, mezi nimiž můžete přepínat. Některé jsou účinné na blízko, jiné zase na dálku a tak bude třeba vybírat podle toho, s kým právě bojujete. Struny máte pouze čtyři a tomu odpovídají také čtyři klávesy, jmenovitě YXCV. Vedle nich se budete rovněž pohybovat mačkáním tlačítek kurzorových.

Celkově je Resonance zajímavým nápadem, ovšem s trochu slabší hratelností. Ze začátku budete se zalíbením koukat na grafické efekty, které vytváří komba a sledovat, jak protivníci pod nátlakem vaší hudby padají k zemi. Časem to ale přestane stačit a to i navzdory tomu, že komb s různými grafickými efekty ale i akordy je velké množství.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

71 %

Hodnocení čtenářů

40 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů

Témata: Země (planeta)

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...Najdete na iDNES.cz