Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rettet Die Kühe - UFOni v akci

  12:00aktualizováno  1:05
Asi nikdy v životě nespatříte na vlastní oči skutečné UFO a už vůbec nemůžete být přímými svědky toho, jak mimozemšťané přilétli na naši planetu krást živé krávy přímo z farmy. Hra od tvůrců Moorhuhnu vám to umožní!

Rettet Die Kühe

Platforma: Freeware
Výrobce: Phenomedia

Stáhnout

Rettet Die Kühe

Dnes vám předkládáme freeware od specializované firmy Phenomedia AG, která se zabývá výrobou reklamních her na své výrobky nebo produkty jiných sesterských firem. Jistě máte v podvědomí celou sérii známých úsměvných hříček na téma Moorhuhn, zpracovaných v mnoha modifikacích a variantách. Tato hra se řadí k předcházejícím jmenovaným výtvorům a své autory vskutku nezapře. Zřejmě si opět nemohli odpustit vložit do ní reklamu tentokrát na mléko, co si ale budeme namlouvat, kdyby tomu tak nebylo, pak bych musela napsat, že je to poprvé, kdy opomenuli nabídnout hráčům něco ke koupi. Přestaňme se ale trápit reklamou, ta nás už dnes obklopuje na každém kroku, a pojďme se vrátit ke hře samotné.

Po úvodním reklamním šotu si můžete přečíst návod, bohužel pro většinu z nás v němčině, ovšem se zadáním vašeho jména do příslušné kolonky byste neměli mít problém ani tak. No a víc už není co zkoumat, pak hru pouze spustíte či opustíte :o). Záleží na vás. Ale protože jste tady od hraní, dáte se do toho.

Rettet Die Kühe

Na počátku se ocitáte na farmě v hornaté krajině a spatříte, jak z oblohy přistává létající talíř. Jako farmář, mající na starosti péči o vlastní kravičky, se nestačíte ani vzpamatovat z takového překvapení a už se do kravína hrnou drzí cizí vetřelci, aby na vlastních bedrech začali ke svému vznášedlu v rychlém tempu odnášet jednu krávu za druhou. Vám se to pochopitelně nelíbí a rozhodnete se vzít zákon do vlastních rukou, ovšem ejhle, nemáte žádnou zbraň. Ostatně nikdy dříve jste ani na okamžik nepomysleli, že byste ji v této dříve pokojné krajině potřebovali!

K obraně vlastního majetku je tedy využít všeho, co máte zrovna po ruce a jako první na ráně jsou vidle. Protože ufoni mají vybavení po technické stránce velmi dobré, nakládají svůj lup pomocí “teleportu” a vy jste tak nuceni prostřednictvím kurzorových kláves běhat nahoru a dolů a vidlemi vracet krávy zpět tam, kam patří, tedy do kravína. Nesmíte však v žádném případě dopustit, aby se vetřelci se svým nákladem dostali na přemisťovací plochu – to by byl průšvih. Pomocí vidlí tedy musíte ukradené kravičky mezerníkem doslova vypíchnout zpět na zem, ony samy si už najdou cestu do kravína. Hru ztěžuje navíc okolnost, že jste ještě omezeni časovým limitem 90-ti sekund, ubíhající čas můžete průběžně sledovat vpravo nahoře na obrazovce, skóre pak vlevo.

Rettet Die Kühe

Po grafické stránce je hra velmi povedená, ostatně jako vždy od tvůrců z Phenomedie. I počáteční hudba je vemlouvavá a jenom tak dokresluje poklidný ráz okolní krajiny, kterou narušil až příchod nezvaných vetřelců. Přímo za výborné považuji ozvučení hry, zvukové efekty zní věrohodně a pokud ve svém počínání neuspějete, dočkáte se na závěr hodně škodolibého výsměchu. Jediným, zato podstatným nedostatkem této jinak docela vydařené hry je skutečnost, že ve výsledkové listině místo dosažených výsledků spatříte jen stále přibývající nečitelné obdélníčky. Domnívám se, že takovýchto školáckých chyb by se neměli tak zkušení a věhlasní autoři dopouštět.

No a teď to nejdůležitější na konec. Pro zajištění plynulého hraní je totiž nutno si z internetu stáhnout spouštěcí a podpůrný program (prvek Flash), jehož URL získáte při prvním pokusu o spuštění hry. Kdyby se tak náhodou nestalo, najdete ho na této adrese.

Autor:


Témata: UFO, Země (planeta)

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz