Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Revenge of the Robot: Cats from Mars - kočky z vesmíru

  12:00aktualizováno  1:29
Kdo by neznal klasiku jménem Space Invaders. Tato vesmírná akce se navrací v plné kráse, tentokráte s lehce pozměněným konceptem a několika málo novými nápady. Máte rádi Space Invaders? Pak si jistě zamilujete i tuto hříčku.
60

Revenge of the Robot: Cats from Mars

Platforma: Freeware
Výrobce: Pug Fugly Games

Stáhnout

CloudSpace Invaders – jedna z velice starých her, které si před mnoha a mnoha lety užívali tehdejší hráči v jednoduché grafice, což však dostatečně vyvažovala příjemná hratelnost. A možná právě díky této vlastnosti si hra zachovala svou tvář až do dnešní doby, kdy je freeware tvůrci stále přetvářena do nových a nových podob. Jednou z nich je také hra s vcelku dlouhým názvem - Revenge of the Robot: Cats From Mars.

Ony kočky v názvu hry se nevyskytují jen tak pro nic za nic. Kočky zde totiž sehrají úlohu takřka zásadní – jak totiž zde dokážou, nemusí být jen milujícími domácími mazlíčky, nýbrž také vcelku krvelačnými a nelítostnými potvorami. Cloud

Klasicky usedáme do nabušené vesmírné lodi vybavené rychlopalnými zbraněmi, s jejíž pomocí musíme proletět skrze několik přetěžkých levelů, kde čeká velká spousta nepřátel. A ti jsou hned na první pohled v něčem zvláštní – ne že by totiž proti vám stála početná armáda stejně vybavených leteckých strojů. Herní pole je naopak vyplněno spoustou kočičích hlav, které vás však nebudou šetřit o nic méně než jejich plechoví kolegové.

Vše začíná ve vcelku pozvolném tempu a první várku koček zvládnete takřka bez mrknutí. Aby také ne, jediné co prozatím zvládají je vcelku nemotorné pohybování se po herní ploše. Zato však jejich kolegyně z dalších levelů jsou již podstatně zkušenější. PokCloudouší se manévrovat a co nejdéle přežít ba co více, vysílají také směrem k vám nějaké ty zraňující projektily, navíc se na vás třeba bezhlavě vrhají, což může skončit srážkou, což by znamenalo nepříjemnou ztrátu jednoho života. Pokud tímto způsobem ztratíte všechny tři, hra končí, do jednoduché tabulky se zapíše vaše skóre a jste nuceni pokračovat od úplného začátku. 

Rozhodně zajímavý nápad s oněma kočkami, celkovému konceptu hry však nikterak nepomůže. Jedná se totiž i přes to o pouze průměrnou akční střílečku ve stylu starých dobrých space invaders, která nezklame, ovšem ani nepřekvapí. Stojíte-li tedy o víceméně průměrnou akci s jednoduchou grafikou a vcelku příjemnou hratelností, neváhejte a Revenge of the Robot: Cats From Mars rozhodně stahujte.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

27 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 9 čtenářů

Témata: Robot

Nejčtenější

Další z rubriky

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...Najdete na iDNES.cz