Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rick32 - nebezpečný labyrint

  12:00aktualizováno  27. března 10:16
Nejenom Lara Croft se musí potýkat se smrtícími nástrahami prastarých labyrintů. Třeba takový Rick Dangerous, dobrodruh milující nebezpečí, je na tom velice podobně. Však se o tom přesvědčte sami.

Rick32

Platforma: Freeware
Výrobce: Arnaud Carré

Stáhnout

Rick32Také jste občas nuceni zatlačit slzu nostalgie při vzpomínce na stařičké hry, které jste až do omrzení pařili na svých spectrech či atárkách? Některým z vás se možná tyto „stroje“ válí ještě někde ve sklepě, kde na ně pomalu usedá prach zapomnění. Naštěstí však toto zapomnění není natolik velké, aby si čas od času nějaký programátor na ony dobré časy nevzpomněl a nerozhodl se vzkřísit některou oblíbenou hru té doby. A právě takový osud potkal i pařbu Rick Dangerous.

Vaše dobrodružství začíná v Jižní Americe roku 1945. Právě sem se totiž dobrodruh Rick Dangerous vydal hledat domorodý kmen Goolu. Bohužel, cesta letadlem končí ztroskotáním a Rick se ocitá v nebezpečném bludišti. Jak se také ukáže, domorodci nejsou v příliš dobré náladě a pokud jim zkřížíte cestu, je s vámi ámen. To je ovšem jen jeden problém, se kterým se Rick bude muset vypořádat. Vaším prvořadým úkolem je dostat se ve zdraví z podzemního labyrintu. Ten je ale bohužel plný nejrůznějších pastí a překážek, takže to rozhodně nebude snadné. Rick32Hned na začátku budete muset utéct před obrovskou kamennou koulí, která se za vámi znenadání objeví. A to je jenom začátek! Vaše cesta nejednou skončí díky nejrůznějším bodákům, které vyčnívají ze země, ze zdí i ze stropu. Stačí jen zavadit a jste hned o jeden život chudší. Ještě horší jsou ovšem bodáky, které nelze jen tak spatřit, protože se zpravidla vysunou právě v okamžiku, kdy kolem nich procházíte. V žádném labyrintu nesmějí chybět ani vystřelovací šípy, které vám proříznou pěšinku častěji, než by vám bylo milé.

Rick Dangerous ovšem není žádný amatér a vydává-li se na cestu, dělá tak vždy dobře vybaven. V tomto případě se tím myslí šestiranný kolt a pár svazků dynamitu. Jak vás asi napadlo, kolt slouží k řešení nedorozumění s domorodci, ovšem rozhodně byste náboji neměli plýtvat. Pokud můžete nepřátele obejít, udělejte to! Pokud se dostanete do slepého konce, zpravidla to vyřeší rulička dynamitu, s jejíž pomocí se nakonec nějaká cesta najde. Při odpalování si ale musíte dát pozor na odletující kamenné bloky. Rick32Občas se také budete muset plazit skrze některé obzvláště úzké chodby, nicméně tuto polohu shledáte zvláště užitečnou i jako obranu proti letícím šípům. Další dovedností, kterou je Rick obdařen, je šplhání po určitých typech stěn, bez něhož by se z bludiště zřejmě nikdy nedostal.

Ačkoliv hra využívá některých možností grafických akcelerátorů, grafika je věrna své předloze, takže by hra měla být přibližně taková, jakou si ji pamatujete. K vašemu snažení vám navíc bude vyhrávat hudba v duchu zvukového chipu Atari-ST a je jen škoda, že zvuků je ve hře pomálu. Důvodem je pravděpodobně snaha autora udržet velikost hry na pouhopouhých 32 kilobytech, což je kromě jiného i jasný signál pro všechny modemisty. Neváhejte tedy a stahujte, za těch pár kilobytů to stojí.

Autor:Nejčtenější

Další z rubriky

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz