Rider 2 - na motorce po Tokiu

  12:00aktualizováno  10:35
Druhý výlet do přeplněných japonských ulic, kde si zařádíte na různých typech motorek. Musíte však také dávat pozor na všudypřítomné policajty, podivné řidiče a hlavně dbát o to, abyste splnili své úkoly v časovém limitu.
70

Rider 2

Platforma: Freeware
Výrobce: Crest Computer System

Stáhnout

Rider 2Není tomu ani půlroku, co jsmevám na PH představili simulátor jízdy namotorce Rider.Dnes vám nabízíme jeho vylepšenouverzi, která sice nehýří přehnanou inovací,přesto je zde znát pokrok v grafice a co je nejpodstatnější,první díl byl po stránce hratelnosti opravdupovedený.

Stejně jako minule i nynízavítáme do ulic japonského velkoměsta, kde seujmete role poslíčka. Na různých typech dvoustopýchvozidel budete muset v daném čase doručit určenou zásilkudo některého z mrakodrapů. Nebojte se však žádnéhobloudění. Hra je v tomto směru maximálnězjednodušena, jedete pořád rovně a rozhodujícíje jen a pouze čas jízdy. Na monitoru je tento stavsignalizován dvěma šipkami vpravo nahoře, jako kdybyzároveň s vámi jel druhý stínovýjezdec.

Na počátku se odlepíteod obrubníku a vrhnete do dravých vod tříproudovésilnice. Že se zde budete muset chovat hůř než piraňa v Amazonceje nasnadě. Nejenže jsou japonští řidiči snad stejněšpatní jako ti čeští, ale navíc rádiblokují dopravu, vytlačují vás do jinýchproudů, zastavují kilometr před přechodem a občas jim zdodávky vypadna na vozovku velká bedna, takže musítekličkovat jako mezi balíky slámy. Pro úspěšnoujízdu jsou podstatné dvě věci: drát se Rider 2dopředumezi vozidly a dodržovat dopravní předpisy. Je to trochuvražedná kombinace, ale pokud nechcete celou cestu odjezditza každou cenu na nejpomalejším stroji, pak hra nenívůbec obtížná.

Za každou odjetou zakázkusevám odemkne garáž s lepším strojem. Celkem semůžete povozit na šesti různých mašinkách, odmalého skútru s objemem 50 kubických centimetrůaž po litrové choppery, můžete si vyzkoušet i specialitkuv podobě HumanTransporteru. Každá motorka nabízíi trochu jinou trať. Stále sice jedete ve městě, ale někdysi vyzkoušíte jízdu prázdnými ulicemi,jindy ve špičce nebo v noci. Silné stroje jsou sicenejrychlejší, ale protože musíte často měnit směra zastavovat na křižovatkách, nejsou tou nejlepšívolbou. Častěji budete musetplatit pokutu nebo motorku zcelarozbijete, takže již nebude pro další ježděnídostupná.

Rider 2Druhá verze Rideru doznalazměnve vzhledu okolních budov a dopravních prostředků. Tyjsou nově otexturovány za pomoci fotografií, takžeměsto vypadá reálněji. Bohužel stálenedosahuje 3D grafika nijak oslňujících výkonů,vylepšení by si zasloužil celý inteface i některémodely. Když se však pustíte do hraní, chytne vásdvojka úplně stejně jako předchůdce. Užijete si hráteks ostražitými policisty, nenápadného porušovánípravidel, podjíždění železničních závora hlavně také poznáte, jak to vypadá najaponských silnicích. Rider 2 je pěkně zpracovanýsimulátor, u nějž strávíte desítkyminut zábavy.Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

67 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 35 čtenářů

Nejčtenější

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Další z rubriky

V Airfall si skáčete mezi mraky a planetami

Airfall

Tato futuristická akce z první osoby je postavena na „nejoblíbenější“ kratochvíli hráčů akčních her. Na překonávaní...

Ve Spinnortality jste šéfem megakorporace, která se neštítí ničeho

Spinnortality

Velmi reálnou a ještě smutnější budoucnost nám ukazuje obchodní strategie Spinnortality. Svět je zlý a vy, chcete-li...

Horor Northbury Grove je osmdesátková vyvražďovačka pro silné žaludky

Northbury Grove

Osmdesátky neskončili. Alespoň v hlavě šíleného vraha, který na vás v tomto hektickém hororu uspořádá lov právě v...

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám
Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala pusu ještě před tím, než nás ošlehá vítr. My jsme jen zakouleli očima a chtěli mít tuhle proceduru co nejrychleji za sebou. Ale jak se říká, maminka má vždycky pravdu.

Najdete na iDNES.cz