Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rider – život motorkáře

  12:00aktualizováno  3:11
3D simulátorů motorek na freeware scéně příliš nenajdete. Pokud byste si chtěli vyzkoušet, jak se cítí jezdci na dvou kolech, když se řítí vysokou rychlostí po plně frekventované silnici, máte jedinečnou možnost.
80

Rider

Platforma: Freeware
Výrobce: Crest Computer System

Stáhnout

RiderNe nadarmo se motorkářům s nadsázkou říká dobrovolní dárci orgánů. Co se týče bezpečnosti, je přeci jenom vhodnější volbou automobil. Jestli si i přesto chcete zajezdit na motorce a neohrozit nijak svoje zdraví, vyzkoušejte Ridera.

Po spuštění vás bezesporu zaskočí jazyk hry. Jedná se totiž o španělskou vesnici položenou kdesi v Asii (konkrétně v Japonsku). Proto bych rád nejprve popsal, jak se ve hře orientovat. Po spuštění najedete na pět otazníků a jste uvnitř hry. Klikyhák úplně vlevo znázorňuje jakés takés statistiky, klikyhák napravo od něj je setup. V něm si můžete nastavit, zda chcete hrát v okně či ve fullscreenu, nebo také na posuvnících hlasitost hudby a zvuků. První klikyhák zprava označuje exit a konečně druhý zprava vás posune blíže startu hry. Na následné obrazovce vidíte vaši garáž. Na začátku hry se v ní nachází pouze Rider nejslabší skútr a ještě horší trojkolka. To vám na začátek bude muset stačit, nicméně postupně dostanete za splnění úkolů silnější stroje. Stačí poklekat na obrázek vybrané motorky a jedete!

Vaším úkolem bude dojet se zásilkou na určené místo a nepřesáhnout daný časový limit. Nic však není tak jednoduché, jak na první pohled vypadá. Prvním problémem, se kterým se setkáte, bude hustá doprava. Často budete muset kličkovat ze jedné strany na druhou, a co víc, někteří řidiči se chovají jako blázni, když vám na poslední chvíli vjedou do cesty. Nemilé je dále zjištění, že firma nakládající bedny na před vámi jedoucí kamión práci odflákla, náklad nijak nezajistila a bedny začnou z kamiónu padat přímo pod kola vaší motorky. Jestliže trefíte přecházejícího chodce, odnesete to také pořádným poškozením. V pravém horním rohu máte mimo jiné indikátor poškození, a pokud motorku zdevastujete příliš, už si na ní nezajezdíte.

RiderKapitola sama pro sebe je policie. Jedete obligátních sto padesát na šedesátce, nic se neděje, všude klid a najednou za sloupem schovaný modrý mužíček s radarem. To pro vás samozřejmě znamená okamžitou stopku, následné promlouvání do duše a ztracení potřebných vteřinek. Nejinak tomu je i u světelných přechodů. Některé můžete bezostyšně projet na červenou, ale jinde stojí policista, který vám to samozřejmě pořádně vytmaví.

RiderRidera můžete hrát jak ve fullscreenu tak i v okně, ale pro vychutnání lepší grafiky bych jednoznačně doporučoval druhou variantu. Přeci jenom ve fullscreenu vše vypadá, jako kdyby se čas vrátil o dobrých šest sedm let zpět. Každý z celkového počtu šesti levelů má svojí vlastní muziku a i zvuky motorek jsou odlišné, takže až se budete prohánět na nejsilnější kubatuře, pořádně si to užijete.

Rider je výborným simulátorem. Nabízí kvalitní poježdění v husté dopravě, pěkné zpracování, pět motorek plus jednu trojkolku, což se všechno sečteno podtrženo rovná velké porci zábavy. Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

76 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 60 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Další z rubriky

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...Najdete na iDNES.cz