Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Riff – rychlé puzzle

  12:00aktualizováno  31. prosince 2005 10:19
Všemožných puzzle games, kde máte plno času si všechno nejdříve promyslet, je spousta. Proč však nezkusit jednu, kde vás bude čas tlačit takovým způsobem, že nebudete vědět, kam dřív skočit.
70

Riff

Platforma: Freeware
Výrobce: TJ Jackson

Stáhnout

RiffJak je u Experimental Gameply zvykem, znovu tu máme „nekonečnou“ hru. Nekonečnou v uvozovkách z toho důvodu, že byste museli být setsakramentsky dobří, rychlí a vytrvalí, abyste dokázali hrát donekonečna. Ale i zde platí, že se cvikem přicházejí úspěchy.

Riff se představuje jako quick puzzle. Máte za úkol spojovat různé obrazce a vytvářet tak řetězy, čímž si přidáváte skóre a ubíhající čas. Obrazců je mnoho – čtverce, trojúhelníky, ozubená kola, hvězdy a mnohé další. Navíc má každý obrazec svou barvu. A zde je zakopaný pes. Musíte spojovat pouze obrazce se stejnou barvou nebo stejného typu. Jedině tak navážete řetěz, v opačném případě budete muset začít znovu. Zatím se zdá vše jednoduché, spojovat dokáže přeci každý, nicméně je Riff tu jeden podstatný problém. Obrazce vyjíždějí zespodu a mizí u hořejšku obrazovky. A to poměrně ďábelskou rychlostí, takže se připravte, že prvních pár her toho moc nepospojujete. Nicméně s několika minutami cviku se vaše schopnosti vypilují a budete schopni odolávat časovému limitu poměrně dlouho. V pravé liště hry můžete vidět své celkové dosažené skóre a také velikost nejdelšího řetězu, který se vám podařilo spojit.

Obtížnost vám bude zpočátku připadat vysoká, nicméně se opravdu jedná jen o cvik a hbitou ruku. A také o trochu intuice. Abyste mohli navazovat co nejdelší řetězy, není na škodu se někdy v mžiku zamyslet, jakou cestou by bylo nejvhodnější se vydat. Vše oRiffvládáte klasicky myší. Grafika je slušná, obrazce jsou barevné jak mají, ale měl bych zde jednu výtku. Jestliže navážete řetěz, barva vašeho posledního obrazce je poměrně špatně viditelná, což vám znesnadňuje další výběr, na který máte žalostně málo času. Trochu pomáhá zapamatovat si, jak barevný obrazec napojujete, ale ve chvatu, v jakém se hra odehrává, to častokrát ani nezaregistrujete. Už podle názvu mohou fandové jazzu odtušit, že vám k vašemu snažení bude hrát prvotřídní jazzový doprovod.

Z počátku se bude Riff jevit jako obtížná hra, především kvůli své rychlosti, nicméně pokud si osvojíte její smysl a přidáte hbitost okořeněnou dobrou intuicí, můžete hrát opravdu dlouho. Jak dlouho už záleží jenom na vás.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

28 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 13 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

emimino-diskuse
emimino-diskuse

Je fajn si občas s někým popovídat o tom, co vás trápí. S námi v tom nejste sami.Najdete na iDNES.cz