Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rise of the Machines - robotická vzpoura

  12:00aktualizováno  3. srpna 11:58
Frenetická akce v pravém slova smyslu právě začíná. Opět se ocitáme ve scrollujícím prostředí, kde jsme zasypáváni tunami nepřátelských jednotek robotického původu. Ubráníte se probíhající vzpouře?
80

Rise of the Machines

Platforma: Freeware
Výrobce: My Real Games

Stáhnout

Rise of the machinesV případě, že holdujete akčním akcím se scrollujícím prostředím, máte na výběr z poměrně slušné skupinky her. Pokud jste ale člověk zvláště náročný, pak se vám výběr zúží na několik málo kousků, k nimž rozhodně patří Deadly Stars či čtenářsky oblíbený Air Assault 2. Od dnešního dne si na svůj seznam můžete připsat projekt další. Rise of the Machines se totiž dvěma zmiňovaným velice podobá a taktéž nabízí příjemně hratelný a graficky přitažlivý kousek.

Po obsahové stránce se autoři nepokoušeli ani trochu experimentovat s případnými inRise of the machinesovacemi (zda je to dobře či nikoliv nechám již na vašem osobním pohledu). Každopádně se jim povedlo stvořit skvěle hratelný kousek, který je tradičně rozdělen do několika samostatných misí. Ty přichází postupně jedna po druhé, přičemž vedle nových druhů nepřátel zpravidla nabídnou i odlišné herní prostředí, což odsunuje stereotyp na vedlejší kolej.

Popisovat hratelnost Rise of the Machines by se rovnalo příslovečnému nošení dříví do lesa. Snad každý se již setkal s akční hrou, kde usednete do kokpitu moderní stíhačky a to v prostředí, které se neustále scroluje shora dolů. To zaručuje neustálý přísun protivníků, díky čemuž se ukazováček z levého tlačítka myši ovládajícího střelbu za celou herní dobu prakticky nezvedne. Navíc i ovládání pohybu lodi bylo inteligentně umístěno na myš, kterou lze pohybovat do stran, nahoru a dolů, na což vámi ovládaná jednotka okamžitě reaguje. VzhledeRise of the machinesm k množství upgradů, nových projektilů povalujících se na herní obrazovce po zabitých nepřátelích bude rychlé manévrování neustále potřeba a to ještě ani nemluvím o téměř neustálé střelbě ze všech stran, kdy bude leckdy problém nalézt i útočníka. Herní plocha je totiž poměrně rozmanitá, neustále se obměňuje a zaplňuje objekty, které jsou mnohdy i z části zničitelné. Navíc jsou robotičtí nepřátelé umístěni jak na povrchu zemském, kryjíc se za budovami, tak se i pohybují vzdušným prostorem, tudíž se budete muset koncentrovat na obě situace. Navíc na závěr musíte projít zkouškou v podobě udolání jednoho obtížnějšího bosse, což nebude vždy procházka růžovým sadem.

Celkově ale není Rise of the Machines nikterak složitou záležitostí. Spíše se jedná o hru jako stvořenou pro lehkou odpolední relaxaci.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

59 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 17 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...Najdete na iDNES.cz