Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Road Attack - přestřelka na dálnici

  12:00aktualizováno  9:17
V dnešní hře se z více proudové dálnice stane bitevní pole. Sviští si to po ní vysokou rychlostí auta a kamióny vyzbrojené kulomety a likvidují vše co se jim připlete do cesty. Ani vy však nejste bezbranní.
50

Road Attack

Platforma: Freeware
Výrobce: Freegamesway

Stáhnout

roadattack1

Pakliže vám chybí na silnicích dostatek akce, je pro vás Road Attack hrou k pohledání. Při jením hraní totiž ani tolik nejde o vaše jízdní schopnosti, ale o to, jak dobře dokážete sestřelovat projíždějící auta.

Po spuštění vás přivítá velmi pěkně vypadající menu, kde si nastavíte vše potřebné, vyberete jedno ze čtyř vozítek (dva sporťáky, dva kamióny) a vydáte se na dálnici. Za úkol máte projet určitý úsek, přičemž jste tlačeni časovým limitem. Krom času si musíte v dávat pozor na jiné účastníky dopravního provozu, kteří si své řidičáky pravděpodobně vytiskli doma na domácí tiskárně. A nebo je vůbec nemají. Jezdí totiž jak se jim zlíbí a navíc svá auta obohatili o bodce, kulomety a jiné střelné zbraně. Inspiraci u Carmageddon jim nelze upřít. Ani vy však nejste na projížďce a podle toho, jaké jste zvolili vozidlo, máte svoji zbraň. A budete ji nuceni často používat. Za roadattack2každé sestřelené vozidlo nebo motorku dostáváte body. Pokud vás však zasáhne kulka nebo se s vozidlem srazíte, odečte se vám část zdraví. Naštěstí se na silnici objevují různá vylepšení, takže si můžete zdraví doplnit, získáte lepší kulomety, rakety nebo větší rychlost. Pakliže dojedete do cíle včas, postoupíte do dalšího levelu a celý kolotoč se opakuje.

Grafika nijak světoborná není, nejedná se o nic inspirativního, ale ke hraní stačí. Prostředí levelů je neustále stejné, a tak alespoň potěší určitá míra variability nepřátel. Jezdí proti vám motorky, sporťáky, ale také futuristické tanky. Po krajích silnice je tráva a občas se tam mihne i odstavené vozidlo. Příjemné je, že když seberete nějaké bonusy, jako třeba kulomety nebo trysky, vizuálně se to promítne i na vašem vozidle. Hratelnost mě příliš neoslnila. Levely se od sebe liší pramálo, pouze na vás jede o trochu více nepřátel. Místy si však budete na silnici připadat až příliš osamělí a nebudete mít "do čeho píchnout". roadattack3Nepřátelé nejsou příliš inteligentní a jejich kroky se dají po čase snadno předvídat. Největší problém jsem viděl v plynulosti, neboť na mém stroji běhal Road Attack dosti podivně. Místy se zpomalovat, aby byl následně neobvykle rychlý. Pochybuji, že to byl záměr autorů, takže nejspíš bude závada na mém přijímači. Na obrazovce můžete vidět velké množství přehledných statistik a informací. Ozvučení je průměrné.

Jestliže máte chuť si trochu zastřílet, pak si Road Attack stáhněte. Neočekávejte však mnoho. Po prvním spuštění a naběhnutí menu slibuje Road Attack hodně, ale po spuštění budete nespíše rozčarováni a zklamáni.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

70 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 18 čtenářů

Témata: Raketa

Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...Najdete na iDNES.cz