Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Road Fighter - pirátem silnic

  12:00aktualizováno  18. srpna 2004 1:49
Dnes tu máme další z řady předělávek jednoho z nejstarších simulátorů. Jedná se sice o jízdu autem, ale nejde ani tak o umístění, ale o to abyste dojeli do cíle, což znamená, že benzínu není nazbyt.
60

Road Fighter

Platforma: Freeware

Stáhnout

Road FighterOriginál, který byl námětem pro tuto hru, jsem poznal už ve svém útlém dětství. Konami's ROAD FIGHTER je legendou z televizních videoher. Když dříve nebyla oslňující grafika ani zázračné zvukové provedení, nahradil hratelnost hry skvělý a originální nápad. Tak je tomu i v tomto případě. Extrémová jízda ulicí, kdy se honíte nejen za umístěním, ale hlavně za benzínem, je vynikajícím námětem, který je opravdu hoden kvalitního REMAKU, jako jím je právě Road Fighter.

Oč tedy ve hře jde. Projíždíte více či méně dlouhou cestou ze startu do cíle, která je rozdělena na několik pasáží (několik znamená šest :). Na cestě, jak to asi všichni znáte, vzniká obrovská spousta komplikací.Road Fighter Některé jsou více, jiné méně závažné. Normální, pomalá auta stačí jednoduše a rychle objet. Modrá auta (což jsou vaši protivníci), je objet už o něco těžší, protože jejich rychlost je už mnohem rychlejší, než u obyčejných (zelených) aut. Dalším druhem aut jsou auta fialová, která ve hře znázorňují chování některých (agresivních) řidičů. Zkrátka a jednoduše, projíždíte-li okolo nich, pokusí se do vás šťouchnout, čímž vás uvedou ve smyk, který většinou končí na svodidlech. Nakonec jsou zde i pomalé kamiony, které vám cestu také moc nezpříjemní.

Kromě dynamických komplikací najdete ve hře i problémy statické, jako třeba kaluž, zpomalující vaše auto, či olejová skvrna, která vyšle vaše auto do smyku, který obvykle končí... Pokud však pro vás je i toto málo, můžete narazit do některého z kamenů. Jak jsem již řekl, celá hra je o benzínu. Plná nádrž, kterou máte na začátku, vám do konce závodu nevydrží ani náhodou. Je proto nutné sbírat kanystry s palivem. Dále je ale ještě nutnější vyvarovat se nárazům. Jak je totiž všem lidem jasné, největší spotřeba aut je při rychlém rozjezdu.

Road FighterHra je rozdělena do třech obtížností, z nichž mi i ta nejlehčí připadá docela těžká :). Pokud si však vyzkoušíte i obtížnost nejtěžší, věřte že vám v cestě bude stát tolik aut a překážek, že nebudete mít kam utíkat.

Co je však ve hře důležité ocenit je multiplayer. Jízda ve dvou na jednom PC je dobrá zábava, zvláště když stačí, aby jednotlivý úsek trati zajel jeden z účastníku. Do další fáze totiž postupují oba dva - zkrátka týmová práce. Pokud si to ale chcete pořádně rozdat na ostří nože, nic vám nebrání.

Jak asi sami vidíte na screenshotech, grafika je dost dobrá. Co však zatím neslyšíte je hudba ve hře, která je také na dobré úrovni, stejně jako zvuky. Suma sumárum se jedná o velmi kvalitní hru, kterou vám můžu vřele doporučit.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

64 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 50 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...Najdete na iDNES.cz