Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Road Racer - převozník bomb

aktualizováno 
Tak trochu netradiční závodní simulátor, kde po zvolení několika obtížnostních nastaveních budete stíháni jak časovým limitem, tak i tikající bombou.
70

Road Racer

Platforma: Freeware
Výrobce: Bryvis - Ryan Timothy

  • ojedinělý pokus
  • několik možností nastavení
  • pouze velmi jednoduchý simulátor

Stáhnout
Road RacerAdventure Game Studie patří na nezávislé scéně k nejčastěji používaným nástrojům pro tvorbu adventurních her. Jak jistě těm bystřejším již došlo, mluvím v recenzi o tvorbě adventur, tento projekt navíc nejen že podle obrázků jako adventura nevypadá, ale tuto domněnku potvrzuje také zařazení této recenze, objevující se v kategorii simulátorů.

Autor Road Racer se zkrátka rozhodl k takové menší výzvě a využil nástroj pro tvorbu adventur k projektu, ke kterému očividně není AGS stavěno. A i když by to asi málokdo čekal, dopadlo to relativně dobře a nám sRoad Racere tak dostává do rukou ne úplně klasická, ale dobře hratelná závodní hra. Jak je vidět z obrázků, jedná se o hru, na kterou budeme nazírat z ptačí perspektivy. Usednete k virtuálnímu volantu auta vhodného do terénu a také proto se většinu času nebudete pohybovat po silnici, nýbrž po skalnatém a vyprahlém terénu.

Čím se projekt liší od klasických simulátorů, to je fakt, že nebudete projíždět celé okruhy závodů a to třeba i několikrát. Místo toho jsou pro vás nachystány krátké úseky, které ujedete maximálně v čase jedné minuty. Ostatně čas hraje poměrně důležitou roli a je to právě on, který bude rozhodovat o tom jak jste na své misi úspěšní. Pro každý úsek, na který se vydáváte, je tedy stanoven časový limit a to délky odpovídající zvolené obtížnosti. Ty Road Racerjsou klasicky tři a začátečníkům rozhodně doporučuju tu nejnižší. Poté se není problém pohnout výše a navíc můžete ještě obtížnost zvyšovat třemi dalšími volbami. První z nich znamená, že se vás bude vlastně omezovat jen a pouze časový limit. Druhá volba přidává navíc přenos velmi důležité bomby, která může trpět vašimi necitlivými nárazy nebo stačí i nájezdy mimo trať. Po celou dobu se vám tak počítá procentuální poškození a ze hry tak můžete být vyloučeni nejen nedodržením limitu, ale také pokud míra poškození přeroste určitou míru. Posledním ztížením jsou překážky v podobě pneumatik umístěných v zatáčkách a podobně. Vyhnout se jim a zvládnout to v předepsaném čase, to již chce dostatečně zkušeného řidiče.

I když bych to já osobně nečekala, experiment dopadl docela dobře a i na adventurním enginu se podařilo vytvořit docela obstojnou závodní hru. Stěžovat si příliš nelze ani na fyzikální stránku, která je zkrátka pro freewarový počin dostatečná.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

43 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 21 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...Najdete na iDNES.cz