Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Road Racer - převozník bomb

aktualizováno 
Tak trochu netradiční závodní simulátor, kde po zvolení několika obtížnostních nastaveních budete stíháni jak časovým limitem, tak i tikající bombou.
70

Road Racer

Platforma: Freeware
Výrobce: Bryvis - Ryan Timothy

  • ojedinělý pokus
  • několik možností nastavení
  • pouze velmi jednoduchý simulátor

Stáhnout
Road RacerAdventure Game Studie patří na nezávislé scéně k nejčastěji používaným nástrojům pro tvorbu adventurních her. Jak jistě těm bystřejším již došlo, mluvím v recenzi o tvorbě adventur, tento projekt navíc nejen že podle obrázků jako adventura nevypadá, ale tuto domněnku potvrzuje také zařazení této recenze, objevující se v kategorii simulátorů.

Autor Road Racer se zkrátka rozhodl k takové menší výzvě a využil nástroj pro tvorbu adventur k projektu, ke kterému očividně není AGS stavěno. A i když by to asi málokdo čekal, dopadlo to relativně dobře a nám sRoad Racere tak dostává do rukou ne úplně klasická, ale dobře hratelná závodní hra. Jak je vidět z obrázků, jedná se o hru, na kterou budeme nazírat z ptačí perspektivy. Usednete k virtuálnímu volantu auta vhodného do terénu a také proto se většinu času nebudete pohybovat po silnici, nýbrž po skalnatém a vyprahlém terénu.

Čím se projekt liší od klasických simulátorů, to je fakt, že nebudete projíždět celé okruhy závodů a to třeba i několikrát. Místo toho jsou pro vás nachystány krátké úseky, které ujedete maximálně v čase jedné minuty. Ostatně čas hraje poměrně důležitou roli a je to právě on, který bude rozhodovat o tom jak jste na své misi úspěšní. Pro každý úsek, na který se vydáváte, je tedy stanoven časový limit a to délky odpovídající zvolené obtížnosti. Ty Road Racerjsou klasicky tři a začátečníkům rozhodně doporučuju tu nejnižší. Poté se není problém pohnout výše a navíc můžete ještě obtížnost zvyšovat třemi dalšími volbami. První z nich znamená, že se vás bude vlastně omezovat jen a pouze časový limit. Druhá volba přidává navíc přenos velmi důležité bomby, která může trpět vašimi necitlivými nárazy nebo stačí i nájezdy mimo trať. Po celou dobu se vám tak počítá procentuální poškození a ze hry tak můžete být vyloučeni nejen nedodržením limitu, ale také pokud míra poškození přeroste určitou míru. Posledním ztížením jsou překážky v podobě pneumatik umístěných v zatáčkách a podobně. Vyhnout se jim a zvládnout to v předepsaném čase, to již chce dostatečně zkušeného řidiče.

I když bych to já osobně nečekala, experiment dopadl docela dobře a i na adventurním enginu se podařilo vytvořit docela obstojnou závodní hru. Stěžovat si příliš nelze ani na fyzikální stránku, která je zkrátka pro freewarový počin dostatečná.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

43 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 21 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....Najdete na iDNES.cz