Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rob Blanc 3: The Temporal Terrorists

  12:00aktualizováno  29. září 11:33
Představte si, že neznámí teroristé dostanou do rukou zbraně, jimiž způsobí, že se celý vesmír kompletně zduplikuje. Takovéto situaci musí čelit vesmírný hrdina Rob Blanc ve svém dalším zábavném a smrtelně nebezpečném dobrodružství.
70

Rob Blanc 3: Temporal Terrorists

Platforma: Freeware
Výrobce: Yahtzee

Stáhnout

Rob Blanc 3Dobrodružství Roba Blanca jsou jedním z kultovních seriálů na freeware point'n'click adventure scéně. Je proto celkem smutné, že byly až donedávna na Plných hrách takřka docela opomíjeny – vydání se dočkal jen díl první, a to ještě s velkým zpožděním. Týden věnovaný krásnému žánru, jenž sklízel tolik ovací v minulosti a doposud funguje, byť ve značně omezené formě, je ale ideální příležitostí, jak toto nepříjemné zaváhání napravit, a tak Plné hry čtenářům dnes nabízejí po Rob Blanc 2: Planet of the PasteUrised Pestilence i díl třetí, jenž nese název The Temporal Terrorists a je jakožto závěr celé ságy nejdelší, nepropracovanější, nejobtížnější, nejhezčí, nejšílenější a prostě ve všem o kus dál než jeho předchůdci. Základní charakteristika nicméně zůstává stejná – jedná se o ujetou sci-fi adventuru s charismatickým hlavním hrdinou, který musí řešit případ závažného významu a díky svým nečekaným předpokladům k řešení krizových situací zachránit domovskou galaxii, potažmo celý vesmír před hrozbou totální zkázy.

Rob Blanc 3Rob Blanc se jen těžko mohl zaplést do jiného, než smrtelně vážného případu. Tentokrát se přihodilo něco, co se jen obtížně slovy popisuje, neboť jde o doposud neobjevený fyzikální fenomén. V podstatě byl vesmír zduplikován ve své přesné podobě, takže všechno vlastně existuje dvakrát. Nestalo se tak ale náhodou – mohou za to časoví teroristé – a právě jejich zničení a destrukce strašlivé zbraně, která umí odstranit čas, bude hlavním úkolem Roba v jeho posledním dobrodružství. Děj je ještě složitejší a zamotanější, než tomu bylo doposud – a i když zmiňované podivnosti z oblasti fyziky vlastně samotnou hratelnost nijak neovlivňují a puzzle tak nejsou jen pro absolventy jaderné fyziky po deseti letech práce v ústavu, pochopit, co všechno se vlastně ve vesmíru Bena Crosshawa odehrálo, není vůbec snadným úkolem. Scénář je chytrý a přitom nepostrádá svou tradiční várku vtipnosti, aluzí a porůznu ukrytých gagů, jež často pramení ze vztahu dvojice hlavních postav Roba a teenagera Paula.

Rob Blanc 3Jinak je Rob Blanc 3: The Temporal Terrorists tradiční point'n'click adventurou ze staré školy – a stejně jako u předchozích dílů si nelze než povzdechnout, že je velká škoda, že je ze školy až TAK staré, protože zejména jeho audiovizuální zpracování by sneslo pořádný update. Grafika běží v rozlišení 320x200, což by samo o sobě ještě tolik nevadilo, ale hlavně pouhých 16 barvách, což je při vší úctě dnes už opravdu málo. Stejně tak midi hudba nedosahuje potřebných kvalit pro uznání a pochvalné zmínky v recenzích. Ovládání formou sierrovského měnícího se kurzoru sice není vždy tou nejlepší volbou, ale k adventurám v Adventure Game Studiu už tak nějak patří a člověk se s ním vždycky dokáže smířit a vyrovnat. Celkově je ale i přes jmenované problémy Rob Blanc 3 více než důstojným zakončením slavné série a titulem, který by neměli minout fanoušci adventur z let dávno minulých, ale i všichni, kdo se chtějí pobavit nad chytrým titulem se sci-fi tématikou.

P.S: Kompletní návod v angličtině najdete zde.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

34 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 9 čtenářů

Témata: Galaxie

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Další z rubriky

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...Najdete na iDNES.cz