Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Robby to the Rescue - sob akčním hrdinou

  12:00aktualizováno  1. listopadu 3:33
Je pravda, že na poli počítačových her už se vystřídalo nespočet různých superhrdinů. Myslím, že sob snad ještě ne. Chcete si s jeho pomocí vyzkoušet jak se zachraňují Vánoce? Úkol to nebude ovšem snadný!

Robbie to the Rescue

Platforma: Freeware
Výrobce: Grey Olltwit

Stáhnout

Robbie to the RescueJe pravda, že na poli počítačových her už se vystřídalo nespočet různých superhrdinů. Různých ras, národností, podob a zaměstnání. Měli jsme tu Prince z Persie, instalatéra Super Maria, indiána v sudu, ale myslím, že soba snad ještě ne. Chcete si s jeho pomocí vyzkoušet jak se zachraňují Vánoce?

Takže tu máme další arkádu tentokrát od velmi produktivního tvůrce Greye Olltwita. Hlavním hrdinou je již zmiňovaný sob jménem Robbie. Mimochodem je to syn slavného Rudolpha známého především z amerických animovaných pohádek o Santa Clausovi.

Scénář u her tohoto typu je v podstatě vždy stejný. Nějaký velmi proradný „hlavní boss“ provedl něco velmi nekalého, co musí superhrdina hravě vyřešit. Samozřejmě mu to boss nijak neulehčí, protože mu do cesty pošle spoustu nepřátel se kterými se bude muset vypořádat. Robbie to the RescueBude mít k dispozici určitý typ zbraně, který mu dopomůže dosáhnout zdárného konce a také několik životů, aby to neměl zase až moc těžké.

Nyní pojďme převést tento arkádový standard přímo na tuto gamesku. Váš úhlavní nepřítel Evil Blitzen rozjel ilegalní obchod celosvětové úrovně. Po celé planetě prodává elfy ze Santovy dílny, které unáší přímo ze severního pólu. Své zákazníky získává sloganem „Mějte také vlastního živého elfa“. Ohrožuje tím samozřejmě další budoucnost Vánoc, protože, jak známo, elfové jsou výrobci hraček pro všechny děti na světě. Proto je také povolán jeden z nejznámějších sobů všech dob, kterého proslavila už jen pouhá příbuznost ke svému otci Rudolphovi – zachránci Vánoc z let minulých.

Teď od teorie k praxi. Na úvodních obrazovkách, které nás čekají po spuštění hry se dočteme (pochopitelně v angličtině) o celém příběhu, ovládání a autorovi. Hned potom už se dostáváme do herního světa. Váš hrdina Robbie má za úkol v každém kole vysvobodit z klecí ulovené elfy. Stačí když klecí projde – v tu ránu je elf na svobodě. Klece ovšem hlídají…jak to nazvat? Nevím, jestli jsou to roboti, či snad malé tanky, nebo něco mezi tím. Každopádně mi, hlavně kvůli své zbrani, připomínají Tesla vojáky z Red Alertu (pracovně jim tedy budeme říkat Teslové). Když se totiž s Robbiem k Teslům zepředu přiblížíte, dostanete elektrický šok. Naštěstí vám neubude život, pouze se odečtou body, které získáváte za osvobození jednotlivých skřítků. Jako zbraň proti těmto nepřátelům vám poslouží velmi jednoduchá věc - a to, no zkrátka je mi to trapné říct. Robbie to the RescueŘekněme plyny, které jsou výsledkem špatně pracujícího metabolického systému soustředěné do explozivního náboje. K produkci těchto plynových nábojů vám poslouží pojídání oříšků, či snad žaludů, které se „povalují“ v každém levelu. Stav zásob plynu je znázorněn ukazatelem v horní části herní plochy. Život ztrácíte v případě, že spadnete úplně dolů z plošin, na kterých se pohybujete. K dispozici máte typicky 3 životy. Do dalšího levelu se vždy přesouváte pomocí „sajícího“ potrubí, umístěného pokaždé někde nahoře. Hrdinu ovládáte kurzorovými šipkami, SHIFTem skáčete a klávesou F vypouštíte do světa svoji zásobu methanu.

Co se týče kritiky technického provedení: grafika je průměrná, takže žádné 3D efekty v žádném případě nečekejte. Hudba je sice v MIDI formátu, ale jsou to velmi líbivé  a někdy i známé melodie, takže zde bych hodnotil vcelku kladně. Zvukové efekty dostanou chvalitebnou. Co mi na hře vadilo je, že se hrdina někdy špatně dostává na vyšší platformu a stalo se mi dokonce, že se při skoku do ní úplně zasekl. Pak bylo nutné celou hru hrát od začátku. Přesto je „Robbie to the Rescue“ jednou z těch lepších freewarových arkád a určitě není marné si ji stáhnout. Zabaví vás určitě nadlouho.


Autor:Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz