Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Robocop 2D 3 – OCP vrací úder!

  1:03aktualizováno  1:03
Legendární klasika se vrací a znovu představuje Detroit plný slumů, zločinců a kyborgů. Je načase namazat ocelové klouby, nabít věrnou bouchačku a jít provětrat mozky páprdům z OCP.
70

Robocop 2D 3

Platforma: Freeware
Výrobce: Park Productions

  • Frenetická akce
  • Robocop!
  • Brzy monotonií
  • Ovládání

Stáhnout
robocop_01Je tomu skoro rok, co jsem zde jako jednu z první her recenzoval Break Free od sourozenců Parkových, specializujících se na remaky (nebo možná kamarádů Parkových; polovina Koreje jsou Parkovi...). A i dnešní hra je remake prastaré série Robocop.

Starý Detroit je zaplavený zločinem a na pokraji opuštění. Před veřejností dává korporace OCP dohromady plán, jak město zachránit – hromadná produkce nových robocopů. Potají ale OCP programuje kyborgy, aby eliminovali i poslední zbytky civilní populace Detroit. Jakmile bude starý Detroit definitivně opuštěn, plány pro dokončení skvostného Delta City, kontrolovaného OCP, budou završeny. Pouze jediný muž stojí mezi bezskrupulními manažery a spravedlností. David Hasselhoff!

robocop_02V praxi vypadá policejní akce Robocopa tak, že sami jdete asi proti miliardě panáků vyzbrojených pistolemi a motorovými pilami, občas vás zaskočí motorkáři, sem tam se ukáže onen masivní mech známý z filmu. Davy nabíhajících sebevrahů ve mně evokovaly třebas takové Call of Duty. Akce je robustní, avšak také dost bezduchá. Ano, je fajn bezduše si zastřílet do davů. Ano, nic jiného tu ale nemůžete čekat. Jestli vám to vadí či ne, to ponechám na vás. Z mojí strany 10% dolů.

Bohužel je tu také jistý problém s ovládáním. Robota ovládáte kurzorovými šipkami, klávesou Z střílíte, klávesou X klekáte. Vzhledem k české klávesnici to je ale realizováno tím druhým Z-kem. Nepomůže ani přepnutí z CS na EN. A i kdyby, vzhledem k jednotvárné hratelnosti hrozí akutní riziko, že klávesu pro střelbu odrovnáte. Běžná herní taktika vypadá tak, že se Robocop postaví doprostřed obrazovky, klekne si a freneticky střílí bez ustání do jednoho či druhého směru. Kamarádi okolo vás mohou zmateni, protože rychlé kmitání prstu na klávese se věru podobá pohybům prstu při naprosto odlišné činnosti. Navzdory podobným myšlenkám ale z mojí strany 10% dolů.

robocop_03Audiovizuální stránka vděčí leccos svému předchůdci. Obrázky vypovídají o všem lépe; vypadají jako předloha, skutečný nářez je ale hudba. Přesto, vizuální stránka neurazí ani nepohladí; mnohem raději bych si zahrál Robocopa 3D 2. Poslední desítka není za grafiku stržena; spíše by se dalo říct, že není za grafiku udělena.

Celkově je Robocop 2D 3 nadmíru příjemná oddechovka, byť by ji neuškodila trochu větší variabilita hratelnosti. Monotonií řežba je ale, hádám, příznačná i pro předlohu.  Na každý pád, stahujte, ten Detroit se sám od sebe nezachrání!

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

58 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 20 čtenářů

Témata: Robot

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Najdete na iDNES.cz