Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Robomatch - souboje robotů

  12:00aktualizováno  1:01
Řiďte svého robota tak, aby se vám podařilo zničit nepřátelské roboty v aréně. Jakmile dosáhnete určitého skóre, postoupíte do dalšího levelu. Časem si budete moct pořídit i lepší roboty.
70

Robomatch

Platforma: Freeware
Výrobce: Lorenzo & Giovanni Chiodi

Stáhnout

robomatch1

Vyzkoušejte si, jak by mohly vypadat souboje v budoucnosti. Nebudou proti sobě bojovat lidé, nýbrž roboti. V uzavřené aréně ve stylu všichni proti všem. Pakliže dokážete svého robota dobře ovládat, stanete se galaktickým vítězem.

Při prvním spuštěním nemáte příliš na výběr. Dostanete základního robota a otevřenou máte pouze jednu arénu. Jakmile však budete vítězit, odemknou se vám i vyšší úrovně a spolu s nimi i silnější roboti. Zpočátku budete bojovat pouze proti jednomu protivníkovi, dále se však dostanete do pořádné bitevní vřavy. Pokud je v aréně více robotů, je dobré, že se masakrují i mezi sebou a nejdou pouze po vás. K likvidaci nepřátel máte dvě zbraně. První je rychlopalný kanón a tou druhou vystřelované robomatch2granáty. Náboje obou těchto zbraní jsou omezené. V aréně jsou však místa, kde se po určitých časových intervalech objevují jejich doplňováky a také doplňovák zdraví. Za úkol máte v každém levelu dosáhnout předem daného počtu fragů. Pakliže se vám to podaří, odemkne se vám následující kolo. Jestliže vás však předežene některý z nepřátelských robotů, budete muset level opakovat. Při manévrování v aréně se vám bude také hodit přehledné radar v pravé horní části obrazovky.

Grafická stránka Robomatch je vzhledem k velikosti stahovacího souboru velmi povedená. Roboti se od sebe odlišují především barevně, ale také některými pěknými detaily - třeba účesem ve stylu pankáče. Aréna je přehledná a jednotlivé upgrady jsou od sebe také dobře odlišitelné. Pokud jste od nich však příliš daleko, můžete si je snadno splést. Pěkné jsou také výbuchy robotů při jejich zlikvidování. Hratelnost je obstojná. Ovládání je velmi jednoduché a nemělo by nikomu činit problémy. Trochu robomatch3 horší je to s rychlým otáčením vašeho robota, který je v této disciplíně poněkud líný, ale dá se na to zvyknout. Zaměřování soupeřů je poměrně snadné a jde spíš o chvilku tréninku, než se z vás stane zdatný likvidátor. Bohužel inteligence nepřátelských robotů není příliš valná. Také se poměrně brzy dostaví při hraní stereotyp. Plynulost hraní je jinak bezproblémová. Pěkné je také ozvučení Robomatch, přičemž máte možnost si přepínat skladby přímo ve hře dle libosti.

Jestliže byste si rádi zahráli nějakou pěknou střílečku, vyhoví vám Robomach výtečně. Disponuje pěknou grafikou a solidní hratelností, která ale nevydrží příliš dlouho. Ideálně tak stačí na chvilkové pobavení.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

46 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 21 čtenářů

Témata: Robot

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...Najdete na iDNES.cz