Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Robotech 2D - neskutečně akční střílečka

  12:00aktualizováno  7. května 10:37
Máte-li rádi adrenalinové hry, jednou zajásejte. Podruhé tak učiňte, patří-li mezi vaše oblíbené kousky akční střílečky. A chcete-li poznat hru, která spojuje vše zmiňované a něco navíc, zajásejte potřetí. Právě takový je Robotech 2D - neskutečně adrenalinová akční střílečka.

Robotech 2D

Platforma: Freeware
Výrobce: Hero Interactive

Stáhnout

Robotech 2D

Vesmírných stříleček a rozpodivných dvourozměrných arkád jsme na Plných hrách zveřejnili nespočetně. Z poslední doby pak vzpomenu kupříkladu velmi povedený HalfLight, který se s podtitulem "pravá vesmírná střílečka" objevil na našem serveru v lednu tohoto roku. Velké přízně se pak dostalo i hře Redemptor, stejně tak jako kousku z poslední doby - Takatis vypadá opravdu líbezně. Je tedy vidět, že podobné tituly se těší přízně jak samotných vývojářů, tak i hráčů. I dnešní hra Robotech 2D tak má předpoklady, že se jí dočká přízně široké hráčské obce. Nejspíše už prvním pohledem zjistíte, že hra není nikterak odfláknutá. Příjemná grafika vás bude provázet od začátku až do samého konce. Ostatně, posuďte sami.

První úkol před vámi vystane už pár sekund po spuštění - musíte si zvolit jednu ze čtyř osobností, za kterou budete dále vystupovat. Do akce tak můžete vstoupit jakožto Rick Hunter, Roy Fokker, Max Sterling případně Miriya Parino. Všechna jména jsou vskutku hodná vesmírných hrdinů. Výběr osobnosti má samozřejmě vliv na celkový průběh hry - především však na herní prostředí, ve kterém budete svádět lité boje s mnohými protivníky.

Robotech 2D

Do své výbavičky pak dostanete menší vesmírný koráb a je jen na vás, jak s ním naložíte. Systém hry je zde vesměs stejný, jako u ostatních her tohoto typu. Na začátku hry máte jistý počet životů - v tomto případě pět, přičemž každý zásah od nepřítele znamená smrt. Ta však neprobíhá jako obvykle, váš stroj totiž při zásahu zprůhlední (stále však můžete střílet), v tabulce se vám odečte jeden život a po pár vteřinách je vše jako na začátku. Zajímavé, ovšem dle mého nepříliš efektní, a to z tohoto důvodu: po většinu hry je na obrazovce několik nepřátel a přeci jen, čas od času by se hodilo na chvíli vypnout. Takto musíte být stále na pozoru, stále vám hrozí další ztráta života v případě zásahu. A protože nepřátelé jsou vysoce výkonní, hra pro vás může skončit během pár sekund.

Ano, je tomu tak. Nepřátelé opravdu představují velké nebezpečí. Jejich variabilita v průběhu celé hry přitom není nikterak vysoká, na druhou stranu, čemu to vadí? Těch pár (snad necelá desítka) protivníků vám také dokáže pořádně zatopit. Především jejich schopnost během chvíle změnit systém střelby a dokonale tak překvapit, je vskutku nebezpečná. Přidáme-li k tomu vysoce odolné bossy na konci každého z levelů, zjistíme, že hra není tak jednoduchá, jak by se na první pohled mohlo zdát. Podotýkám, že levely jsou v této verzi celkem tři. Je to hodně nebo málo? To posuďte sami.

Robotech 2D

Abyste mohli celým koloniím protivníků čelit, byli jste obdařeni poměrně velkou škálou zbraní. Ačkoliv se to nezdá, původní laser můžete za pomoci různých kláves měnit ve vysoce efektní a výkonné zbraně (zkuste používat mezerník jako střelbu a k tomu domačkávat klávesy "A", "S", a třeba "C"). Konkrétně zmíním kombinaci "mezerník + A", která vyšle neskutečnou spoušť raket - v tomto případě ručím, že dokáže zlikvidovat téměř kohokoliv.

V případě, že se vám přesto nepodaří hru úspěšně dokončit, čeká na vás závěrečná obrazovka s bodovým ohodnocením vašeho výkonu. Můžete si tak prohlédnout velkou statistiku: kolik nepřátel jste zlikvidovali, kolik vám uniklo, kolik ... no však to znáte :-)

Stejně jako samotný Robotech 2D končí i tato recenze, která vám ve zkratce představila to, co můžete při hraní zmiňované gamesky čekat. Doufám, že jsem vás alespoň trošku navnadil, neboť hra je to opravdu kvalitní. Její vysoké tempo vám dá opravdu zabrat.

Autor:


Témata: Raketa, Robot

Nejčtenější

Další z rubriky

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

emimino-diskuse
emimino-diskuse

Je fajn si občas s někým popovídat o tom, co vás trápí. S námi v tom nejste sami.Najdete na iDNES.cz