Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Robotector aneb robot kam se podíváte

  12:00aktualizováno  28. října 9:42
Tímto dnem se o vaši přízeň hlásí další z mnoha stříleček. Zase je to krátká, stupidní a nudná shitovka nebo naopak velmi chytlavá a propracovaná gamesa? To vám prozradí naše dnešní recenze.
60

Robotector

Platforma: Freeware
Výrobce: Near Fatal

“Robotector"Protentokrát uděláme výjimku a recenzi rozdělím na odstavce, jež jsou roztříděné do několika kategorií, ve kterých nebudeme hodnotit hratelnost, trvanlivost apod., nýbrž za co by si autoři zasloužili pár zesměšnění či nějakou tu chválu.

Oč běží?
Robotector defacto nemá žádný děj. Jde jen o prostou střílečku, ve které je vaším úkolem pobít vše, co se objeví (jak originální a neotřelé).

Za co autory pochválit?
Rozhodně mohu pochválit dynamičnost celé hry. I přes poměrně velké množství efektů a početné armády se i na slabších počítačích vše hýbe celkem plynule, za což ale na druhou stranu pěkně doplácíme. Modely nepřátel jsou složeny z několika polygonů, čili žádné impy (na které v Doom 3 narazíte téměř za každým rohem) nečekejte. Sem tam tu máme hromadné bitky ala Serious Sam 2 se stovkami nepřátel, ale to je zhruba vše, co se dá alespoň trochu pochválit.

“Robotector"Co se dá s přimhouřenýma očima přejít?
Omluvit můžeme celkem průměrnou grafiku, kterou však zachraňuje pár efektů, které ve hře zahlédnete. Stačí našít trochu olova do některého z „aut“ (nebudu daleko od pravdy, když ta rádoby auta označím spíše za hranaté popelnice), která parkují podél silnice, a uvidíte poměrně věrohodný výbuch. Po stošedesáté to ale začíná nudit, čili nic, co by nás položilo nebo naopak rozhořčilo. Neutrální jsou i zvuky, které na atmosféře (která je lehce nadprůměrná) nepřidají ani o píď, což už je spíše zápor, ale pořád to není nic, co by vás mělo vyvést z míry. Také nepřátelé hře na kráse nepřidávají. Je jich mizivé množství a beztak mají takřka nulovou AI, což jenom zvyšuje koeficient výsledné fádnosti.

“Robotector"Proč hru zatratit?
Například kvůli nechutně solidní krátkosti a absenci zbraní. Samozřejmě, že útočníky neodháníte slovy typu „Nech mne být. Neubližuj mi.“ a tak podobně, ale jedna zbraň je prostě něco, za co si autoři zasluhují jednu facku (zatím jen jednu). Za každého eliminovaného nepřítele dostanete nějaké ty bodíky, které po vypršení časového limitu použijete v tabulce High Score. Vše je jen o nastřádání nejvíce bodů. Žádné speciální módy, žádný story mód, tedy celkově téměř vůbec nic.

Proč Robotector nestahovat?
Jedině snad kvůli tomu, že vás nezabaví ani na více jak 15 minut. Vy, kdo se nudíte a nevíte co s časem, tak je Robotector určen právě pro vás. Pakliže jste se odstěhovali do Japonska a stahujete rychlostí 12 Mb za sekundu či máte nějaké ADSL, tak hru i přes minimum funkcí, které obsahuje, doporučuji vyzkoušet. Modemaři bez peněz nechť raději investují do jiného produktu, kupříkladu ŘEŽ, Plane Arcade či Dispěčera, protože Robotector nikoho nebude svobodně “Robotector"bavit více jak výše avizovanou čtvrthodinu.

Závěr:
Na první pohled celkem pěkná hra, za 30 vteřin nečekaná zábava, za 60 vteřin dojdou nepřátelé a za 2 minuty už není čím se bavit. Poté už jen stačí vyzkoušet mód, který byl ke hře přibalen. Tuším, že se nazývá „uninstall.exe“. 6/10 je možná vysoká známka, ale Robotector si ji po několika směrech zaslouží. Jsou i horší průměrné hry, které nezabaví ani na těch pár minut, čili je obodování za šest víceméně spravedlivé. Chtělo to ještě trochu zamakat a mohlo jít o vydařenou hru. Inu, nestalo se tak.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

71 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 15 čtenářů

Témata: Robot

Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...Najdete na iDNES.cz