Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rocket Commander - okružní jízda vesmírem

  12:00aktualizováno  11:05
Vydejte se s námi na úchvatnou vizuální cestu vesmírem, která vám ukáže meteority z takové blízkosti, že na to jen tak nezapomenete, to vše s vymoženostmi nejnovějších DirectX 9. A až vás putování vesmírem omrzí, stáhněte si třeba let mezi květinami.
80

Rocket Commander

Platforma: Freeware
Výrobce: exDream

Stáhnout

Rocket CommanderRocket Commander je hrou vlastně jen napůl. Prvotním impulsem autorů bylo vytvořit spíše technologické demo a engine využívající technologie Microsoftu a nejnovějších DirectX 9. Co se pak ovšem začalo dít by si ovšem asi nepředstavil ani šaman v pořádném hašišovém oparu. Z Rocket Commanderu se stala skvěle modifikovatelná záležitost, díky které zde máme celou plejádu her a příští měsíc dokonce vyjde první komerční přídavek. Pojďme se ale vrátit na začátek.

Na něm stojí původní hra z prostředí vesmíru. Pomineme-li některé fyzikální podivnosti, máme zde klasickou raketu, se kterou se musíte prokousat rojem asteroidů k cíli. Cestou můžete aktivně měnit směr nebo rychlost, asteroidům se vyhýbat nebo některými velkými dokonce prolétávat. Díky skvostné grafice je tato simulace zážitkem především po váš zrak, ale v houstnoucí dešti nebezpečných kamenů a s přibližujícím se cílem si užije svou dávku adrenalinu i vaše srdce. Cestou sbíráte zdraví, palivo, warp pro zrychlení, extra životy nebo atomovky na ničení asteroidů. S velkým monitorem není díky úžasným efektům na zážitek z pomezí virtuální Rocket Commander reality potřeba ani 3D brýlí. Podtrhnuto skvělou hudbou zde máme potenciálně přímo magnetický zážitek.

Autoři si dobře uvědomili, že hlavní překážkou může být velmi primitivní herní mechanismus, který by po chvíli sklouzl v nechtěný stereotyp. Vytáhli se však s celou armádou prvků, která tomu velmi efektně zabraňuje. Především je to několik arén s různou obtížností a hustotou meteoritů. Silným hnacím motorem k opakovanému hraní je i precizní systém zapisování nejlepších výsledků na internet, který vede dokonce statistiky nejlepších hráčů za celou hodinu, takže se v nich takřka stoprocentně objeví každý hráč (i když mám obavu, že se zapisuje jméno z konfigurace počítače, takže na pracovišti se šéfovi raději moc nechlubte...).

Rocket CommanderPoslední trumf si však Rocket Commander schovává až nakonec. Dalo by se říct, že by bylo přímo osudovou chybou nenavštívit autorovy stránky a nestáhnout si do hry některý z módů, které vám nejen změní grafiku, ale často i samotný herní princip. Třeba Fruit Commander nejen nahrazuje asteroidy různými druhy ovoce, ale namísto vyhýbání je naopak musíte sbírat v různých kombinacích, abyste si udrželi požadovanou hladinu tří vitamínů. Virus Commander se zase soustředí na vylepšení vizuálního zážitku a sází na úžasné efekty. Flower Commander nebo Football Commander se představí již samotným názvem. V poslední době se dokonce pracuje se změnou pohledu, takže Rocket Commander bude jistě dále kvést do krásy, což je jedině dobře.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

31 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů

Témata: Asteroid, Meteorit, Raketa

Nejčtenější

Další z rubriky

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....Najdete na iDNES.cz