Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

RockRush - zatraceně těžká gameska!

  12:00aktualizováno  2. ledna 2005 9:27
Velmi obtížné hry bývají jednou skupinkou hráčů milovány, druhou naopak nenáviděny. Stejného ""obdivu"" se nejspíše dočká i dnešní RockRush, který se bez debat řadí mezi hry více než obtížné. Další zatraceně dobrý klon Boulder Dashe je tu!
50

Rock Rush

Platforma: Freeware
Výrobce: Ian Price

Stáhnout

Předpokládám, že mezi stálými návštěvníky serveru Plné hry není nikdo, kdo by neznal i přes svoje stáří oblíbenou freewarovku Boulder Dash. Právě proto, že u hráčů se stále těší velké podpory, vznikají měsíce co měsíce nové verze, respektive remaky této akční arkády. RockRush se bezpochyby zařadí mezi ty povedenější, ovšem s přízviskem "neskutečně obtížná hra".

Rock Rush

Svůj první názor na hru jsem si vytvořil krátce po spuštění a přestože je RockRush primárně určen pro operační systém MS DOS (nezoufejte, funguje samozřejmě i pod Windows 95 a výše), zpracován je vcelku kvalitně. Grafické provedení je trošku lepší než průměrné, ovšem o zvucích a hudbě bohužel nic nevím. Ale o tom až dále.

Konkrétně v této verzi najdete deset levelů, což není málo (autoři na hře stále pracují a tak je možné, že na homepage bude brzy verze další, obsáhlejší). Pro začátek si můžete vybrat ze tří možných počátečních levelů, ale osobně vám doporučuji začít kolem prvním, hra se tak bude tvářit více celistvá a přesně poznáte narůstající obtížnost dalších levelů.

Abych však alespoň trošku přiblížil smysl hry (především pro neznalce a začátečníky :-), věnuji tento odstavec právě tomuto. Každý samostatný level by se dal poměrně jednoduše charakterizovat - vy, jakožto hráč, máte za úkol posbírat po hracím poli roztroušené diamanty. To však není nikterak jednoduché, neboť se musíte prokousávat nejrůznějšími barikádami, vychytrale ničit ohyzdné potvory a celkově přemáhat mnohá nebezpečí. K tomu všemu jste omezeni počtem tří životů, přičemž poté hra bez milosti končí. A aby to nebylo tak jednoduché, pro úspěšné dokončení musíte hru dokončit v předem stanoveném časovém limitu. A jak už to tak bývá, ten je velmi přísný.

Rock Rush

Po předcházejícím odstavci vám musí být smysl a podstata hry jasná, proto se vrhnu na hodnocení technického zpracování. Už někde na začátku jsme se zmínil, že první můj názor na hru byl veskrze kladný a toho se budu držet i nadále. Graficky se hra sice příliš neliší od podobných "klonů", ale to rozhodně není na škodu. Uchovává si tak nostalgickou atmosféru a hráči mají pocit, že hru znají ještě předtím, než ji poprvé spustí (alespoň já jsem ten pocit měl). Zvukové schéma bohužel ohodnotit nemohu, moje zvuková karta odmítla s enginem hry spolupracovat. Předpokládám však, že tak hrozný, abych se o něm musel negativně zmiňovat, nebude :-)

Ostatně, ani tato malá chybička v podobě nefungujícího zvuku - svedl bych ji spíše na stařičký hardware mého PC - mi nezabrání, abych hru ohodnotil jinak než kladně. V příjemné grafice tak přichází další hra, která si své "pařany" bezesporu najde. Tím jsem si jist.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

39 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 25 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...Najdete na iDNES.cz