Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rocky 3D - boxování natvrdo

  12:00aktualizováno  21. prosince 3:07
Box je hra pro tvrdé chlapy. S Rocky 3D si to můžete rozdat s mnoha soupeři ve dvou módech. Knock-outujete soupeře nebo vhodíte ručník do ringu?
80

Rocky 3D

Platforma: Freeware
Výrobce: Mat Dickie

Stáhnout

Rocky 3DKdyž jsem na internetu objevil tuto hru, divil jsem se, že už dávno není v našem archivu. Její vznik se totiž datuje někam k začátku roku 2002. Jak sami víte, i mezi komerčními tituly naleznete pramálo her, kde se obléknete do trenek a vstoupíte do ringu. A tak jsem se chopil příležitosti a stáhnul si tento titul, který zřejmě nemá obdoby. Řekněte sami, kolik jste hráli podobných her... Rocky 3D obsahuje dva základní hrací módy. První z nich je Movie Mode. Ten reprezentuje Rockyho v soubojích, které se odehrávaly během série filmů, jmenujících se Rocky v ringu. Zkrátka a jednoduše řečeno jde o jakousi kariéru, během níž se utkáte proti známým boxerům.

Druhý mód je už o něco zajímavější Fantasy Mode. Tam už můžete vybírat ze všech 7 postav a dávky různě zbarvených ringů, které jsou ve hře k dispozici. Každý z nich má však jiné vlastnosti. A tak si můžete vybrat mezi boxery, kteří jsou rychlí, silní anebo hodně vydrží. Zde také máte na výběr, zda budete hrát proti PC či proti někomu jinému u vašeho PC. Fantasy mode obsahuje také možnost handicapovat jednoho ze dvou boxerů. Jakožto boxer Rocky 3D máte v této hře možnost sedmi úderů. Jedná se o hák, direkt a úder do břicha, pochopitelně na výběr máte z obou rukou. Pochopitelně nezapomeňme na kryt. Jak tomu bývá i v reálném zápase, i zde se hrají 3 minutová kola, mezi nimiž máte chvíli na odpočinek a regeneraci. Kolik je však celkem kol nevím, protože jsem všechny své nepřítele zlikvidoval knock-outem.

Zajímavý je ukazatel energie nepřítele. Nevidíte totiž nic určitého, pouze jména obou borců jsou reprezentací zbývajících sil. Na začátku zápasu jsou obě jména napsány zelenou barvou, s přibývajícími údery však červenají až se váš nepřítel či vy zhroutíte k zemi. Grafické zpracování této hry je značně propracované, vezmeme-li v úvahu stáří a velikost hry. Celá scéna ringu je ve 3D, přičemž si můžete vybrat i z celkem devíti kamer. Bohužel ve srovnání s některými dnešními freeware hryRocky 3D pokulhává v dokonalosti. To mě osobně však příliš nevadilo. Skandování diváků a ostatní zvukové efekty jsou také na dobré úrovni.

Závěrečný verdikt tedy vzhledem k výše popsaným skutečnostem bude zajisté kladný. Obdivuji tvůrce hry za tento počin, už jen proto, že není podobný titul nijak obvyklý. Díky 3D grafice a kvalitnímu hernímu zpracování by se mohla pyšnit i větším bodovým ziskem, než hře dám. Jednu nevýhodu totiž tato hra má. A tou je krátká hrací doba. Zkrátka a jednoduše, po dohrání Movie Módu a několika zápasech v Fantasy Módu hra pozbývá svého kouzla. Hodnotím 8 body.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

75 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 159 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...Najdete na iDNES.cz