Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rocky 3D - boxování natvrdo

  12:00aktualizováno  21. prosince 3:07
Box je hra pro tvrdé chlapy. S Rocky 3D si to můžete rozdat s mnoha soupeři ve dvou módech. Knock-outujete soupeře nebo vhodíte ručník do ringu?
80

Rocky 3D

Platforma: Freeware
Výrobce: Mat Dickie

Stáhnout

Rocky 3DKdyž jsem na internetu objevil tuto hru, divil jsem se, že už dávno není v našem archivu. Její vznik se totiž datuje někam k začátku roku 2002. Jak sami víte, i mezi komerčními tituly naleznete pramálo her, kde se obléknete do trenek a vstoupíte do ringu. A tak jsem se chopil příležitosti a stáhnul si tento titul, který zřejmě nemá obdoby. Řekněte sami, kolik jste hráli podobných her... Rocky 3D obsahuje dva základní hrací módy. První z nich je Movie Mode. Ten reprezentuje Rockyho v soubojích, které se odehrávaly během série filmů, jmenujících se Rocky v ringu. Zkrátka a jednoduše řečeno jde o jakousi kariéru, během níž se utkáte proti známým boxerům.

Druhý mód je už o něco zajímavější Fantasy Mode. Tam už můžete vybírat ze všech 7 postav a dávky různě zbarvených ringů, které jsou ve hře k dispozici. Každý z nich má však jiné vlastnosti. A tak si můžete vybrat mezi boxery, kteří jsou rychlí, silní anebo hodně vydrží. Zde také máte na výběr, zda budete hrát proti PC či proti někomu jinému u vašeho PC. Fantasy mode obsahuje také možnost handicapovat jednoho ze dvou boxerů. Jakožto boxer Rocky 3D máte v této hře možnost sedmi úderů. Jedná se o hák, direkt a úder do břicha, pochopitelně na výběr máte z obou rukou. Pochopitelně nezapomeňme na kryt. Jak tomu bývá i v reálném zápase, i zde se hrají 3 minutová kola, mezi nimiž máte chvíli na odpočinek a regeneraci. Kolik je však celkem kol nevím, protože jsem všechny své nepřítele zlikvidoval knock-outem.

Zajímavý je ukazatel energie nepřítele. Nevidíte totiž nic určitého, pouze jména obou borců jsou reprezentací zbývajících sil. Na začátku zápasu jsou obě jména napsány zelenou barvou, s přibývajícími údery však červenají až se váš nepřítel či vy zhroutíte k zemi. Grafické zpracování této hry je značně propracované, vezmeme-li v úvahu stáří a velikost hry. Celá scéna ringu je ve 3D, přičemž si můžete vybrat i z celkem devíti kamer. Bohužel ve srovnání s některými dnešními freeware hryRocky 3D pokulhává v dokonalosti. To mě osobně však příliš nevadilo. Skandování diváků a ostatní zvukové efekty jsou také na dobré úrovni.

Závěrečný verdikt tedy vzhledem k výše popsaným skutečnostem bude zajisté kladný. Obdivuji tvůrce hry za tento počin, už jen proto, že není podobný titul nijak obvyklý. Díky 3D grafice a kvalitnímu hernímu zpracování by se mohla pyšnit i větším bodovým ziskem, než hře dám. Jednu nevýhodu totiž tato hra má. A tou je krátká hrací doba. Zkrátka a jednoduše, po dohrání Movie Módu a několika zápasech v Fantasy Módu hra pozbývá svého kouzla. Hodnotím 8 body.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

75 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 159 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...Najdete na iDNES.cz