Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rollerway - super rychlá kulička

  20:08aktualizováno  20:08
Dynamické závody, kutálející se kulička a složité tratě. Tak nějak bude vypadat vaše závodění v Rollerwayz, kde vyhrává především rychlost a přesnost.
71

Rollerway

Platforma: Freeware
Výrobce: Alexander Zable

  • dobrý design levelů
  • barevná grafika
  • po chvíli nuda

Stáhnout
RollerwayRollerway je v jednom člověku vytvořená hra, ke které ještě hudebními skladbami přispělo několik hudebníků. Jedná se o projekt ryze relaxačního charakteru, kterým si můžete rozptýlit myšlenky během práce či se prostě odreagovat. Rozhodně od něj nečekejte zajímavou kampaň, která by vás k monitoru připoutala na dlouhé hodiny. Ony ani samotné levely na sebe nijak nenavazují a jejich rozdělení do několika misí mi připadalo spíše lehce vynucené – aby se nejednalo o hru, kterou jedním dechem projdete od začátku do konce.

Tím rozhodně nechci naznačit, že by Rollerway přicházel s malým množstvím herního obsahu ba právě naopak. Udělat z toho hru, kterou musíte dojet na jediný zátah, asi byste to vysílením nezvládli. Na druhou stranu jsem nepřišla na to, jak si dosažené mise uložit a později se k nim vrátit, takže pokud se chcete podívat někam do Rollerwaypozdějších levelů, bude stejně nutné to dojet bez vypínání hry. A to bych počítala za docela velké mínus vzhledem k tomu, že se opravdu nejedná o projekt, u kterého byste bez problému vydrželi hodiny a hodiny.

Ostatně jak je vidět z okolních obrázků, tím ústředním motivem se stává malá nenápadná kulička, před níž stojí barevná trať a tu prostě musí dojet od začátku do konce. Samozřejmě že je tam nějaký háček a sice zapeklité zúženiny a jiné překážky, které bude nutné nejprve překonat. Nejprve jsou na vás autoři velmi milí a nechávají vás prohánět se po širokých silnicích, kde uhnutí neznamená prakticky nic. Na to si ale moc nezvykejte, protože z pomyslné dálnice se brzy stane pěší neupravená cesta o té nejmenší možné velikosti, navíc s ostrými zatáčkami, kde jediné zbRollerwayytečné uhnutí myši může znamenat propad do hlubin a tedy smrt, kterou následuje nutnost začít pěkně od začátku aktuálního levelu. Uhnutí myši jsme zmiňovali jednoduše proto, že právě takto se hra ovládá. Někdo by se mohl ohánět kurzorovými klávesami, každopádně myš je dostatečně přesná a rychle a jemně reaguje na vaše požadavky, což bude v těchto rychlostech potřeba.

Co se mi opravdu líbilo, to je design levelů v pozdějších částech hry, stejně jako měnící se barva cesty, po níž se pohybujete. Vaše možná cesta se totiž začíná rozdvojovat, máte na výběr, přičemž jedna možnost je zpravidla jednodušší než ta druhá, to ale v té rychlosti na první projezd nemůžete odhadnout. Nechybí opravdu velké kopce, tedy i vysoké skoky, kde budete přistávat na jednoduchých lávkách a tedy velmi přesně. Občas to chce opravdu hodně štěstí, abyste se z takové výšky lehkým plachtěním ve vzduchu snesli až na připravenou dráhu a nepropadli se dolů. Zkrátka a dobře pokud ustojíte začátky, dostanete se do daleko zajímavějších herních míst, kde vás to rozhodně bude bavit. I tak je ale Rollerway místy méně záživnější věcí, než bychom si v ideálním světě představovali.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

71 %

Hodnocení čtenářů

72 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 36 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...Najdete na iDNES.cz