Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rollerway - super rychlá kulička

  20:08aktualizováno  20:08
Dynamické závody, kutálející se kulička a složité tratě. Tak nějak bude vypadat vaše závodění v Rollerwayz, kde vyhrává především rychlost a přesnost.
71

Rollerway

Platforma: Freeware
Výrobce: Alexander Zable

  • dobrý design levelů
  • barevná grafika
  • po chvíli nuda

Stáhnout
RollerwayRollerway je v jednom člověku vytvořená hra, ke které ještě hudebními skladbami přispělo několik hudebníků. Jedná se o projekt ryze relaxačního charakteru, kterým si můžete rozptýlit myšlenky během práce či se prostě odreagovat. Rozhodně od něj nečekejte zajímavou kampaň, která by vás k monitoru připoutala na dlouhé hodiny. Ony ani samotné levely na sebe nijak nenavazují a jejich rozdělení do několika misí mi připadalo spíše lehce vynucené – aby se nejednalo o hru, kterou jedním dechem projdete od začátku do konce.

Tím rozhodně nechci naznačit, že by Rollerway přicházel s malým množstvím herního obsahu ba právě naopak. Udělat z toho hru, kterou musíte dojet na jediný zátah, asi byste to vysílením nezvládli. Na druhou stranu jsem nepřišla na to, jak si dosažené mise uložit a později se k nim vrátit, takže pokud se chcete podívat někam do Rollerwaypozdějších levelů, bude stejně nutné to dojet bez vypínání hry. A to bych počítala za docela velké mínus vzhledem k tomu, že se opravdu nejedná o projekt, u kterého byste bez problému vydrželi hodiny a hodiny.

Ostatně jak je vidět z okolních obrázků, tím ústředním motivem se stává malá nenápadná kulička, před níž stojí barevná trať a tu prostě musí dojet od začátku do konce. Samozřejmě že je tam nějaký háček a sice zapeklité zúženiny a jiné překážky, které bude nutné nejprve překonat. Nejprve jsou na vás autoři velmi milí a nechávají vás prohánět se po širokých silnicích, kde uhnutí neznamená prakticky nic. Na to si ale moc nezvykejte, protože z pomyslné dálnice se brzy stane pěší neupravená cesta o té nejmenší možné velikosti, navíc s ostrými zatáčkami, kde jediné zbRollerwayytečné uhnutí myši může znamenat propad do hlubin a tedy smrt, kterou následuje nutnost začít pěkně od začátku aktuálního levelu. Uhnutí myši jsme zmiňovali jednoduše proto, že právě takto se hra ovládá. Někdo by se mohl ohánět kurzorovými klávesami, každopádně myš je dostatečně přesná a rychle a jemně reaguje na vaše požadavky, což bude v těchto rychlostech potřeba.

Co se mi opravdu líbilo, to je design levelů v pozdějších částech hry, stejně jako měnící se barva cesty, po níž se pohybujete. Vaše možná cesta se totiž začíná rozdvojovat, máte na výběr, přičemž jedna možnost je zpravidla jednodušší než ta druhá, to ale v té rychlosti na první projezd nemůžete odhadnout. Nechybí opravdu velké kopce, tedy i vysoké skoky, kde budete přistávat na jednoduchých lávkách a tedy velmi přesně. Občas to chce opravdu hodně štěstí, abyste se z takové výšky lehkým plachtěním ve vzduchu snesli až na připravenou dráhu a nepropadli se dolů. Zkrátka a dobře pokud ustojíte začátky, dostanete se do daleko zajímavějších herních míst, kde vás to rozhodně bude bavit. I tak je ale Rollerway místy méně záživnější věcí, než bychom si v ideálním světě představovali.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

71 %

Hodnocení čtenářů

72 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 36 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...Najdete na iDNES.cz