Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Roly Poly Pumpkin - kutálející se dýně

aktualizováno  12:30
Haloween se v našich končinách příliš neslaví, to ale neznamená, že si nemůžeme vychutnat tuto stylovou haloweenskou záležitost stavějící na roztomilém prostředí a skvělém technickém zpracování.
78

Roly Poly Pumpkin

Platforma: Freeware
Výrobce: -Adam-

  • skvělé technické zpracování
  • celková roztomilost
  • žádný jasný a zábavný cíl

Stáhnout

Roly Roly Pumpkin

Roly Roly PumpkinKolem Roly Poly Pumpkin: And the Totem of Mystery je na zahraničních stránkách celkem velký humbuk. Vysoké hodnocení, pochvalné zprávy a nadšení hráči a jak jistě uznáte, byl by hřích nepředložit takovýto projekt také vám, čtenářům Plných Her.

Hned na úvod bych ráda pročistila pole čtenářů a ty, kteří od projektu čekají tuny valící se krve nebo alespoň lehkou akci, měli by okno prohlížeče zavčas zavřít. I když se jedná o projekt cílený na Halloween, tedy svátek všech čarodějnic, duchů a především dětí, kteří si jej užívají nejvíce, bát se při něm rozhodně nebudete – spíše naopak.

Roly Poly Pumpkin bych doporučila klidným duším, tedy těm, kteří se rádi kochají Roly Roly Pumpkintechnickým zpracováním, originálním ovládáním a na pozadí si poslechnou velmi příjemnou hudbu. To jsou totiž všechno kvality této hry. Vezměme to tedy popořádku. Jako první jsem zmínila technické zpracování zasazené do jakési fantaskní krajiny, po které se valíme ovládajíce malou oranžovou dýni. Krajina je pořádně kopcovitá a skýtá i mnohá překvapení v podobě malých předělů, mostů, hub, které vás budou vyhazovat do vzduchu. Pak je tu také celá řada věcí, které ve hře nehrají jako takové roli, přesto k ní neodmyslitelně patří. Jde kupříkladu o monstra zjevující se na pozadí, fakticky vás ale nijak neohrožující. Stejně tak jsem byla unesená z kývajících se barevných stromů. Tento efekt je obzvláště zajímavý, pokud se stromy nachází třeba dva vedle sebe a houpají se ze strany na stranu společně. No a právě na takovýchto drobnostech hra stojí a padá, a aby byl roztRoly Roly Pumpkinomilý dojem dokonalý, je k němu nutné připočíst také hudbu, která se v jistých fázích střídá, vždy se hodí k celkové tématice a tak nějak do projektu zapadá. Zkrátka jednička s hvězdičkou.

Z ovládání jsem byla zpočátku trochu vykulená. Zapomeňte na klávesnici, do ruky uchopte svou myš a připravte si zejména levé tlačítko a kolečko. Rolováním kolečka nahoru a dolů rozpohybujete dýni na jednu nebo druhou stranu. Pokud se tedy budete pohybovat, budete kolečkem na jednu stranu točit téměř neustále a do toho občas mačkat klávesu pro skok. Ovládání tedy poměrně netradiční, přesto ale dobře funkční.

Celkově je Roly Poly Pumpkin hrou kvalitně zpracovanou, velmi dobře vypadající ale po několika minutách lehce nudnou. Úkolů máte vlastně hodně málo a tak až na malé výjimky jen prolézáte virtuálním prostředím a kocháte se okolím. No a i to jednou omrzí...
Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

78 %

Hodnocení čtenářů

43 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 12 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...Další z rubriky

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...Najdete na iDNES.cz