Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rootin Tootin - troubit na trumpety

  12:00aktualizováno  8:51
Máte rádi hudbu? Pokud je vaše odpověď spíše kladná než záporná, určitě vás potěší dnešní hra, v níž budete ovládat trumpetku. Jde o předělávku z Commodore 64 a za jejím vznikem stojí zkušený programátor Georg Rottensteiner.
80

Rootin Tootin

Platforma: Freeware
Výrobce: George Rottensteiner

Stáhnout

Rootin Tootin

Kdo ze starších hráčůpamatuje Commodore 64, možná někdy narazil na gamesku Rootin' Tootin'.Její PC klon vám zde chci dnes představit - jmenuje se také Rootin'Tootin', obsahuje 16 levelů a je opravdu velmi kvalitním kouskem, kterývás dokáže zabavit, pokud se třeba právě nudíte. Hra vznikla jakosoutěžní projekt v soutěži Retro Remake Competition 2004 a od té dobyse vesele šíří světem. Rootin' Tootin', mluvím zde o PC verzi, vyžadujepřítomnost DirectX 8 a je to docela návykové dílko, jehož autorem jeprogramátor Georg "Endurion" Rottensteiner stojící i za řadou jinýchpředělávek starých klasických her.
 Hlavním hrdinou této gamesky není žádná běžná bytost, nýbržhudební nástroj, přesněji - trumpeta, chcete-li. A vězte, že i s pouhoutrumpetou si lze užít legrace více než dost, hra Rootin'Tootin' vás otom přesvědčí, dáte-li jí ovšem šanci.

Rootin' Tootin' se odehráváv abstraktním světě muziky. Herní plocha je složena z notových os, téžpřipomínajících tabulatorový zápis pro čtyřstrunné nástroje. Notové osyjsou navzájem všelijak propojeny a vytváří tak cestičky, po nichž semohou pohybovat nejen nepřátelé, ale i váš hlavní hrdina. Všechnycestičky Rootin Tootinjsou posety obrovskýmmnožstvím not a vaše trumpetka musívšechny noty shodit z os. Pokud se jí to povede, pokračujete do dalšíhoještě složitějšího kola. Notu z osy shodíte, pokud se k ní přiblížíte astrčíte do ní. Hlavním problémem ve hře jsou ale nepřátelské hudebnínástroje jako např. kytara, činely, basa, triangl a další, které vásnahání, jak se dá a usilují tak o vaše životy.  Pokud je všakzasáhnete shozenou notou, jsou tito vaši zasažení nepřátelé na časparalyzováni a vy získáváte nějaký ten time na to, aby jste pokračovalive shazování not. Existují tu i různé prémie, které když seberete,znamená to pro vás nějakou výhodu - např. zneškodnění všech nepřátelnajednou a podobně.

Rootin TootinHra velmi připomínásvojínáplní legendárního Pac Mana, jen místo po bludišti bloudíte po různěpropojených uličkách. Gameska umožňuje i hru více hráčů - včetněmulti-playeru posíti, dále zde naleznete editor, v němž je možno jak upravit stávajícílevely, tak vytvořit kola naprosto nová. 

V nastavení je uživatelůmumožněno např. definovat ovládání a nebo sinechat zobrazit herní prvky a herní design tak, jak vypadal kdysi naCommodore 64, což ocení zejména příznivci osmibitů - i mně se tentonápad velmi líbí. Grafika celého projektu je pěkná, ale hudba začnečlověka po chvilce štvát. Zde bych vyzvedl možnost hudbu vypnout. No ato je asi vše. Takže nyní už víte, jak se věci s Rootin' Tootin' mají,na nic nečekejte a rovnou stahujte.Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 4 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz