Rootin Tootin - troubit na trumpety

  12:00aktualizováno  8:51
Máte rádi hudbu? Pokud je vaše odpověď spíše kladná než záporná, určitě vás potěší dnešní hra, v níž budete ovládat trumpetku. Jde o předělávku z Commodore 64 a za jejím vznikem stojí zkušený programátor Georg Rottensteiner.
80

Rootin Tootin

Platforma: Freeware
Výrobce: George Rottensteiner

Stáhnout

Rootin Tootin

Kdo ze starších hráčůpamatuje Commodore 64, možná někdy narazil na gamesku Rootin' Tootin'.Její PC klon vám zde chci dnes představit - jmenuje se také Rootin'Tootin', obsahuje 16 levelů a je opravdu velmi kvalitním kouskem, kterývás dokáže zabavit, pokud se třeba právě nudíte. Hra vznikla jakosoutěžní projekt v soutěži Retro Remake Competition 2004 a od té dobyse vesele šíří světem. Rootin' Tootin', mluvím zde o PC verzi, vyžadujepřítomnost DirectX 8 a je to docela návykové dílko, jehož autorem jeprogramátor Georg "Endurion" Rottensteiner stojící i za řadou jinýchpředělávek starých klasických her.
 Hlavním hrdinou této gamesky není žádná běžná bytost, nýbržhudební nástroj, přesněji - trumpeta, chcete-li. A vězte, že i s pouhoutrumpetou si lze užít legrace více než dost, hra Rootin'Tootin' vás otom přesvědčí, dáte-li jí ovšem šanci.

Rootin' Tootin' se odehráváv abstraktním světě muziky. Herní plocha je složena z notových os, téžpřipomínajících tabulatorový zápis pro čtyřstrunné nástroje. Notové osyjsou navzájem všelijak propojeny a vytváří tak cestičky, po nichž semohou pohybovat nejen nepřátelé, ale i váš hlavní hrdina. Všechnycestičky Rootin Tootinjsou posety obrovskýmmnožstvím not a vaše trumpetka musívšechny noty shodit z os. Pokud se jí to povede, pokračujete do dalšíhoještě složitějšího kola. Notu z osy shodíte, pokud se k ní přiblížíte astrčíte do ní. Hlavním problémem ve hře jsou ale nepřátelské hudebnínástroje jako např. kytara, činely, basa, triangl a další, které vásnahání, jak se dá a usilují tak o vaše životy.  Pokud je všakzasáhnete shozenou notou, jsou tito vaši zasažení nepřátelé na časparalyzováni a vy získáváte nějaký ten time na to, aby jste pokračovalive shazování not. Existují tu i různé prémie, které když seberete,znamená to pro vás nějakou výhodu - např. zneškodnění všech nepřátelnajednou a podobně.

Rootin TootinHra velmi připomínásvojínáplní legendárního Pac Mana, jen místo po bludišti bloudíte po různěpropojených uličkách. Gameska umožňuje i hru více hráčů - včetněmulti-playeru posíti, dále zde naleznete editor, v němž je možno jak upravit stávajícílevely, tak vytvořit kola naprosto nová. 

V nastavení je uživatelůmumožněno např. definovat ovládání a nebo sinechat zobrazit herní prvky a herní design tak, jak vypadal kdysi naCommodore 64, což ocení zejména příznivci osmibitů - i mně se tentonápad velmi líbí. Grafika celého projektu je pěkná, ale hudba začnečlověka po chvilce štvát. Zde bych vyzvedl možnost hudbu vypnout. No ato je asi vše. Takže nyní už víte, jak se věci s Rootin' Tootin' mají,na nic nečekejte a rovnou stahujte.Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 4 čtenářů

Nejčtenější

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Další z rubriky

V bleskurychlé Archtower nejspíš vystřídáte desítky životů a hrdinů

Archtower

Ne každému dobrodruhovi, kterému se zasteskne po slávě přeje štěstí. V této akci s prvky hry na hrdiny je smrt denním...

Paper & Ink Dungeon je podzemí nakreslené tužkou na papír

Paper & Ink Dungeon

Kdysi se ke hraní starých dungeonů doporučovalo používat tužku a čtverečkovaný papír ke kreslení mapy. Zde by to bylo...

Ve Startup Panic začínáte softwarovou firmu takříkajíc z garáže

Startup Panic

Nadšení a nápady jsou pro založení startupu potřeba. Ale taky je nutné mít štěstí. Dokáže se vaše malá firmička na trhu...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz