Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Roswell Racer - rychle a zběsile

  12:00aktualizováno  15. září 5:50
Usedněte za volant svého vozítka a utkejte se na trati se spoustou dalších počítačem řízených závodníků. Dlouho neváhejte, závod totiž právě začíná.
50

Roswell Racer

Platforma: Freeware
Výrobce: Eric Clayton

Stáhnout

Roswell racerFreewarových her je opravdu velké množství o čemž svědčí také obsáhlost  archivu tady na Plných Hrách, nicméně těch skutečně kvalitních je doslova jako šafránu. Mezi mistry ve tvorbě kvalitních gamesek patří kupříkladu německá firmička Phenomedia AG, neboť veškeré její tituly mají vypilovanou hratelnost a perfektní grafiku. Některé hry se naopak jako kvalitní počiny pouze naoko tváří, ovšem po prvním spuštění se z nich stává naprosto nehratelný brak, který je nejlepší co nejrychleji vymazat jak z paměti, tak z disku svého počítače. A proč o tom mluvím? Nejspíše proto, že je to částečně také případ dnes recenzovaného Roswell Racer.

Co upoutá pozornost hned zpočátku je vcelku značná velikost souboru, což by mohlo, ovšem také nemusí, znamenat kvalitní a rozsáhlou freewarovku. Pro dobro této gamesky hovořily také screenshoty, které vypadají jednoduše výtečně. V tom, že by měl být Roswell Racer kvalitním počinem mě ještě více utvrdilo menu - sice jednoduché, ovšem na pohled příjemné a skvěle ozvučené. Nechybí ani volba barvy vozidla a pochopitelně také trati, to však pouze v případě, máte-li nějaké otevřené. Zpočátku je totiž přístupná pouze jedna, přičemž následující se vám odemknou až v závislosti na vašem Roswell racerkonečném umístění.

Po nastoupení do prvního závodu je však nad slunce jasné, že Roswell Racer se mezi nejlepší freewarovky nezařadí. Po trochu zdlouhavém odpočítávání, které nejde nijak urychlit, jste konečně spolu s několika dalšími jezdci vpuštěni na trať. V prvním levelu se budete ze začátku prohánět po asfaltované silnici, kterou však záhy vystřídá prašná neudržovaná cestička obklopená kamennými masivy roztodivných tvarů. Řízení autíčka je dosti chaotické, často se navíc setkáte se situací, kdy vám bude samovolně zatáčet do boku, což ani v nejmenším nepotěší. Ani samotné chování vozu není nijak výtečné, nemluvě o nulovém modelu poškození. Příjemné jsou snad jen zbraně, jež můžete sebrat v průběhu jízdy na předem určených místech. Do rukou se vám dostane kupříkladu velice účinný kanón, jímž můžete zpomalit jezdce jedoucího před vámi. Nepřítele za vámi lze zneškodnit přesně položenou bombou, naopak ochránit se proti útoků ostatních můžete speciální zónou, kterou získáte po sebrání příslušné bedničky.

Roswell racerTechnická stránka titulu je naprosto v pořádku, ovšem bohužel se jedná asi o nejlepší část hry, neboť hratelnost je na tom bídně, velice bídně. Až nezdravě často budete narážet na chyby v programu, což způsobí, že se dvě auta budou honit neustále do kolečka a spousta dalších „drobností“, které však vrhají špatný odraz na celou hru. Kdyby se autoři více než na audiovizuální zpracování zaměřili na hratelnost a vypilování dalších prvků, mohla být dnešní recenze plná superlativů. Škoda, Roswel Racer rozhodně měl potenciál stát se kvalitním amatérským počinem - snad někdy příště.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

70 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 53 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...Najdete na iDNES.cz