Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Route 960 - přeskoč kopec, dojeď do cíle

  12:00aktualizováno  12. dubna 7:41
Usedněte do svého červeného, pěkně naleštěného a rychlého vozítka a vydejte se na trať, kde na vás takřka na každém rohu čeká nebezpečí. Rychlá jízda se vskutku nevyplácí, místní kopce jsou zrádné.
60

Route 960

Platforma: Freeware
Výrobce: masa-u

Stáhnout

Route 960V jednoduchosti je síla. Toto velice staré přísloví zná takřka každý, ovšem již ne všichni mu přikládají patřičnou váhu. Jak jsme se totiž mohli také na freeware scéně mnohokrát přesvědčit, jednoduché a nekomplikované tituly vyhrávaly na celé čáře před komplexními a po všech stránkách propracovanými adventurami či třeba také RPG. Proč o tom mluvím? Route 960 se totiž mezi ty nejprimitivnější projekty řadí a ačkoliv může jeho jednoduchost mnohé odradit, jedná se o vcelku povedené dílko, které věřím že spoustu hráčů alespoň na malou chvíli zabaví.

Jak je tedy patrné z úvodního či kteréhokoliv z okolních obrázků, v této hře se ujmete ovládání malého čtyřkolového vozítka, na čemž však není nic neobyčejného. Ona originalita titulu spočívá především v tom, že se nRoute 960ebudeme prohánět po klasických přeplněných silnicích plných nedočkavě troubících řidičů. Ba právě naopak, na místních tratích budeme totiž zcela osamoceni. 

Hned v samotném menu bude třeba provést jedinou a tudíž také nejdůležitější volbu. Nachystána je totiž rovná patnáctka různých tratí a na vás bude, jednu z nich si vybrat. Možná vás hned zpočátku zklame, že odlišnosti mezi většinou z patnácti jsou velice malé. Ony změny však spočívají nejen v barvě kopečků, nýbrž v jejich rozložení.

Jakkoliv to může znít bláznivě, vaším jediným úkolem bude prostě vydržet na trati co nejdéle, nehavarovat a dojet v co nejlepším čase. A vězte že to bude pěkně tvrdý oříšek a to ne ani tak proto, že by zde byla roztroušena velká kupa nepřátel. Vaším jediným protivníkem totiž bude rychlost, která vám stejně jako v reálném životě může velice rychle přRoute 960ihodit smrt. Na místním kopcovitém terénu totiž stačí pouze příliš dlouhou dobu držet nohu na pedálu a úraz a konec dané mise je na světě.

Zpočátku bude podobných situací více než dost, jen pořádný trénink a správné odhadnutí trati vás dokáže katapultovat do tabulky nejlepších hráčů. Ani pomalou jízdou si totiž příliš nepomůžete vzhledem k tomu, že hlavním kritériem pro posouzení vašeho řidičského umění je právě čas, v němž trasu dokončíte. Cestu vám nebude vylepšovat ani grafické zpracování a hudební doprovod, který lze při sebelepší vůli označit maximálně za průměrný či spíše v mnoha případech rušivý. Čekali jste však od necelých 200kB velké gamesy zázraky? Buďtze k ní tedy alespoň trochu schovívavá, snad se alespoň dobře pobavíte.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

62 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 20 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz