Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rozhovor s týmem Antsoft

  12:00aktualizováno  10:46
Ti, kdo si snad nemyslí, že lze také za pomocí flashe tvořit kvalitní, zajímavá a zábavná dílka, by si neměli nechat ujít dnešní rozhovor, v němž jsme si povídali s leadrem Antsoftu, který má již několik takových za sebou.

Mango QuestV dalším z řady rozhovorů jsme si povídali s členem týmu Antsoft, mezi jehož nejpovedenější kousky patří Netvor Speed, s nímž se účastnil první Únos Game a Motocross Becher, s nímž absolvoval jeden z ročníků Becherovka Game. Zajímá vás, co chystá do budoucna?

Na vaší domovské stránce se příliš svým budoucím projektům nevěnujete ? můžeš tedy alespoň čtenáře seznámit s tím, nač se mohou těšit?
Chystáme toho celkem hodně, ale moc se o tom na stránkách nezmiňujeme, protože se často stává, že při tvorbě hry narazím na zádrhel a pak hru nedokončím. Ale zatím chystáme závodní hru, která se bude odehrávat v garáži, kde si bude hráč upravovat své auto pro závody na autokrosové dráze, pro demoliční arénu nebo pro skoky do dálky na rampě. Dále chystáme závody motokár, kde bude veliký výběr tratí a dobré fyzikální vlastnosti a logickou hru, kterou jsem chtěl zařadit do letošního ročníku Becherovka Game ale nejspíš to nestihnu. A ještě chystáme jednu adventuru, která bude vytvořena na Visual Basicu, která se chystá taky pro některý ročník Becherovky Game.

Na kdy zhruba plánujete vydání nějakého toho dalšího projektu?
Nejpozději na podzim, ale možná i dříve.

Již jste se účastnili Becherovka Game i Únos Game. Můžeš obě tyto soutěže zhodnotit, shrnout jak jsi spokojený se svým umístěním?
Zúčastnili jsme se zatím celkem dvou ročníků Becherovka Game a umístili se s první hrou Motocross Becher za rok 2003 na čtvrtém místě v kategorii akční a se hrou Netvor Speed za rok 2004 na druhém místě v kategorii simulátory. S umístěním jsem dost spokojený a vůbec jsem takové dobré ohodnocení nečekal.

Ohlášena byla Únos dvojka stejně jako další ročník Becherovka Game, budete se účastnit?
Letošního ročníku Becherovka Game se nejspíš nezúčastním, protože jsem začal s tvorbou moc pozdě a asi to nestihnu dokončit. Mango Quest

Všechny svoje dílka tvoříte ve flashi ? v čem shledáváš jeho výhody a nevýhody?
Výhody jsou ty, že už ve Flashi celkem dlouho tvořím a už mi to docela jde a taky se mi líbí jednoduchost a přehlednost. Nevýhody jsou celkem jasné a to je práce s vektorovou grafikou a tím pádem špatná práce s bitmapami.

Nelákalo by tě vytvořit si nějaký plnohodnotný rozsáhlý a naprogramovaný projekt? Pokud ano, do jakého žánru bys asi šel?
Jeden takový projekt už chystám ale jeho dokončení je zatím v nedohlednu protože na flashi ho dělat nebudu, flash je na to nevhodný, a tak bych chtěl aby ho naprogramoval můj kolega na Visual Basicu. Bude to budovatelská strategie ze středověku a bude to opravdu velký projekt, ovšem pokud v něm budu pokračovat.

Skoky, stejně jako Jízda se vždy dočkaly svého pokračování ? Chystáte i nějaké další či druhý díl nějakého jiného projektu?
Možná připravím druhou verzi hry Netvor Speed.

Léto a prázdniny jsou v plném proudu ? věnuješ se nepřetržitě svým projektům nebo se i někam chystáš?
Projekty beru spíš jako koníček a tak v nich pokračuju když se mi chce. Ale nějak jsem v poslední době zpomalil (za to můžou určitě ty vedra!) a následkem toho teď asi nestihnu dokončit hru do soutěže Becherovka Game.

Co ty a čtení? Spousta dnešní mládeže jen sedí za monitorem počítače ? vezmeš také do ruky nějakou knížku?
Svůj volný čas většinou trávím jinak než čtením. Ale čtení textu z monitoru se taky počítá, ne? :) Mango Quest

Na stránkách máš rovněž širokou paletu animovaných krátkých filmů. Kde bereš náměty? Chystáš něco zajímavého do budoucna?
Ty animace dělám vždycky když mě něco takového napadne, takže do budoucna nevím A ty, které uveřejňuji na stránkách jsou už dost staré, takže bych vlastně už mohl něco vymyslet.

Sleduješ českou scénu? Který projekt tě v poslední době asi nejvíce zaujal?
Českou scénu moc nesleduju, ale kdysi se nám zalíbila hra Trabi II od týmu PupWorx.

Chtěl bys něco vzkázat čtenářům Plných Her?
Čtenářům přejeme pěkné léto a dobrý požitek z hraní plných her.

Autor:


Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

Novinky ze světa nezávislých her - série Playboy se vrací

Botanicula

Nová hra od týmu Amanita Design, pokračování legendární série Playboy nebo soundtracky z nezávislých her za akční cenu.

Germánské webovky: Travian a OGame

webovky3_poster

Ještě jsme zde. Z původně plánovaného týdeníku rozebírajícího necelý tucet signifikantních webových her poslední dekády...

Návod: Awakener - zcela neznámý opilec

Awakener

Sympatická adventura s poměrně logickými řešenímu hádanek je vhodná i pro začínající hráče adventur. Pokud byste se i...Najdete na iDNES.cz