Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rozhovor s týmem D&P Software

  12:00aktualizováno  11. dubna 5:51
Mladičký tým D&P Software se prozatím prezentoval pouze několika víceméně průměrnými kousky, z nichž s jedním ze zúčastnil také nedávno proběhlé Únos Game. Zajímá vás co plánují do budoucna?

D&P SoftwareTým D&P Software se prozatím ještě nezařadil mezi nejzaběhlejší seskupení české nezávislé scény, i přes to by však mezi elitu za nějaký ten čas patřit mohl. Prozatím se však nestačil prezentovat žádným pořádným dílkem. Jednoduchá série Trpaslíci či Gunner není žádnou přehnanou chloubou, momentálně vyvíjený Dracula však již vypadá daleko zajímavěji ...

Za sebou již máte několik projektů, jak jste se vlastně jako tým dali do hromady?
No jednoho krásného dne se rozhodli dva kamarádi, že si založí herní vývojový tým...no přesně takhle to nebylo, ale dost podobně. Prostě jsme potřebovali přihodit k těm našim výtvorům nějaké to logo.

Jednou z prvních her byl Gunner, který se mimochodem dočkal také několika pokračování. Jak jste na nápad přišli, čím je jedinečný? Nechystáte čtvrté pokračování?
Gunner byl vlastně úplně první hrou, kterou jsme vyprodukovali, ale Gunner 1 byl tak amatérský, že jsme se ani neodvážili jej zveřejnit. Jestli bude nějaké pokračování? No to bude záležet na tom jak se nám bude chtít, už bylo pár návrhů na Gunnera 4, ale ty byly zavrženy. Mimochodem název Gunner je poměrně neoriginální, takže pokud by vznikl další nějaký projekt podobný například Gunnerovi 3 už by asi nenesl toto jméno. Před vznikem úplně první hry ze série Gunner jsem dlouho seděl, hleděl na poblikávající monitor a přemýšlel co tak vyprodukovat, až jsem si představil jak asi by měla vypadat naše první hra. Nakonec se v mých představách zrodila myšlenka na jednoduchou střílečku (odvozen název Gunner) s pobíhajícím terčem a jednoduchým ovládáním.

S Gunner 3 jste se zúčastnili také soutěže s adventurou Únos. Jak bys ji zhodnotil, co říkáš na váš výsledek? Proč jste zkusili štěstí právě v této soutěži a ne v konkurenční Becherovka Game?
.. Soutěž s únosem mi přišla velice atraktivní hlavně díky tomu, že ji vyhlásili amatérští vývojáři her, lidé kteří mají k této práci velice blízko a hlavně přístup v Únos game mi přišel takový bližší, proti příliš komerčnímu Becherovka games. Jinak výsledek soutěže (poslední místo) se dal očekávat, stačilo pohlédnout na silnou konkurenci, mimochodem do Gunnera jsme ani tolik nadějí nevkládali, jedná se spíše o jednoduchou gamesku pro odreagování.

Chystáte se někdy na nějakou další soutěž?
Na soutěž se chystáme určitě a byl bych rád, kdyby proběhlo druhé kolo soutěže s únosem, ale pořadatelé se k tomu nějak nemají, no uvidíme. D&P Software

Ve výčtu projektů nechybí ani Trpaslíci. Můžeš nám říct proč jste zvolili právě střílení těcho malých človíčků? Máš nějaký vřelejší vztah k sérii Moorhuhn nebo proč jste nesáhli spíše po vytvoření nějakého originálnějšího dílka?
No je pravda, že jsme se hodně inspirovali hrou Moorhun, ale také jednou z Cimrmanových divadelních her, mimochodem Trpaslíci začínají jejím kraťoučkým úryvkem "...a nejhorší jsou trpaslíci, ty potvory vám vlezou všude...". No ono se snadno řekne, uděláme nějakou originální hru, ale velice špatně se to realizuje, her je tolik, že nepodobat se ostatním je téměř nemožné.

V současné době pracujete na hře jménem Dracula. Sdělíš čtenářům ve stručnosti oč se jedná?
Tak slušné info je na našich stránkách a hlavně nechci nijak předbíhat, na hře se stále pracuje a nevím přesně co kde ještě přidáme nebo ne.

Kdy se zhruba můžeme na hru těšit? Plánujete vydání nějaké veřejné demoverze?
.. No momentálně věnujeme čas spíše přípravě na přijímačky, tak se vývoj poměrně zpomalil, ale jinak je tam spousta práce, takže snad do začátku letních prázdnin něco bude. Co se týče demoverze, tak vše záleží zase na čase, ale asi dřív než demo Draculy vyjde hra Obrácený Kříž (zatím pouze pracovní jméno), více informací o ní se brzo objeví na našich stránkách.

Máte ještě nějaké další, dosud nezveřejněné plány do budoucna? Nějaký žánr či námět, do něhož byste se rádi a s chutí pustili.
Do budoucna plánujeme buďto nějakou RPG nebo Strategickou hru, ale to nemohu říct určitě.

Co vlastně znamená název D&P Software?
D&P - Dorazil & Pešek

Sleduješ druhé kolo České Superstar? Komu z desítky fandíš?
No nerad bych tady komolil něčí jména, SuperStar jsem sledoval jen ze začátku, potom už ani tak ne. Líbí se mi ovšem, jak v soutěži Česko hledá SuperStar vystupuje Slovák a zpívá anglicky. :-) D&P Software

Čemu se jinak věnuješ kromě tvorby her? Jaké hry rád hraješ, která je tvá nejoblíbenější?
Ve svém volném čase hraji na kytaru, velice rád jezdím na kole (i když si často vyčítám, že jsem jel zase tak daleko a nechce se mi šlapat) a hlavně se zabývám elektrotechnikou a elektronikou. Má nejoblíbenější hra je Dune 4, byla to vlastně úplně první hra co jsem kdy hrál, jinak poslední dobou hraji často Vietcong (hlavně po síti).

Sleduješ nezávislou scénu? Jaká hra tě skutečně zaujala? Máš nějaký herní vzor? Živil by ses rád tvorbou her?
Nezávislou herní scénu sleduji docela pravidelně a nějak se mi zdá, že se vytrácejí zajímavé projekty, něco co bych hrál často a rád. Většinou to skončí několika kritickými slovy na nějakém fóru. Podle mého je poslední opravdu vydařená hra StarShip Trooper od Cybergames.

Chceš něco vzkázat našim čtenářům?
Mohu vzkázat snad jen ať se juknou na www.dpsoftware.wz.cz .

Autor:


Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...Další z rubriky

Pojmenovali dítě podle postavy ze hry a získali hry zdarma na doživotí

Dovahkiin

Čerstvě narozený Dovahkiin byl pojmenován podle postavy ze hry na hrdiny The Elder Scrolls V: Skyrim. Jeho rodiče...

Osada – interaktivní klip od autorů Machinaria

Osada

Mix trampů a Divokého západu šokuje svou vytříbeností.

Rozhovor s Danielem Viktorinem

Rozhovor - Daniel Viktorin

O chystaných projektech, prodejích shareware her na našem trhu i nové online hře jsme si povídali s naším bývalým...Najdete na iDNES.cz