Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

rRootage – stylový klon Galaxianu

  12:00aktualizováno  13. dubna 10:02
Japonské tituly mají bezpochyby něco do sebe… Jestli si myslíte, že vás na poli Galaxianů nemůže již nic překvapit, pak rozhodně nepřehlédněte rRootage! Audiovizuální orgii v několika megabajtech.
70

rRootage

Platforma: Freeware
Výrobce: Kenta Cho

Stáhnout

rRootageRůzné variace Galaxiana chrlí freeware scéna denně po miliónech terabajtů. Jistěže přeháním, nelze však popřít, že by spolu s arkanoidem a hadem nepatřil k nejčastěji předělávaným hrám. Ve všem tom nánosu může být vcelku obtížné zabodovat zrovna se svým dílem, přesto existují dva ověřené postupy, s nimiž ražba tunelu do hráčského povědomí nebývá toliko obtížná.

Ten první a úctyhodnější z nich je přínos originálního prvku, jenž hru obohatí a posune. Zmíněný přístup však bývá většinou herních vývojářů zcela opomíjen, a tak častěji natrefíte na metodu druhou - bombastické vizuální zpracování. 

rRootage Této varianty se poněkud přízemně drží i dnešní hra rRootage. Výsledek vyzní však natolik impresivně, že ani nemám chuť autorovi nějak zvlášť vyčiňovat. 

Grafické orgie, luminiscentní mimikry plujících projektilů, modely roztříštěné na stovku vektorových čar poletujících vzduchem… Asi není zcela obvyklé, začít recenzi hodnocením vizuální stránky, jenže v rRootage o nic jiného v podstatě nejde… 

Princip hry se totiž nikterak neliší od běžného Galaxiana. Autor hru akorát, věřte tomu nebo ne, ještě více oklestil. V jednom ze čtyř víceméně identických módů létáte s raketkou a za pomoci laseru, či obraného pole usilujete o destrukci bosse, jenž s každou smrtí mutuje do brutálnějšího tvrďase valícího ještě mocnější tuny munice… Nic více, nic méně.

rRootage Notná míra zábavnosti, krystalická hratelnost, široká zásoba levelů s rozmanitou obtížností a výstižný hudební doprovod, to jsou asi největší přednosti tohoto díla, jež žel bůh nešťastně ubíjí nulová rozmanitost a celková monotónnost, způsobená již zmíněným osekáním o všechny myslitelné rozvíjející prvky. 

Nedělám si iluze, že byste rRootage vydrželi hrát déle jak deset minut vkuse. Stejně tak ovšem nepochybuji, že hru po dalších deseti minutách opět spustíte. Mluvíme zde totiž o jasně návykovém titulu, který, pravda, připomíná spíše kýčovitý screensaver, než-li plnohodnotnou hru, což mu nicméně nebrání atakovat i vaši hráčskou pozornost.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

46 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 12 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...Najdete na iDNES.cz