Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rumbeard the Pirate - pirátské rumové oslavy

  12:00aktualizováno  19. srpna 7:37
Jste loupeživý pirát a chystáte oslavu dalšího úspěšného lupu. Ale ouha, ve skladu došel rum! Nezbývá, než se vydat s vaší bárkou na moře mezi nepřátelské lodě a doplnit zásoby.
60

Earwig is Angry

Platforma: Freeware
Výrobce: Reiner Prokein

Stáhnout

Rumbeard the PirateU této hry jsem si vzpomněl na skvělého Johnnyho Deppa ve filmu Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly. Kdo film viděl, rychle pochopí zápletku hry, pro ostatní malé vysvětlení. Piráti svůj volný čas nejraději tráví koupáním v ukradeném zlatě jako strýček Skrblík, ale u oslavy nesmí chybět alkohol. A stejně jako Češi mají národní nápoj pivo, mají piráti svůj národní nápoj rum. A to ne nějaký obyčejný tuzemák, ale pravý třtinový karibský rum. V naší hře si jej neopatřují přepadáváním nepřátelských lodí, ale sbíráním barelů z potopených lodí, které volně plavou na hladině. A to je právě vaším úkolem. Pokud v každém kole sesbíráte z hladiny všechny barely, otevře se vám brána do pirátského přístavu a tam může vypuknout nefalšovaný pirátský rumový dýchánek. Škoda, že ve hře nejsou z něj alespoň nějaké animace. :-) Každopádně rum vám rychle dojde a vy se v dalším kole vydáte za stejným cílem.

Rumbeard the PirateKdyby neměli piráti nepřátel, asi by svět vypadal úplně jinak. Proto jsou zde tři přístavy lodí, které vám budou ve sbírání rumových zásob bránit. Nejčastěji narazíte na loďky. Ty v prvních kolech jsou malé a bezzubé, ve vyšších kolech jsou větší a umí střílet. To naštěstí zvládáte i vy a s přibývajícími koly dostřelíte stále dál. V prvních kolech je namísto střílení lepší zvolit metodu útěku a nepřátelské bárce se vyhnout. K loďkám se brzy připojí i věže střílející torpéda a další překážky jako velké ledovce, podvodní miny, mořské bouře či - světe div se - UFO. Některé z nich nejdou zničit (už jste viděli děly rozstřílenou bouřku?). Pokud je nepřátel na ploše mnoho, můžete využít svých magických schopností (spell), čímž na ně sešlete námořnické nadávky, které je všechny potopí. Je to ovšem dočasné řešení, protože z přístavů začnou brzy vyplouvat další. Mimo rumové barely můžete sbírat i plovoucí vory s pokladem s odstupňovaným bohatstvím. Sbírejte i růžové knížky magie, které vám přidávají právě spells. Posledním nepřítelem je vaše neobratnost, kdy můžete vrazit do dveří cizích přístavů či se potopit o pobřežní útesy. Rumbeard the PirateOvládání je však hezky plynulé a vy si sami můžete jako u závodních her přizpůsobit rychlost plavby. Ovšem rychlost hlemýždě nevolte, protože během plavby vám klesají zásoby jídla (obdoba časomíry). Pokud se vrátíte do přístavu před vypršením limitu, promění se zbytek zásob jídla v body. Pokud chcete doplnit životy, sbírejte i trosečníky na kládách, kteří ovšem spíše připomínají ježibabu na koštěti.

Ve hře se počítají body, kterých dosáhnete. Nejlepší strategie je sesbírat co nejrychleji barely s rumem a pak do konce času sbírat dobrůtky a střílet velké lodě. Tak získáte nejvíce bodů, které se vám zapisují do tabulky nejlepší hráčů. Hra má jednoduchou, ale zábavnou grafiku, a skvělé zvuky. Velikostí je hra dostupná i pro ty, co se k internetu připojují přes modem. Možná by nebylo na škodu zapracovat na nastavení, protože hra v okně není tak působivá. Také by jistě pomohlo, kdyby bylo k dispozici více variant herní plochy, neboť takhle vám bude připadat po delší době monotónní. Ale zábava na volný víkend je to dobrá.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

32 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 13 čtenářů

Témata: Loď, UFO

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Další z rubriky

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...Najdete na iDNES.cz