Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Run For It 2 – utíkejte pryč

  1:25aktualizováno  1:25
Časově omezené soutěže ve tvorbě indie her v pravidelném rytmu zaplavují herní scénu hromadou braku, jako příliv špinící pobřeží naplavenými odpadky. A teď nemám na mysli veselý vancouverský příliš vyhazující jenom levé nohy, ale ten hnusný příliv po havárii tankeru. Jistě, čas od času se mezi odpadky může objevit perla, nic to ale nemění na tom, že se z těchto soutěží příliš často setkáváme se sotva průměrnými freewarovkami.
60

Run For It 2

Platforma: Freeware
Výrobce: Joep Aben

  • Nenásilná oddechovka
  • Nepřehledné

Stáhnout
Run_screenshot 01A také tato hra byla vytvořena Joepem Abenem během tří a půl hodin pro soutěž Poppenkast. Dojem z rychlokvašky jenom podtrhují okolní obrázky, na kterých by jste mohli polygony hledat až do skonání světa. Zdání ale může čas od času klamat.

Run For It 2 je nekonečný běh po vlnící se dráze plné statických a létajících pastí. Cílem je doběhnout co nejdále (do dalších kol) a pokud možno navíc sbírat nějaké krystaly (které vypadají skoro stejně, jaké pasti). Základní schéma je tedy skutečně velmi primitivní, ale to nemusí být nutně na škodu. Zatímco některé na první pohled primitivní hry vynahrazovaly svou jednoduchost nějakým typem sandboxu, kdy jste aktivně mohli ovlivnit obsah hry, Run For It 2 na podobnou možnost bohužel zvysoka dlabe. Kdyby se například tvar tunelu odvíjel od písničky, které byste do hry vložily, byl by můj dojem mnohem příznivější.

Run_screenshot 02Co se hraní samotného týče, měla by se hra jmenovat spíše Jump For It. Navzdory Joepově snaze udělat hru o utíkání je nejjednodušší taktikou držet prst na klávese pro skok a proskákat se jako klokan až na konec kola. A totéž v dalším. A tak dále až do skonání světa. Někdo by mohl říct, že na tři hodiny práce to vypadá docela dobře, a měl by asi pravdu, ale to je takový dvousečný argument.

S tím souvisí největší problém celé hry. U akční hry bych mohl dát nějaké body navíc za střelbu. Nebo třeba za pěknou grafiku. Nebo alespoň za příběh. Run Fot It 2 je ale prostá jako věrozvěsti Amway. Technikou skákání není problém se vyhnout většině nástrah a ze hry se stává pouze nudný průjezd tunelem. Sice vám většinou utečou bonusy, ale dostanete se mnohem dále.

Run_screenshot 03I pokud byste omezili skákání a sebemrskačsky pouze běhali, zůstává tu pouze průměrně zábavný nekonečný maraton. Všechny prvky Run For It 2 jsme viděli už dříve. Na rozdíl od dávné ale brilantně vymyšlené Kryzty není Run Fot It 2 svým zpracováním tak dobrý, aby ve svém minimalistickém stylu stál za delší zahrání. Na patnáct minut to neurazí, ale poté bohužel nic nového nepřichází. Zaběhejte si raději v reálu, po vánocích něco shodíte a v době plynové krize se navíc trochu zahřejete.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

38 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 9 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...Najdete na iDNES.cz