Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Run for your life - bizardní svět

aktualizováno 
Poměrně dost bizardní náhled na svět nabízí tato akční hra, kterou rozhodně nelze doporučit slabším povahám. Pokud u brutálních scén zavíráte oči, raději ani neztrácejte čas stahováním tohoto projektu.
78

Run for your life

Platforma: Freeware
Výrobce: Kelly Hutchison

  • bizardní grafická stránka
  • nemusí sednout každému

Stáhnout

Run for your life

Run for your lifeRun for your life se na první pohled tváří jako akční 3D hra, ve skutečnosti bychom ji ale mohli také zařadit na pozici uměleckého díla nebo spíše tak trochu zvláštní umělecké galerie. Tento netradiční způsob si totiž autor podivných maleb vybral jako místo, kde je bude prezentovat. A myslím že vybral docela dobře – v seriózní galerii si totiž podivné malůvky jako tyto nedokážu představit a přesto do této hry tak nějak pasují. Připravte se na poměrně dost velkou míru absurdity způsobenou hororovým laděním uměleckých děl. Výjimkou nebudou obličeje, kde místo dvou očí máte rovnou čtyři, podivná zmutovaná zvířata a mnoho dalšího.

Jinak je ale hra klasická 3D akce, jen od ní nečekejte žádné krvavé hody. Daleko více je to o zkoumání okolí a mnohdy zajímavých zjeveních než o tom, abyste od začátku do konce drželi prst na spoušti. O tom svědčí také fakt, že do začátku Run for your lifenedostáváte žádnou zbraň. První si osvojíte až po několika krocích ve hře a v té se nachází jen omezené množství nábojnic. Potřeba budou na nepřátelské jednotky jako jsou psi bez srsti v nepříjemně rudé barvě, jako vystřižení z největší černé můry nebo opravdu temného hororu.

Prostředí bylo opravdu tvořeno s citem a je vidět, že autor má na tyto temná témata poměrně silné sklony. Světlo totiž střídá tmu a tak zatímco místy nevidíte na krok ani na toho krvelačného psa poštěkávajícího na vás o pár kroků dopředu, následuje naprosto ostře prosvětlená místnost s detaily, které byste možná raději ani neviděli. Krvavé efekty jsou rovněž udělány s citem a zajímavě – ale už jen díky tomu není možné projekt doporučit slabším povahám.

Run for your lifeRun for your life je primárně považován za umělecké dílo a možná proto se do herní koncepce vkradlo několik drobných chyb. Místy je špatná kolize s okolím, já zaznamenala trochu zpomalený pohyb postavy, hra je velmi náročná na hardware počítače (na notebooku s integrovanou grafikou si jí moc nevychutnáte) a pak se také dlouho čekalo, než se Run for Life načetlo, což rovněž není příjemné.

I přes zmiňované body dolů projekt stále zůstává zajímavou hrou. Malé upozornění na závěr je snad pouze pro majitele operačního systému Windows Vista. Pro vás je projekt uvolněn ve speciální verzi a stahovat ji můžete z této adresy.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

78 %

Hodnocení čtenářů

79 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 85 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...

MUSÍTE VIDĚT: 5 mateřských šíleností
MUSÍTE VIDĚT: 5 mateřských šíleností

Těhotenská maska na břicho, sádrový odlitek nebo ujetý halloweenský obleček... Trendy se nevyhýbají ani těhotným ženám. Připravte se, bude to šílená jízda!Najdete na iDNES.cz