Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Run Rabbit Run je legendární Meat Boy v králičí podobě

  20:00aktualizováno  20:00
Klon kultovního Super Meat Boye. Co víc dodat? Skvělá plošinovka, hrst nápadů v zajímavé grafice, šílená obtížnost a v neposlední řadě obrovské množství obsahu.
95

Run Rabbit Run

Platforma: Freeware
Výrobce: Run Rabbit Run Team

  • prostě skvělá arkáda
  • obrovské množství obsahu
  • klon Super Meat Boye
  • jedno sto úrovní
  • co do obtížnosti je to masakr

Stáhnout
Run Rabbit Run

Vynikající, stresující a rychlá plošinovka Run Rabbit Run v podstatě kopíruje to, co dělal svého času mimořádně úspěšný indie titul Meat Boy. Obrovské množství úrovní, děsivě rychlá hopsací akce, chyby neodpouštějící hratelnost. To vše je zde naservírováno vpravdě na stříbrném podnose. Berte všemi deseti. Ale pozor. Nic pro choleriky.

Run Rabbit Run

To, co fungovalo v dnes již kultovním díle Meat Boy (potažmo Super Meat boy), to bude fungovat i v každé podobné hře zdarma, řekli si tvůrci Run Rabbit Run. A měli pravdu. Mechaniky, které daly vyniknout jedné z nejprodávanějších nezávislých her, mají svůj úspěch jistý i zde. Kdo neví nic o myšlenkovém předchůdci Run Rabbit Run, bude jistě zaražen.

Run Rabbit Run

Zkrátka a jednoduše, hrajeme za králíka, který se v podivně barevně nevýrazných úrovních snaží dostat z bodu A do bodu B. Na rozdíl od Meat Boye zde nikoho nezachraňujete a jednoduše se snažíte dostat k obtížně dosažitelné cílové vlaječce. V tom vám brání velké množství fikaných pastí, jako jsou v tomto žánru již obligátní, zlověstně vyhlížející kotoučové pily, kterých je každý z levelů doslova přeplněn.

Run Rabbit Run

Díky faktu, že náš hrdina je králík a ne lepící se kluk bez kůže, má protagonista krapet odlišné schopnosti. Nedokáže vyskákat vertikální stěnu jen tak, ale zase se dokáže pořádně rozběhnout. Čím déle běží, tím jeho rychlost narůstá, což dělá i z jinak děsivě rozsáhlých propastí překážky, které překonáte jedním skokem.

Run Rabbit Run

A že se pořádně naskáčete! Každá chyba, byť sebemenší, vynikne tím víc, čím víc se náš hrdina rozprskne při dotyku s ostrou čepelí, nebo jinou z pastí. V takovém případě se začíná úroveň od začátku. Naštěstí většina z nich má poměrně střídmou délku, většinou jsou úrovně jen na jediné obrazovce, a tak není potřeba ztracený postup zase tak moc oplakávat. I když plakat asi budete, protože náročnost některých akrobatických kousků, které jsou po vás požadovány, je přímo gargantuovských rozměrů. Prosba autorů na začátku hry ohledně šetření nervů tak nevyznívá jen tak naprázdno.

Run Rabbit Run

Run Rabbit Run obsahuje všehovšudy pět kapitol, přičemž v každé z nich na vás čeká celých dvacet úrovní. Kdo umí základní počty, dojde k číslu, které je na poměry her zdarma takřka strhující. Hra tak představuje obrovskou porci zábavy pro náročné hráče, kterým nevadí, že si sem tam budou muset dát takříkajíc „oraz“ a jít se třeba nadýchat čerstvého vzduchu, nebo si jít vybít zlost na nějakém neživém předmětu. Run Rabbit Run je volná alternativa k vynikající hře Meat Boy, za kterou nemusíte dát ani korunu a přesto se vám dostane obsahu a kvality měrou vrchovatou. Co víc si přát?

Na oficiální stránce si můžete stáhnout originální soundtrack ze hry, pohovořit s komunitou a třeba i podpořit vývojáře.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

95 %

Hodnocení čtenářů

50 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 17 čtenářů

Nejčtenější

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...Další z rubriky

Roadtrip a originální horor Beware má českého autora

Beware

Málokterá hororová hra má takový potenciál jako Beware, která se představuje ve formě dema. Založená je na jednoduchém,...

Ultimate Custom Night je kompilace v podobě jedné velké noční můry

Ultimate Custom Night

Five Nights At Freddy's znova a znova. Tentokrát s volitelnou obtížností a celými pěti desítkami známých i méně známých...

Writer's Block je úžasný příběh o zničující závisti

Writer’s Block

Pro spisovatele je nejhorší, když nemůže psát. Hlavní hrdina této krásné adventury je přesvědčený, že má nepřekonatelný...Najdete na iDNES.cz