Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Runman going Coconuts – putování pokračuje

  12:00aktualizováno  7:42
RunMan je zpět. Tentokráte doznal několika velmi příjemných změn, takže je ještě lepší než dřív. Vyzkoušejte tři malé hry v jedné a nechte se lapit skvělou hratelností.
70

Runman going Coconuts

Platforma: Freeware
Výrobce: Cool Moose

Stáhnout

Runman going CoconutsJiž dříve jsme vám představili drobnou skákačku RunMan, která nemohla oslovit grafikou, zato hratelností bezpochyby ano. Jednoduchý koncept, kdy budete potřebovat ke hraní pouze klávesové šipky, pokračuje. Pomožte svému drobečkovi dostat se z pustého ostrova.

RunMan byl tentokráte velmi zlobivý, a tak jej vyšší síly vysadily na pustém ostrově. To by ale nebyl RunMan, aby nezačal utíkat za svobodou. Pomoct mu však musíte vy, jelikož umí pouze zběsile běžet vpřed a postupně své tempo navyšovat. Hra je rozdělena do tří částí. První z nich je nejvíce podobná původnímu RunMan. Váš drobeček běží vpřed a setkává se s různými druhy překážek. Od krabů, přes mušle až po dva druhy zábran. Jeden typ je vysoký a úzký a druhý nízký a široký. K překonání těchto překážek máte k dispozici dva druhy skoků. Jak už asi správně tušíte, jeden je vysoký, ale krátký a druhý Runman going Coconuts dlouhý, ale nízký. Další kolo je už poněkud odlišné. RunMan má v rukou palici a odhání s ní červené kraby. Musí si však dát pozor na žluté krabí zabijáky, kteří náhodně vylézají z roští uprostřed pláže. Poslední kolo je sportovního ražení. RunMan nalézá na pláži surfovací prkno a vydává se vstříc svobodě. Poslední překážkou jsou žraloci, kteří by si rádi dali útlé tělíčko RunMana jako jednohubku. Proplavte a jste vítězové. V liště drobného okna můžete během hraní vidět vaše navyšující skóre.

Grafika nedoznala kromě plážového prostředí žádných změn, což je dobře. Sice se někdo může divit, jak nemohu to titěrné hrací okno plné omalovánek pro základní školu zahrnout zdrcující kritikou, ale RunMan je velmi specifická hra a na jeho grafické zpracování jsem si už plně zvykl a beru jej jako drobné, ale velmi milé plus. Stejně jako byla pro RunMan důležítá hratelnost, nejinak je tomu i v případě RunRunman going CoconutsMan: Going Coconuts. A musím hned zkraje říci, že je ještě o něco lepší, než u originálu. Velmi pomohlo rozdělení hry do tří rozdílných částí, takže se se vůbec nemusíte bát stereotypu, který je pro podobné hry tolik typický. Na druhou stranu je fakt, že dvakrát RunMan: Going Coconuts hrát asi nebudete, i když je prostředí s každým začátkem nové hry generováno náhodně, takže tu tato možnost je. Muzika je příjemná a pohodová; zvuky jsou pouze okrajové, ale dobré.

Nepodceňujte RunMan: Going Coconuts jenom kvůli jeho na první pohled ledabylému zpracování. Jedná se o velmi chytlavou hru a díky třem různým prostředím a odlišnému hraní v každém z nich se rozhodně nebudete nudit. 


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....Najdete na iDNES.cz