Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Runman going Coconuts – putování pokračuje

  12:00aktualizováno  7:42
RunMan je zpět. Tentokráte doznal několika velmi příjemných změn, takže je ještě lepší než dřív. Vyzkoušejte tři malé hry v jedné a nechte se lapit skvělou hratelností.
70

Runman going Coconuts

Platforma: Freeware
Výrobce: Cool Moose

Stáhnout

Runman going CoconutsJiž dříve jsme vám představili drobnou skákačku RunMan, která nemohla oslovit grafikou, zato hratelností bezpochyby ano. Jednoduchý koncept, kdy budete potřebovat ke hraní pouze klávesové šipky, pokračuje. Pomožte svému drobečkovi dostat se z pustého ostrova.

RunMan byl tentokráte velmi zlobivý, a tak jej vyšší síly vysadily na pustém ostrově. To by ale nebyl RunMan, aby nezačal utíkat za svobodou. Pomoct mu však musíte vy, jelikož umí pouze zběsile běžet vpřed a postupně své tempo navyšovat. Hra je rozdělena do tří částí. První z nich je nejvíce podobná původnímu RunMan. Váš drobeček běží vpřed a setkává se s různými druhy překážek. Od krabů, přes mušle až po dva druhy zábran. Jeden typ je vysoký a úzký a druhý nízký a široký. K překonání těchto překážek máte k dispozici dva druhy skoků. Jak už asi správně tušíte, jeden je vysoký, ale krátký a druhý Runman going Coconuts dlouhý, ale nízký. Další kolo je už poněkud odlišné. RunMan má v rukou palici a odhání s ní červené kraby. Musí si však dát pozor na žluté krabí zabijáky, kteří náhodně vylézají z roští uprostřed pláže. Poslední kolo je sportovního ražení. RunMan nalézá na pláži surfovací prkno a vydává se vstříc svobodě. Poslední překážkou jsou žraloci, kteří by si rádi dali útlé tělíčko RunMana jako jednohubku. Proplavte a jste vítězové. V liště drobného okna můžete během hraní vidět vaše navyšující skóre.

Grafika nedoznala kromě plážového prostředí žádných změn, což je dobře. Sice se někdo může divit, jak nemohu to titěrné hrací okno plné omalovánek pro základní školu zahrnout zdrcující kritikou, ale RunMan je velmi specifická hra a na jeho grafické zpracování jsem si už plně zvykl a beru jej jako drobné, ale velmi milé plus. Stejně jako byla pro RunMan důležítá hratelnost, nejinak je tomu i v případě RunRunman going CoconutsMan: Going Coconuts. A musím hned zkraje říci, že je ještě o něco lepší, než u originálu. Velmi pomohlo rozdělení hry do tří rozdílných částí, takže se se vůbec nemusíte bát stereotypu, který je pro podobné hry tolik typický. Na druhou stranu je fakt, že dvakrát RunMan: Going Coconuts hrát asi nebudete, i když je prostředí s každým začátkem nové hry generováno náhodně, takže tu tato možnost je. Muzika je příjemná a pohodová; zvuky jsou pouze okrajové, ale dobré.

Nepodceňujte RunMan: Going Coconuts jenom kvůli jeho na první pohled ledabylému zpracování. Jedná se o velmi chytlavou hru a díky třem různým prostředím a odlišnému hraní v každém z nich se rozhodně nebudete nudit. 


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz