Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

RunMan's Monster Fracas – během ku zdraví

  12:00aktualizováno  6:30
Leze, leze po železe … je to Fracas! Obrovská zelená koule, jež by si na vás ráda smlsla. Ještě, že žluté hvězdy zvládají běh na sto metrů pod deset vteřin. Podaří se vám zdolat rekordní dvoustovku? Jaké tretry Runman používá? To a mnohem víc, se dozvíte v dnešní recenzi.
70

RunMan´s Monster Fracas

Platforma: Freeware
Výrobce: Cool Moose

Stáhnout

RunMan's Monster FracasRunMan's Monster Fracas patří do neprůbojné, nikoliv však nezajímavé edice her s tematikou „běhacích arkád“, jež slídivější hráči mohli objevit na stránkách týmu CoolMoose. Jedná se již o šestý počin s identickou tematikou, tentokrát však dotažený k dokonalosti. A jakže vlastně vypadá samotný herní princip? Velice prostě, co také nakonec čekat od arkády.. Vašim úkolem je unikat obrovskému zelenému monstru zvanému Fracas, tak dlouho jak to jen bude možné... Jasně, že vás nakonec stejně sežere, ale čím déle zvládnete přežít, tím vyšší pozice v on-line tabulce hráčů dosáhnete.. Inu koncept hry neskýtá žádné příznivé vyhlídky pro hlavního hrdinu, vám však přinese solidní porci oddechové zábavy a o to přece jde. Dovolte mi v této souvislosti krátké intermezzo: ,,Buďme také jednou trochu sobci a přestaňme hledět na pocity těch, jichž se prostřednictvím klávesnice zmocňujeme, sranda musí bejt i kdyby fotra věšeli a u her dvojnásob..“ To já jen, k ochráncům práv herních postav, jejichž aktivita se poslední dobou nemile rozmáhá.. Ale zpátky k tématu!

Během hry upotřebíte v podstatě pouhé tři klávesy. Šipku nahoru pro skok, jímž zdoláváte propasti a ostatní odlišné smějící se zábrany ztrpčující vám hladký únik před Fracasem, šipku dolů, která umožňuje Runmanovi praktikovat efektivní skluzy, který by mu záviděla i ženská reprezentace v softballu a nakonec šipku doprava, jež dodá jménu vašeho hrdiny ten pravý smysl, rozeběhne jej. A pak jen utíkáte a utíkáte, přichází noc, váš běh se zrychluje, Fracas se přibližuje, RunMan's Monster Fracaskombinace překážek jsou stále brutálnější a nakonec uděláte chybu a hra končí. Současné nejvyšší skóre činí něco kolem dvouset a z vlastní zkušenosti vás mohu ujistit, že je to zatraceně slušný výkon.. Rychlá odbočka a! - Zpracování.

To jsem nakousl již úvodem, nezmínit jej k závěru by však bylo tristní. Celé hře bezpochyb nelze upřít styl. Grafika působí de facto primitivně, upřímnost a nadsázka s níž je kreslena si vás nicméně svou nepokrytou přesvědčivostí určitě získá. Mimořádně zdařilý hudební doprovod na foukací harmoniku pak jenom podtrhne celkovou rozjařenost hry a umocní zážitek z běhu. Program též nezahálí a šlape jak hodinky. Troufám si říci, že zpracování tedy nemá nejmenších chyb.
Při konečném hodnocení si ovšem nemohu dovolit skončit u pouhé chvály. Kritik tu není od toho aby byl nekritický. Seč tedy malé, výtky bych měl zejména k rozložení obtížnosti, kde zpočátku nemáte se zdoláváním levelu žádný problém a s příchodem noci obtížnost náhle a extrémně stoupne. Pozvolný růst rychlosti, přiblížeRunMan's Monster Fracasní Fracase a náročnosti překážek, by určitě prospěl a hra by neměla tak těžký zadek. Naštvat dokáže i květina, která je sice většinou k užitku, někdy vás ovšem katapultuje přímo do propasti a vy nemáte prostředky jimiž byste této nemilosti zabránili.

Vadou nejhlubší, vzhledem k žánru ovšem nijak nepřekvapující, je brzké upadnutí hry do stereotypu. Přes neuvěřitelnou hratelnost titulu se po čase začnete nudit a může za to především celková chudost herních prvků, jež hře na druhou stranu propůjčuje charakteristický styl a osobitost. 
RunMan's Monster Fracas je prostě stále spíše hříčkou, než-li hrou. Nepočítejte tedy s tím, že by vás zabavila déle jak na jedno odpoledne, na druhou stranu bych, ale věřil tomu, že až na vašem disku trochu odleží, po čase se do ní zase s chutí zakousnete, patří totiž k tém malé hrstce her, jež dělá vývojovému nástroji Game Maker z něhož pochází, skutečně dobré jméno.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

54 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 16 čtenářů

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...Najdete na iDNES.cz