Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Runman Unlimited - nikdy nekončící úprk

  12:00aktualizováno  11. února 1:46
Další pokračování šíleného běhu drobného žlutého sportovce nemá konce. Přibyly dvě nová prostředí, což hru osvěžilo a můžete hrát do nekonečna. Záležet bude jenom na vaší obratnosti.
60

Runman Unlimited

Platforma: Freeware
Výrobce: Cool Moose

Stáhnout

Runman UnlimitedRunMan Unlimited pochází z dílny Cool Mose Proportion. Znovu se setkáváte se žlutým drobečkem a opět tu bude pouze na vás, abyste mu pomohli překonat všechny překážky, které mu stojí v cestě. Jedná se o pokračování původního RunMan, které graficky nedoznalo žádných změn, ale přesto se budete dobře bavit. Už jenom díky několika málo změnám.

Jako už klasicky vyráží RunMan pomalu a jako smyslů zbavený vpřed. Nemůžeme mu to mít za zlé, jelikož vzhledem k jeho celkové velikosti na tom RunManův mozeček asi nebude moc dobře a tak je úspěchem, že si zapamatoval alespoň tuto jednu funkci. Hra je rozdělena do tří částí. První je notoricky známé přeskakování či podkutálení dvou typů překážek. Po dosažení dvaceti bodové hranice se posunete do prostředí noci, rychlost se navýší na maximum, ale koncept hry zůstane neměnný. Ve Runman Unlimited druhé části si RunMan zalétá na rogalu. Při cestě vzduchem se musíte vyhýbat větrným valům a dávat si také pozor, abyste při vašem manévrování nevyletěli z obrazovky. Obojí by vás vrátilo zpět na úplný začátek. V závěrečné části hry padáte volným pádem a sbíráte červené balónky, které vám navyšují skóre. Následně musíte včas otevřít padák, a poté můžete celé vaše snažení opakovat znovu a znovu. Do té doby, dokud se vám bude dařit. Své výsledné skóre můžete zapsat do tabulky nejlepších výsledků.

Grafické zpracování RunMan Unlimited odpovídá grafickému výtvoru dítěte předškolního věku. Drobné herní okno, žádné propracované efekty, neustále stejné opakující se motivy. To vše mluví proti RunMan Unlimited, ale nepodceňujme toto zpracování. Ke hře padne jako ke kominíkovi umouněný obličej. Osobně jsem si na toto zpracování velmi rychle zvykl a přeci jenom, série RunMan nejsou o grafice, nýbrž o hratelnosti. A ta je v případě RunMan Unlimited znovu více než dobrá. Krokem kupředu je bezpochyby přidání dvou nových herních forem v podobě rogala a volného pádu, které hru příjeRunman Unlimitedmně zpestřují a oddalují příchod stereotypu. Během hraní jsem na žádnou chybu nepřišel, všechno běhá plynule a nic vás při hraní neruší. Ze začátku hraní byste se měli připravit na fakt, že si budete muset chvíli zvykat, než prolomíte zpočátku poměrně těžkou hratelnost. Jestliže jste ale hráli některý z předchozích dílů, neměl by vám RunMan Unlimited činit větší problémy. Zvuky jsou jednoduché, hudba příjemná, i když neustále stejná.

RunMan Unlimited vám dává možnost hrát za žlutého drobečka až do skonání. Záležet bude jenom na vás, jak vysokého skóre dosáhnete. Jedná se o pohodovou a na ovládání velmi jednoduchou záležitost, takže jestli máte pár minutek čas, neváhejte.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

38 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Další z rubriky

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...Najdete na iDNES.cz