RunMan - utíkající drobeček

  12:00aktualizováno  4. února 5:45
Pomožte svému drobečkovi doběhnout co nejdále. Sám není schopen ničeho jiného, než se rozeběhnout vpřed a postupně zrychlovat. Vy mu musíte pomoct, aby se vyhnul překážkám.
60

Rabbit Dream

Platforma: Freeware
Výrobce: Cool Moose

Stáhnout

RunManPo prvním spuštění RunMan se nezhrozte. To miniaturní okénko, které na vás vykoukne, je opravdu hrací plocha. Možná že nad ním mnozí z vás ohrnou nos a řeknou si, že horší hru nikdy neviděli, nicméně RunMan není o grafickém zpracování. RunMan je o hratelnosti.

Ve hře ovládáte malého žlutého tvorečka, který neustále běží vpřed. Zpočátku běží velmi pomalou rychlostí, ale v průběhu hry zrychluje, až se dostane na maximální rychlost, kterou pak neustále udržuje. Celá hra ale samozřejmě není jenom o tom, že byste se dívali, jak váš drobeček pobíhá po obrazovce. V cestě mu totiž stojí překážky. Sice jsou jenom dvě, ale v nejvyšší rychlosti dokážou nadělat slušnou paseku. Jednu překážku musíte přeskočit a druhou podlézt, i když v případě žlutého RunMan tvorečka spíše podkutálet. To je vše. Budou vám tedy stačit dvě klávesy a když budete dostatečně hbití, dostanete se velmi daleko. Za každou úspěšně překonanou překážku dostanete jeden bod a v závěru se můžete zapsat do výsledkové listiny. Život máte pouze jeden a když nabouráte, musíte začít od začátku.

Jak můžete vidět ze screenshotů, grafika nic moc, respektive bída. Je sice zajímavá a netradiční, ale žádné profesionálnější zpracování rozhodně nenese. V celé hře se setkáte pouze se svým drobečkem, překážkami a po čase lehkou změnou pozadí celé hry. Ať už se jedná zprvu o mraky, později o noční prostředí, žádné další inovace nečekejte. Nicméně grafika není v závěru až zas tak důležitá. Dlouhou dobu jsem RunMan odkládal s vidinou, že se bude jednat o fiasko. První dojem však dává mylné informace. Hratelnost RunMan je totiž nad všechna očekávání. Možná to bude také tím, že jsem po prvním spuštění očekával od hratelnosti ještě větší tragédii, než jaké je vzezření hry samotné, ale nastal pravý opak. RunMan Naprosto banální nápad přeskakování nebo podkutálnení slaví velký úspěch. Sám si nejsem dost dobře schopen odpovědět, jak je to možné, ale chytlavost některých her je záviděníhodná. Podobně je na tom RunMan. Sice se nejedná o nijak fantastickou bombu, nicméně o příjemném překvapení už mluvit můžeme. Navíc pokud by pro někoho bylo drobounké herní okno až příliš malé, může si jej případně zvětšit. I muzika hraje důležitou roli. Je pohodová a také velmi chytlavá.

RunMan je zajímavým počinem. V dnešní době, kdy se klade důraz především na bezchybný obal her, dokazuje, že pokud je dobrá hratelnost, ostatní atributy nejsou až zas tak důležité. Proto bych doporučil nedát na prvotní dojem a RunMan rozhodně vyzkoušejte.


Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

35 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 15 čtenářů

Nejčtenější

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Paper & Ink Dungeon je podzemí nakreslené tužkou na papír

Paper & Ink Dungeon

Kdysi se ke hraní starých dungeonů doporučovalo používat tužku a čtverečkovaný papír ke kreslení mapy. Zde by to bylo...

Další z rubriky

Krásný retro Nightkeep si můžete zahrát i v češtině

Nightkeep

Třebaže jen jako hra s předběžným přístupem, Nightkeep se ukazuje v tom nejlepším světle. Je to krásná akční hra na...

V Airfall si skáčete mezi mraky a planetami

Airfall

Tato futuristická akce z první osoby je postavena na „nejoblíbenější“ kratochvíli hráčů akčních her. Na překonávaní...

Ve Spinnortality jste šéfem megakorporace, která se neštítí ničeho

Spinnortality

Velmi reálnou a ještě smutnější budoucnost nám ukazuje obchodní strategie Spinnortality. Svět je zlý a vy, chcete-li...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz