Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Runner - běžíme o život

aktualizováno 
Prakticky jen a pouze o běhání je arkáda nazvaná trefně jako Runner. Pokoušet se budete unikat skupince slečen a to vše za trochu podivných a nevysvětlitelných okolností.
65

Runner

Platforma: Freeware
Výrobce: Destructoid Members

  • originální a neurčité pojetí
  • slabší grafika

Stáhnout
RunnerRunner je hra stejně jednoduchá jako její jednoslovný název. Zázraky od ní nemůžeme čekat už jenom proto, že autor na své oficiální stránce napsal, že se jedná o dílko, které společně s dvěma pomocníky stvořil za jeden jediný víkend, což samozřejmě znamená i několik menších bugů, jež se bohužel nepodařilo vychytat. Pro ty šikovnější se nabízí možnost editovat zdrojový kód, který je k dispozici. Většina chyb je ale spíše v zobrazení a dost možná si jich ani nevšimnete.

Na úvod by se možná slušelo něco říct o tom kdo je hlavní hrdina a co ve hře vlastně dělá. Abych byla upřímná, odpověď na tuto otázku sama hledám a hra vám ji bohužel nedá, což je na jednu stranu dobře, na druhou také trochu špatně. Dobrá stránka Runnerjednoznačně souvisí s tím, že je projekt ponechán zcela do rukou vaší fantazie a tak trochu zvláštní situaci odvíjející se na herní obrazovce můžete podle vlastního zvážení analyzovat a domyslet si, co se na ní vlastně děje. Ono je to ve výsledku vlastně polovina veškeré zábavy, kterou hra nabízí.

Kromě hodně podivného nápadu a jeho realizace se totiž dočkáváme docela obyčejné hry, kde jde o to od začátku utíkat před skupinkou ženoucích se slečen. Ty neúnavně běží za vámi a tak jste také vy nuceni běžet co nejvíce kupředu, to za vás ale hra dělá automaticky. Na druhou stranu je pravda, že můžete dočasně zpomalit (proč byste to dělali) a nebo naopak přidat. Vedle toho ještě šipku nahoru využijete k tomu, abyste vyskočili. To slouží k Runnerpřekonání jednoho ze dvou základních typů překážek a sice cihlových zdí. Ty je možné přeskočit, zatímco dřevěným dveřím se vyhnete pouze tak, že se přesunete do jiné běžecké dráhy. Dobré je, že než se překážka skutečně objeví přímo před vámi, nejprve tak trochu lehce zabliká a zjeví se, můžete se na ni tedy správně připravit. To sice zpočátku funguje naprosto bezvadně, postupně se ale množství zvětšuje a i s prvotním upozorněním je doba reakce na překážku docela malá. Každý náraz znamená ztrátu malého kousku náskoku a to je samozřejmě nevýhoda a může velmi brzy dojít k tomu, že vás skupinka dostihne a vám nezbude nic jiného než hru resetovat. Občas se před vámi dokonce objeví bublina vyprávějící jakýsi „příběh“ a ta vám zamezuje v rozhledu na většinu obrazovky.

Runner není nikterak hvězdný projekt. Graficky je průměrný a podobně je na tom hratelnost. Té bych vytkla především absenci motivačního prvku. Nenaskakují žádné body a hráč nemá ani trochu pocit, že by se blížil nějakému cíli. Opětovné hraní tedy po nějakém čase prostě začne ztrácet smysl – bohužel.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

65 %

Hodnocení čtenářů

14 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 5 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz