Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Running Sheep - ovce v ohrožení

  16:29aktualizováno  16:29
Vaše stádo ovcí unesli zlí mimozemšťané. Dokážete je provést všemi nástrahami vesmírného korábu a dovést zpět na farmu?
80

Running Sheep

Platforma: Freeware
Výrobce: GameTop

  • vizuální zpracování
  • občas nepřehledné

Stáhnout

Running sheep

Running sheep

Running sheep

Nosným motivem dnešní hry jsou únosy ovcí zákeřnými ufony. Zájem mimozemšťanů o náš dobytek je mezi milovníky záhad všeobecně známý. Traduje se již od roku 1810, kdy bylo na hranicích se Skotskem nalezeno několik ovcí bez jediné kapky krve. Další popsané případy, svědčící o hrůzostrašných chirurgických praktikách, raději popisovat nebudeme, ostatně Running Sheep nejsou hororovou adventurou, ale roztomilou arkádou s logickými prvky a komiksovým zpracováním.

Running sheep

Running sheep

V roli zodpovědného farmáře se tedy vydáte na záchranu svého ovčího stáda přímo na nepřátelské území létajícícho talíře. Čeká na vás tedy futuristicky ztvárněné prostředí plné elektronických blikátek, které však povětšinou tvoří pouhou dekoraci. Základem je totiž stále klasická izometrická plocha s chudbami a zdmi. Nekteré pasáže však nejsou ohraničeny a jsou pro ovce smrtící pastí. Musíte tedy vaše ovečky navigovat skrze bezpečná políčky a co nejvíce jich takto dostat do cílového teleportu. V tom je hra hodně podobná legendárním Lemmings.

Running sheep

Running sheep

Namísto různého nářadí však máte k dispozici pouze otočné kotouče, které rozmísťujete na podlahu a určujete tím směr, kterým se ovce vydá. V každém kole jich přitom máte pouze omezený počet, takže je někdy musíte rychle připevnit a zase odstranit, abyste je zase umístili jinam. S rostoucí obtížností se na ploše objevují napevno umístěné mimozemské kotouče, které ovečky třeba odráží zpět ve směru, kterým přišly. Také se setkáte se střeleckými věžemi, jež v určitém rytmu střílí po celé ploše a vy tak musíte cestu nejen dobře naplánovat, ale i správně načasovat.

Running Sheep má pěknou grafiku, která vypadá spolu s animací ovcí opravdu roztomile. Jen občas skřípe design levelů, kdy nemáte skrze dekorace výhled na určitou políčka a kotouče umísťujete spíše poslepu. Samotný návrh je ale propracovaný a variabilní. Některá kola budete muset více přemýšlet a plánovat si postup políčko po políčku. Jindy je správná cesta jasná dopředu, ale musíte potom zvolit akční přistup a rychlým klikáním a přemísťováním kotoučů se vyhnout nástrahám. Díky spojení těchto akčních a logických kol tak hra zaujme obě spektra příznivců. Hra existuje i pro mobilní telefony iPhone, ale proč za ni platit, když si ji na PC můžeme zahrát zdarma, že?

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

50 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 14 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....Najdete na iDNES.cz