Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

RunOut – závod s časem

  12:00aktualizováno  18. srpna 2004 1:55
Je něco adrenalinovějšího, než sedět v nablýskaném ferrari po boku sličné slečny a řítit se po silnici rychlostí více jak 200 km/h? Máte-li i vy v lásce rychlost a pěkná auta, mohla by se vám dnešní závodní hra jménem RunOut líbit.
50

RunOut

Platforma: Freeware
Výrobce: Momor Productions

Stáhnout

RunOutRetro. Toto slovo se mi honilo hlavou, když jsem poprvé spustil dnešní hru příznačně nazvanou RunOut. Její grafika byla pěkně zubatá a styl zpracování jako by z oka vypadl automatovým závodním hrám, které jsem v mládí tak rád hrával (a taky mě to stálo fůru peněz :o). A měl jsem taky pravdu, protože RunOut není nic jiného než další předělávka jedné z nejlepší závodních arcade  klasik jménem Out Run. Sám autor přiznává, že se jí nechal inspirovat, tak se pojďme společně podívat na to, jak se mu jeho pokus povedl.

Mé prvotní rozčarování z kostrbaté grafiky se rozplynulo v okamžiku, když jsem zjistil, že je možno ji nastavit až do rozlišení 1024×768, tak jsem tak hned učinil a hra vypadala o poznání lépe.

RunOutRunOut je hrou velice prostou a jednoduchou. Neoplývá žádným hlavním menu, před jízdou není nutné vybírat trať nebo auto či cokoliv jiného konfigurovat. Stisknete pouze mezerník a jste již přímo vrženi do hry a váš sporťák se ocitá na startu.

A onoho závodění si také moc neužijete, neboť jedinými vašimi protivníky tu bude čas a nástrahy terénu. Vaším úkolem bude co nejrychleji projet daný úsek a přiblížit se dalšímu checkpointu, jehož projetím získáte několik drahých sekund k dobru. Ale abyste si nemysleli, že to bude tak snadné, jak se to může zdát, na cestě, kde jedete, je normální provoz a velmi často tím pádem budete narážet na normální (rozuměj pomalu jedoucí) řidiče. A věřte nebo ne, takový náraz v dvousetkilometrové rychlosti do dodávky dokáže s autem udělat svoje. Vašemu alter egu sedícímu za volantem i jeho krásné společnici se sice nic nestane, ale auto pravděpodobně udělá ve vzduchu pár vrutů, které by netrumfnul ani Aleš Valenta. A váš časový limit se mezitím ztenčil o pár sekund a naději na úspěch budete mít nižší. Z tohoto důvodu doporučuji předem vše natrénovat a zvyknout si na ovládání auta a naučit se dobře vyhýbat ostatním jezdcům, jedině tak můžete dojet daleko.

Ona by to byla i docela hezká hra, ale jak známo, nikdo není dokonalý a nějaký RunOut nevyjímaje. Prvním problémem je motivace. RunOutJe sice pěkné, že po každém checkpointu se mění prostředí a grafika dozná jakýchsi změn, ale na co vám to je, když se nikomu nemůžete pochlubit, jak daleko jste dojeli? Absolutně tu totiž chybí nějaká položka Hi-Score, kam by se zaznamenaly vaše body. Druhou vadou na kráse je grafika. Nemám k ní sice nějakých větších připomínek, ale řekl bych, že ji autor trochu odflákl. Auta do sebe navzájem a do okolního prostředí občas prolínají, což nevypadá dvakrát reálně. Na druhou stranu musím kladně ohodnotit hudbu. Ta sice není nijak originální, protože jde v podstatě o předělané skladby z původního Out Runu, ale máte možnost si ji naladit na rádiu podobně třeba jako v GTA 3.

Ke stažení hry vás moc přemlouvat nebudu a nechám to na vás. Faktem je, že RunOut je průměrná gameska s perfektní hratelností hodná spíše na chvilkové odreagování a ne na nějaké intenzivnější hraní. Možná se vám bude líbit stejně jako mně, avšak musíte trochu přivřít oči nad výše zmíněnými nedostatky. Přeji příjemnou zábavu.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

68 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 34 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz