Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ruprecht - vzpomínka na Vánoce

  12:00aktualizováno  20. února 10:28
Vánoce jsou už sice za námi, ale pokud jste nebyli spokojeni s dárky, které jste pod stromečky našli, máte výjimečnou příležitost si to tady s nadělujícím vyřídit a to naprosto bez jakéhokoliv nebezpečí a velice důkladně.

Ruprecht

Platforma: Freeware
Výrobce: Tobias Runde

Stáhnout

RuprechtJistě mnozí z vás nebyli vůbec spokojeni s dárečky, kterými jste byli obdarováni pod stromečkem, neboť jste v duchu toužili po docela něčem jiném. No sice se to stává mnohým, ale ne každý má tu možnost si to zpětně se "Santou", nebo s Ježíškem, vyřídit. V této hře od známého německého autora však tuto možnost máte, při tom se vůbec nemusíte obávat, že byste na to mohli nějakým způsobem doplatit, neboť pušku ke střílení máte pouze vy a pohybující se živé terče před vámi jsou naprosto bezbranné a záleží tedy pouze jen na tom, jak budete šikovní a rychlí a tak pošlete tyto "Santy" a "Ruprechty" do věčných lovišť. Jistě z toho budete mít veliké zadostiučinění, neboť jak se praví, pomsta je vždy sladká.

Domnívám se určitě oprávněně, že tato hra uspokojí veliký okruh hráčů, neboť její 3D perfektní zpracování, čímž je ovšem tento autor proslulý, nemá prostě chybičku a to jak po stránce velmi hezky vypracované grafiky, tak i samotného hudebního a zvukového doprovodu. Ihned po spuštění hry budete mít k dispozici menu, ve kterém si můžete navolit požadované úkony. Pokud začnete ihned hrát, uslyšíte velmi známou píseň "Rolničky, rolničky…" a můžete se do nabídky zapsat jménem, pod kterým chcete celou hru absolvovat. Proč byste se ale před tím ještě nepodívali na ostatní možnosti, které jsou autorem nabízeny a rozhodně také stojí za spatření? RuprechtTakže do toho.

Lze si tedy z nabídky nastavit grafické rozlišení, upravit barvy, hudební doprovod a zvuky, což jistě také není k zahození. Za zhlédnutí stojí i prohlédnout si předem listinu nejlepších dosažených výsledků a to proto, že i zde se také po skončení hry ocitnete, je tedy dobré vědět, jak si počínali ostatní hráči před vámi. Jakmile do této listiny nahlédnete, spustí se mohutný chorál "Aleluja, aleluja", který tak zřejmě honosným způsobem oslavuje zde zapsané vítěze. Pokud projevíte zájem se dozvědět něco o autorovi, i toto máte dostupné, takže ani tuto možnost nepřehlédněte. No ale, přišli jste snad hrát, takže konec prohlížení a pustíme se tedy do hry samotné, co říkáte?

V hracím poli se objeví tmavé postavičky, zřejmě oni "Ruprechti", kteří se "Santovi", přinášejícímu pro vás dárečky, jenom zbytečně pletou do cesty. Takže neváhejte ani chviličku a dobře mířenými ranami je posílejte na onen svět. Také "Santu" nešetřete, jen si vždycky počkejte, až donese balíček a bude se vracet zpět, pak ho můžete s klidným svědomím odrovnat také. Dárkový balíček od něj, v kterém ale přináší pouze náboje a dokonce vánoční stromky, které nejsou ničím jiným než další vražednou zbraní, jste už obdrželi, tak co s ním? RuprechtZískáte také po jeho skolení nějaký ten bodík a o to tady přece jde. Samozřejmě, že body získáváte i za zastřelené "Ruprechty", tak se snažte.

Při vaší činnosti jste však omezeni časovým limitem, dole na liště máte k dispozici všechny potřebné údaje ke zdárnému průběhu hry. Zleva jsou to počet nábojů, které ještě zbývají, hned vedle je množství vražedných stromků, potom počet "Santů", kteří k vám právě přicházejí i mimo obrazovku, takže je momentálně nevidíte. Dále je tu ukazatel skolených "Ruprechtů", ubíhající čas a nakonec samozřejmě i počet právě získaných bodů za zlikvidované nešťastníky. Hra se velice dobře ovládá, vystačíte si jenom s myší, jejím levým tlačítkem střílíte a pravým si můžete vybrané cíle přiblížit. Samotným jejím pohybem pak otáčíte obrazovkou do všech možných stran, což je také velmi působivé. To je tedy vše, vážení přátelé, přeji příjemnou zábavu.


Autor:


Témata: Advent a Vánoce

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...Další z rubriky

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...Najdete na iDNES.cz