Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Russian Subway Dogs - „Who let the dogs out?“

  8:07aktualizováno  8:07
Psí život. Počasí, že by psa nevyhnal. Žebravé psí oči. Nálada pod psa. To jsou na tom ti chlupatí čtyřnožci skutečně tak špatně?
47

Russian Subway Dogs

Platforma: Freeware
Výrobce: Miguel Sternberg

  • vtipný nápad
  • je to jen taková hloupost
  • krátká životnost

Stáhnout

Ruští psi žijící v metru toho pro hráče moc nenabízejí. Po krátké chvilce se ohrají a okoukají a jediné, co zbude, je chuť překonat vlastní bodový rekord. To v tom lepším případě, že vás hra zaujme. Může se totiž stát, že vás nechá naprosto chladnými.

dogs_02
dogs_03

Russian Subway Dogs je kratičká hříčka pro zabavení na deset či méně minut pro nenáročné hráče. Klidně tady bych o ní mohl přestat hovořit, protože přesně taková hra je. Je arkádovým rychlíkem, který neklade na svého páníčka velké požadavky. Časové, ani co se týče schopností. O co se v tom malém výseku ruského metra jedná hráč pochopí během slabých deseti vteřin a zbytek je jen na tom, jak moc hravou „psí“ duši má.

Podle hry se takový pes na nástupišti podzemky nemá zase tak zle. Chodí sem a tam a pokaždé, když se dveře toho či jiného vagónu otevřou, vyvalí se spousta lidí, kteří chodí bezcílně sem a tam. V nejlepším souhlasu s obecnou představou typického rusa, všichni vypadají zcela stejně. Odění jako sovětští vojáci v šedivém kožichu s vysokou černou chlupatou čepicí, bloumají po obrazovce tam a zpátky, jako toulaví psi. Rusové přece nikdy nikam nespěchají, že? Mezi nimi, svou ušatou hlavou blíž k podlaze chodí náš hlavní psí hrdina. A je to pěkně vynalézavý psí hrdina. Všiml si totiž, že do mrazu oblečení cestující metra mají v rukách vždy buď kus nějakého žvance a nebo popíjejí vodku. Zatímco o to druhé moc zájem nemá (což osobně nechápu), ten kousek svačiny v rukách člověka ho náramně pokouší.

dogs_06

Co tedy udělá? Začne štěkat! Světe div se, obyvatelé Ruska jsou na tom s nervy docela špatně, protože jinak si nedokážu vysvětlit, jak to, že tato taktika funguje zcela stoprocentně. Při děsivém štěknutí totiž jídlo vyhodí do vzduchu a to po chvíli dopadne na studenou podlahu nástupiště metra, kde jej může náš hrdina pokojně sežrat. Tedy ne úplně pokojně. V metru se totiž pohybují i další psi a ti mají o chutné kousky svačin také zájem. Ti druzí ovšem neštěkají a tak všechnu práci nechávají na hrdinovi a pouze jdou za letící svačinou, kterou mu podle ukradnou. To by nebyla až taková tragédie. Potencionálních dárců jídla je v metru stále dost. Jen kdyby našem hrdinovi neutíkal čas reprezentovaný staminou v dolní části obrazovky. Jakmile stamina vyprší: „Kanjec filma.“ Tuto staminu spotřebováváte za každé štěknutí a sama o sobě dost razantně mizí i když nic neděláte. Jídlo, které sežerete vám jí kousíček naopak vrátí. To je bohužel největší limit ve hře. Ať se snažíte jakkoliv, váš čas neúprosně mizí a i když celou dobu jen stojíte na místě, máte všehovšudy tak půl minuty, než uvidíte obrazovku s bodovým souhrnem a nápisem GAME OVER.

dogs_04
dogs_05

Není třeba dělat si o Russian Subway Dogs nějaké plané naděje. Hra dokáže v reálu na chviličku zabavit, ale to dokáží i jiné, mnohem lepší, zábavnější a nápaditější projekty. Sbírání kusů jídla za zvuků sovětské armádní odrhovačky „Kaťuši“, je zajímavé tak minutu dvě. Náročnost a časová omezenost života psa v ruském metru tady odpovídá všem těm přirovnáním, jaké se o psím životě tradují.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

47 %

Hodnocení čtenářů

29 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 12 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

poradna-zdraveho-obuti
poradna-zdraveho-obuti

Jaké první botičky? Nosit papuče na doma? Vše o zdravém obutí vám ráda zodpoví Ing. Eva Žáková.Najdete na iDNES.cz