Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Russian Subway Dogs - „Who let the dogs out?“

  8:07aktualizováno  8:07
Psí život. Počasí, že by psa nevyhnal. Žebravé psí oči. Nálada pod psa. To jsou na tom ti chlupatí čtyřnožci skutečně tak špatně?
47

Russian Subway Dogs

Platforma: Freeware
Výrobce: Miguel Sternberg

  • vtipný nápad
  • je to jen taková hloupost
  • krátká životnost

Stáhnout

Ruští psi žijící v metru toho pro hráče moc nenabízejí. Po krátké chvilce se ohrají a okoukají a jediné, co zbude, je chuť překonat vlastní bodový rekord. To v tom lepším případě, že vás hra zaujme. Může se totiž stát, že vás nechá naprosto chladnými.

dogs_02
dogs_03

Russian Subway Dogs je kratičká hříčka pro zabavení na deset či méně minut pro nenáročné hráče. Klidně tady bych o ní mohl přestat hovořit, protože přesně taková hra je. Je arkádovým rychlíkem, který neklade na svého páníčka velké požadavky. Časové, ani co se týče schopností. O co se v tom malém výseku ruského metra jedná hráč pochopí během slabých deseti vteřin a zbytek je jen na tom, jak moc hravou „psí“ duši má.

Podle hry se takový pes na nástupišti podzemky nemá zase tak zle. Chodí sem a tam a pokaždé, když se dveře toho či jiného vagónu otevřou, vyvalí se spousta lidí, kteří chodí bezcílně sem a tam. V nejlepším souhlasu s obecnou představou typického rusa, všichni vypadají zcela stejně. Odění jako sovětští vojáci v šedivém kožichu s vysokou černou chlupatou čepicí, bloumají po obrazovce tam a zpátky, jako toulaví psi. Rusové přece nikdy nikam nespěchají, že? Mezi nimi, svou ušatou hlavou blíž k podlaze chodí náš hlavní psí hrdina. A je to pěkně vynalézavý psí hrdina. Všiml si totiž, že do mrazu oblečení cestující metra mají v rukách vždy buď kus nějakého žvance a nebo popíjejí vodku. Zatímco o to druhé moc zájem nemá (což osobně nechápu), ten kousek svačiny v rukách člověka ho náramně pokouší.

dogs_06

Co tedy udělá? Začne štěkat! Světe div se, obyvatelé Ruska jsou na tom s nervy docela špatně, protože jinak si nedokážu vysvětlit, jak to, že tato taktika funguje zcela stoprocentně. Při děsivém štěknutí totiž jídlo vyhodí do vzduchu a to po chvíli dopadne na studenou podlahu nástupiště metra, kde jej může náš hrdina pokojně sežrat. Tedy ne úplně pokojně. V metru se totiž pohybují i další psi a ti mají o chutné kousky svačin také zájem. Ti druzí ovšem neštěkají a tak všechnu práci nechávají na hrdinovi a pouze jdou za letící svačinou, kterou mu podle ukradnou. To by nebyla až taková tragédie. Potencionálních dárců jídla je v metru stále dost. Jen kdyby našem hrdinovi neutíkal čas reprezentovaný staminou v dolní části obrazovky. Jakmile stamina vyprší: „Kanjec filma.“ Tuto staminu spotřebováváte za každé štěknutí a sama o sobě dost razantně mizí i když nic neděláte. Jídlo, které sežerete vám jí kousíček naopak vrátí. To je bohužel největší limit ve hře. Ať se snažíte jakkoliv, váš čas neúprosně mizí a i když celou dobu jen stojíte na místě, máte všehovšudy tak půl minuty, než uvidíte obrazovku s bodovým souhrnem a nápisem GAME OVER.

dogs_04
dogs_05

Není třeba dělat si o Russian Subway Dogs nějaké plané naděje. Hra dokáže v reálu na chviličku zabavit, ale to dokáží i jiné, mnohem lepší, zábavnější a nápaditější projekty. Sbírání kusů jídla za zvuků sovětské armádní odrhovačky „Kaťuši“, je zajímavé tak minutu dvě. Náročnost a časová omezenost života psa v ruském metru tady odpovídá všem těm přirovnáním, jaké se o psím životě tradují.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

47 %

Hodnocení čtenářů

29 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 12 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...Další z rubriky

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...Najdete na iDNES.cz