Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rybář - je libo vlastní rybník?

  12:00aktualizováno  2:09
Je krásný slunečný den a vy stejně jako všechny předešlé usedáte do své pohodlné lodičky, abyste se projeli po svém vlastním soukromém rybníčku plném ryb. Víte vůbec, co však vybudování takové nádržky dá za práci?
50

Rybář

Platforma: Freeware
Výrobce: Gamecreators

Stáhnout

Super SquirrelStrategie vytvořené v Gamemakeru trpí jedním vcelku zásadním neduhem a tím je příliš malá komplexnost a s tím spojená nízká životnost. Neobjevila se snad na freeware scéně ještě ani jediná strategie v celém zástupu všemožných Měst, Městeček, Starostů a jiných ryze českých projektů. Nyní se o vaši přízeň uchází Rybář. Na první pohled lehce odlišná hra, kde nám na bedrech nebude ležet problém výstavby celého městečka.

Jak sám název napovídá, problém tentokráte bude ležet někde úplně jinde a místo čisté a doposud nevyužívané louky na níž má následně vzniknout město obřích rozměrů se vám pod ruky dostane malý, skromný rybníček, prozatím naplněný pouze vodou. Super Squirrel

Jakožto pravý vášnivý rybář si tedy zakoupíte stylovou a jednoduchou dřevěnou lodičku, prut, po čemž vám již zbude pouhých velice chudých 200 Kč, které jsou prakticky jediným vstupním kapitálem pro vybudování nového rybníka. Řeknete si že je to v poměru dnešních cen velice málo, možná však budete překvapeni, cože se vůbec dá s takto směšnou částkou vybudovat a to ačkoliv ceny nejsou zcela lidové.

Hned zpočátku se vám tedy objeví velice jednoduchý ceník, kde se nachází pár druhů ryb a několik druhů krmení. Na vás je abyste vhodně vybrali do čeho investovat, nakrmili své svěřence a čekali až se rozmnoží a povyrostou. Následně je můžete vyrobit na návnadu, za níž se také platí. Za to pochopitelně utržíte nějaké ty penízky na konto, za což je možno hned následně přikoupit do chodu další zajímavé kousky. Super Squirrel

A takto to jde prakticky neustále do kola, bez sebemenší změny a vaší jedinou starostí bude hlídání účtu, který nesmí klesnout pod hranici -100 Kč. V takovém případě by vás hra totiž okamžitě prohlásila za zbankrotované a vaše zajímavé rybí podnikání by bylo s konečnou platností ukončeno.

Stejně jako ostatní již zmiňované gamemaker strategie, také této něco chybí. Poskytuje zábavu s bídou na několik málo minut, po nichž se již prostě nezbavíte dojmu, že děláte neustále to samé do kola a věřte, že tomu tak skutečně bude. Ani technická stránka tomu příliš nepřispívá, vodní hladina je rozdělená do několika úseků, což vypadá velice nepřirozeně. Jestliže byste si však rádi vyzkoušeli, jaké to je mít vlastní rybník, neváhejte a Rybáře si stáhněte.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

66 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 58 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...Najdete na iDNES.cz