Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sacred Armour Of Antiriad – zachraňte lidstvo

  12:00aktualizováno  13. srpna 7:32
Již v nespočtu her na vašich bedrech ležela záchrana celého lidstva či světa před zkázou. Ani tato hra nebude výjimkou, ovšem tentokrát se proti této přesile nebudete moci postavit sami, tudíž se musíte vydat hledat bájný oblek, který vám pomůže.
40

Sacred Armour of Antiriad

Platforma: Freeware
Výrobce: Ovine by Design

Stáhnout

Sacred Armour of AntiriadJe všeobecně známo, že herní vývojáři trpí v poslední době až nezdravým nedostatkem nápadů, což se projevuje pochopitelně také na freeware scéně. Není se tedy čemu divit, že se stále častěji setkáváme s remaky starších, ovšem vcelku úspěšných titulů. Sacred Armour Of Antiriad nebude bohužel žádnou výjimkou, neboť se jedná o přepracování hry známé z osmibitů. Přichází k nám z dílen vývojářského týmu Ovine, který se do vašich srdcí mohl zapsat kupříkladu zábavnou logickou hříčkou HamsterJam. Sacred Armour Of Antiriad se však řadí spíše mezi jejich starší tvorbu, i přes to si však vaši pozornost bezpochyby zaslouží.

To, co tuto hru činí neobyčejnou je především příběh, jež vám bude poodhalen prostřednictvím několikastránkového, velice pěkně nakresleného komixu, kde se vše dozvídáte do těch nejmenších podrobností. Vžíváte se do role chrabrého muže jménem Tal, který je poslední nadějí veškerého lidstva, jemuž hrozí vyhynutí. Na svědomí má tuto pohromu neznámá mimozemská rasa, která provedla invazi na naši planetu. Veškeré naděje jsou vkládány do bájného „Armour of Antiriad“, což je vysoce odolný oblek, který je jako jediný schopen tyto nezvané návštěvníky opět zahnat. Sacred Armour of AntiriadNa vás pochopitelně je, abyste tento oblek nalezli a to spolu s dalšími komponenty, které se volně povalují po jednotlivých lokacích. Poté se vám možná podaří osvobodit lidstvo.

V hladkém postupu jednotlivými misemi vám však bude bránit velká spousta nepřátel, na něž budete neustále narážet. V samotných počátcích jich bude pouze několik, ovšem čím více se budete k bájnému obleku přibližovat, tím více budou jejich řady houstnout. Nejedná se však naštěstí o nepřátele pouze jediného druhu, ba právě naopak – jejich variabilita je vcelku uspokojivá. Narážet budete na duchy, ustavičně bloudící po dané lokaci, podivné mimozemšťany vydávající své typické zvuky a spoustu dalších neidentifikovatelných a nepojmenovatelných potvor, které budou dychtit po vašem životě. Sacred Armour of AntiriadKamenem úrazu je však ovládání, které je dosti nepohodlné. Naštěstí jej však lze z úvodní obrazovky stiskem klávesy „R“ jednoduše změnit, což je jasný plusový bodík.

Jak již napovídají samotné okolní obrázky, grafická stránka hry se nebude s nevětší pravděpodobností řadit mezi nejvýraznější klady tohoto titulu. Vaše postava, stejně jako všechny nepřátelské jsou velice jednoduché, okolní prostředí hry taktéž trpí velice citelným nedostatkem detailů. Absence byť sebemenšího náznaku hudby na pozadí navození perfektní atmosféry nepomůže, spokojit se tedy budete muset s několika málo zvuky střelby. Přičteme-li k tomu ještě inteligenci nepřátel na velice mizerné úrovni a mnohdy nemožnost se do některého z nich trefit, bude vám jistě jasné, že se Sacred Armour Of Antiriad nebude v žádném případě řadit mezi špičku nynější tvorby. I přes to však dokáže zaujmout a věřím, že i dobře pobavit.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

40 %

Hodnocení čtenářů

27 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 14 čtenářů

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...Najdete na iDNES.cz