Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sad Moon Mission - kolegové uletěli

aktualizováno 
Právě jste se chystali na výlet na měsíc, co se ale nestalo! Kolegové vám neplánovaně uletěli a vaší poslední šancí je dohonit je extra rychlým zdoláním tohoto obtížného schodiště.
71

Sad Moon Mission

Platforma: Freeware
Výrobce: JW

  • chytlavá hratelnost, upgrady
  • pouze jediné prostředí

Stáhnout

Sad Moon Mission

Sad Moon MissionStát se astronautem je asi sen mnoha nejen mladších, ale převážně kluků. Pokud už se vám něco takového náhodou splní, je opravdu neskutečná smůla, jestliže vše skončí tak, jak to popisuje příběh Sad Moon Mission. Hlavní hrdina, astronaut, se měl totiž vydat na svou misi na Měsíc, což jej pochopitelně lákalo. Díky své nedochvilnosti ale dorazil na místo, kde se dozvěděl, že zbytek posádky je už dávno na cestě. Od přírody je to ale bojovník a tak se pokouší s vaší pomocí své koley dohnat.

Přímo k tomu je sestrojeno herní pole, které se může podobat třeba klasice Icy Tower a to z jednoho hlavního důvodu – šplhat budeme výhradně nahoru a to po připravených plošinkách. Abychom projekt neměli za úplnou kopii je nutné uvést, že nás nahopru nebude popohánět žádná snižující se zem a tempo si tak můžeme zvolit podle svého. Nic není ztraceno ani v případě, že z vysokého patra prostě sletíte dolů. Ono je dokonce tento postup doporučený a nezbytný.Sad Moon Mission

Základem je tedy skákání po přichystaných plošinkách, které byly mimochodem do prostoru naskládány s citem pro dobrou hratelnost. Postup totiž není zcela lineární, občas není zřejmé jak se na některou plošinku dostat a do hry se zapojují i překážky v podobě ostrých bodáků, objevujících se tam, kde byste je asi nejméně čekali. Nechybí ani trampolíny, jež vás vymrští o nějaký ten kus nahoru. Další variantou jsou třeba pohyblivé překážky, které v pravidelných intervalech rotují kolem nějakého bodu. Ty se objevují až v pozdějších částech a bude nutné dobře si vše časově propočítat, jinak tvrdě narazíte. To platí dvojnásob, když se tyto hrozby zdvojnásobí a tyto Sad Moon Missionpřekážky se vyskytnou hned v několika provedeních na drobném úseku.

Co jsme doposud nezmínili, to jsou penízky. Tyto drobné žluté předměty budete postupně sbírat a to bezvýhradně všechny. Nejde tady totiž o žádné nehmatatelné skóre ale i vurtální platební jednotku, za kterou si následně koupíte pouze dva dostupné bonusy. Ty se nakupují v patře úplně nejspodnějším, kam se budete muset tak jako tak minimálně dvakrát dobrovolně vrátit. Další zajímavostí je, že vám za utracené zlaťáky hra vlastně ani neporadí, jaký bonus jste to dostali a odhalit třeba ten první se mi podařil až úplně náhodou. Na druhou stranu se bez něj neobejdete a jeho nepoužití znamená, že se ve hře dále prostě neprobojujete.

Celkově je Sad Moon Mission hrou neskutečně krátkou a s trochou šikovnosti se během patnácti minut dozvíte zakončené celého příběhu. Grafika je příjemná, mínusem je ale pouze jedno jediné herní prostředí a to se brzy okouká. Tento efekt se autoři pokoušeli oddálit zapojením nových zbraní, což částečně funguje.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

71 %

Hodnocení čtenářů

23 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...Najdete na iDNES.cz