Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sally Face je jedno hodně psychicky narušené děvče

  11:00aktualizováno  11:00
Složité období života se mladá Sally snaží překonat tak, že se s otcem přestěhuje do nového bytu. Jenže, smůla ji pronásleduje dál. V domě dojde k děsivému zločinu a její všetečná zvědavost jí nedá. Celou věc musí na vlastní pěst prozkoumat.

Sally Face | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

80

Sally Face

Platforma: Freeware
Výrobce: Portable Moose

  • skvělé, kreslené vizuální zpracování
  • zajímavý příběh a prostředí
  • herní doba
  • psychologický a mysteriózní nádech
  • příběh není dokončený (hra je epizodní)

Stáhnout
Sally Face

K mladé Sally byl život neúměrně tvrdý a to se muselo chtě nechtě podepsat na její psychice. V novém domě, kde hledá nový začátek se svým otcem ale dojde k brutálnímu zločinu a je zcela na ní zda bude viník dopaden.

V této originálně kreslené adventuře se mísí prvky hororu a psychologična a její jedinou vadou na kráse je to, že vám nezodpoví všechny otázky. Je totiž rozdělená na epizody.

Sally Face

Malá Sally, které ve škole přezdívali Sally Face, má také jen jednu „vadu na kráse“. Neustále nosí děsivou protetickou masku. Proč? Nevíme. Třeba je její tvář zdeformovaná. Možná je má maska jen terapeutický účel.

Víme jen, že se něco přihodilo a zemřela jí matka. Sama s otcem se tak stěhuje pryč od všeho zlého, co je postihlo.

Sally Face

Jenže, činžovní dům, do kterého se nastěhovali, je zrovna vzhůru nohama. Jednomu z nájemníků se něco přihodilo a celou věc vyšetřuje policie. To by to nesměla být malá zvědavá Sally, aby se nepokusila zjistit, co se stalo. Podezřelí jsou všude kolem, protože ani ostatní nájemníci nejsou zrovna příklady příčetnosti.

Sally Face

Sally Face je epizodní adventura, ve které budete (jak ukládá tradice žánru) sbírat předměty, plnit úkoly a řešit hádanky. Samozřejmě, dojde i na pár rozhovorů, (které jsou obecně dost dobře napsané) a také na několik malinko děsivých momentů. Ačkoliv jde jen o první kapitolu chystané série, celková herní doba je kolem slušné půl až tři čtvrtě hodiny.

Sally Face

Velice specifická je jednak atmosféra (není děsivá, jen nejistá a poněkud odměřená a cizí) a pak rozhodně výtvarné zpracování. Výtvarné proto, že celá Sally Face je ručně kreslená. Kontury objektů se podivně vlní a při animacích se kolébají, takže především postavy v pohybu působí, jakoby měli Parkinsona. Celkově je grafická stránka hry ovšem perfektní.

Sally Face

Škoda je, že příběh se sice částečně uzavírá, ale mnoho dalších věcí zůstane otevřeno do budoucna. Sally Face končí oslím můstkem. Je to je dáno oním epizodickým charakterem hry. Ale aspoň se máme na co těšit. No ne?

Na této adrese najdete také verze pro Mac a Linux.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 0 čtenářů

Témata: Salla, Linux, krása, policie

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Další z rubriky

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...Najdete na iDNES.cz