Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sally Face je jedno hodně psychicky narušené děvče

  11:00aktualizováno  11:00
Složité období života se mladá Sally snaží překonat tak, že se s otcem přestěhuje do nového bytu. Jenže, smůla ji pronásleduje dál. V domě dojde k děsivému zločinu a její všetečná zvědavost jí nedá. Celou věc musí na vlastní pěst prozkoumat.

Sally Face | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

80

Sally Face

Platforma: Freeware
Výrobce: Portable Moose

  • skvělé, kreslené vizuální zpracování
  • zajímavý příběh a prostředí
  • herní doba
  • psychologický a mysteriózní nádech
  • příběh není dokončený (hra je epizodní)

Stáhnout
Sally Face

K mladé Sally byl život neúměrně tvrdý a to se muselo chtě nechtě podepsat na její psychice. V novém domě, kde hledá nový začátek se svým otcem ale dojde k brutálnímu zločinu a je zcela na ní zda bude viník dopaden.

V této originálně kreslené adventuře se mísí prvky hororu a psychologična a její jedinou vadou na kráse je to, že vám nezodpoví všechny otázky. Je totiž rozdělená na epizody.

Sally Face

Malá Sally, které ve škole přezdívali Sally Face, má také jen jednu „vadu na kráse“. Neustále nosí děsivou protetickou masku. Proč? Nevíme. Třeba je její tvář zdeformovaná. Možná je má maska jen terapeutický účel.

Víme jen, že se něco přihodilo a zemřela jí matka. Sama s otcem se tak stěhuje pryč od všeho zlého, co je postihlo.

Sally Face

Jenže, činžovní dům, do kterého se nastěhovali, je zrovna vzhůru nohama. Jednomu z nájemníků se něco přihodilo a celou věc vyšetřuje policie. To by to nesměla být malá zvědavá Sally, aby se nepokusila zjistit, co se stalo. Podezřelí jsou všude kolem, protože ani ostatní nájemníci nejsou zrovna příklady příčetnosti.

Sally Face

Sally Face je epizodní adventura, ve které budete (jak ukládá tradice žánru) sbírat předměty, plnit úkoly a řešit hádanky. Samozřejmě, dojde i na pár rozhovorů, (které jsou obecně dost dobře napsané) a také na několik malinko děsivých momentů. Ačkoliv jde jen o první kapitolu chystané série, celková herní doba je kolem slušné půl až tři čtvrtě hodiny.

Sally Face

Velice specifická je jednak atmosféra (není děsivá, jen nejistá a poněkud odměřená a cizí) a pak rozhodně výtvarné zpracování. Výtvarné proto, že celá Sally Face je ručně kreslená. Kontury objektů se podivně vlní a při animacích se kolébají, takže především postavy v pohybu působí, jakoby měli Parkinsona. Celkově je grafická stránka hry ovšem perfektní.

Sally Face

Škoda je, že příběh se sice částečně uzavírá, ale mnoho dalších věcí zůstane otevřeno do budoucna. Sally Face končí oslím můstkem. Je to je dáno oním epizodickým charakterem hry. Ale aspoň se máme na co těšit. No ne?

Na této adrese najdete také verze pro Mac a Linux.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 0 čtenářů

Témata: krása, policie, Linux

Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...Najdete na iDNES.cz