Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sam: The Pirate Monkey - Mami, budu pirátem!

  12:00aktualizováno  11. listopadu 10:29
Také jste jako malé děti toužili stát se někým neobvyklým a zajímavým a to pokud možno ihned a bez čekání? Určitě se vám to okamžitě nesplnilo. Jinak je tomu s malým sympatickým opičákem Samem. Ten se jednoho dne ráno probudil a rozhodl se, že bude pirátem. Svoje rozhodnutí však začal bezodkladně realizovat, podaří se mu to?

Sam: The Pirate Monkey

Platforma: Freeware
Výrobce: Vargtass

Stáhnout

Sam

Jakmile jednoho dne malý opičák ráno vstal ze své postýlky, hned utíkal za svojí opičí maminkou, aby jí sdělil své pevné rozhodnutí stát se pirátem. Maminka to však nebere moc vážně a poslala ho hrát si s ostatními malými opičkami, to však svého synáčka dokonale nezná, jeho úmysl je nezvratný a ihned svoji touhu začíná realizovat. Mám takový dojem, že autoři hry byli inspirování při tvorbě této hry známou postavou Guybrushem Threepwoodem, ale s tím rozdílem, že zde se nejedná o trošičku natvrdlého človíčka, ale o malinkou opičku, ovšem stejně tak tvrdohlavou, zvědavou a někdy i pomalu myslící, jako již jeho výše zmíněná lidská varianta.

Jde tedy o úsměvnou kreslenou adventurku, bohužel až příliš krátkou. Její hratelnost pro ty, kteří ovládají anglický jazyk není nijak obtížná, protože malý Sam získal velkého spojence a rádce pro uskutečnění svého velikého přání v panu Leopardovi, který mu vždy, pokud se k němu vrátí, poradí, co má udělat dále proto, aby se vysněným pirátem mohl stát. Jeho první rada zní, aby si obstaral pirátský šátek a pak už věci dostávají rychlý spád. Sam

Úkolů zde čeká hodně a správný postup při jejich plnění musí být dodržen, také je nutno sbírat informace od Leoparda, jinak ve hře nepostoupíte dál. Dialogy vedené s ostatními postavičkami ve hře jsou velice vtipné, nejvíce se mi líbil ten vedený s mravenci.

Ve hře se setkáte s mrtvým skutečným pirátem, kromě již zmíněného pana Leoparda a mravenců se včeličkami, hlídkujícími opicemi, které brání přístup do jeskyně přes žraločí hlavu, s hadem i s ostatními předměty, které musíte najít a včas na správném místě použít. Včeličky i mravence je nutno nakrmit, potravu pro ně si musíte najít sami, rozhodně se vám za to odvděčí. Hada je zase nutno umět zastrašit, aby vám vydal pirátský meč, ve spolupráci s mravenci se stanou užitečnými i ostatky mrtvého piráta. Zkrátka to chce, ostatně jako v každé adventuře přemýšlet a využít své taktické a kombinační znalosti a zkušenosti, což je jistě samozřejmostí a není zapotřebí to dál rozvádět.

Sam

Co jistě potěší méně zkušené hráče, je skutečnost, že hru jem možno, jak už u těchto autorů bývá zvykem, kdykoliv uložit a tudíž samozřejmě i zpětně nahrát. Jsou však zde pouze tři ukládací místa, takže potom je nutné dřívější uložení přepisovat. Grafika je po stránce barevnosti více než dobrá, samotné její provedení je na úrovni starších podobných známých her, jako na příklad Tajemství oslího ostrova. Ze začátku uslyšíte příjemnou, do prostředí opic velice se hodící hudbu, která však později z mně neznámých důvodů umlkne, což je opravdu na škodu. Mnoha zvuků se rovněž nedočkáte, navíc všechny dialogy jsou vedené pouze v textové formě, to by ale nemělo být na závadu.

No, více už vám o hře neprozradím, nepsala bych potom recenzi, ale návod. Pokud ale budete mít ve hře problémy, toto směruji hlavně k neznalcům angličtiny, klidně mi pošlete mail, ráda vám poradím, abyste tuto milou adventuru mohli dohrát. Jsem totiž zcela přesvědčena, že i přes zmíněné nedostatky stojí zato si ji stáhnout a zahrát, zcela určitě se pobavíte. Přeji vám hezký zážitek z této vskutku nápadité úsměvné hry!

Autor:


Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz