Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Santa Claus Save Christmas - zachraňte Vánoce

  12:00aktualizováno  23. prosince 11:45
Vánoce jsou v ohrožení ... opět. A tak je třeba zhostit se ovládání Santy Clause a v typicky červeném kostýmu sbírat dárky v každém z nabízených levelů. To vše v příjemné grafice a s vypilovanou hratelností.
80

Santa Claus Save Christmas

Platforma: Shareware
Výrobce: Bruto Memo Entertainment

Stáhnout

Typing TutorVánoce, Vánoce, přicházejí ... slýcháme již delší dobu v rádiích, televizích, stejně jako jsme o tomto faktu ujišťování prakticky na každém kroku. V případě, že jste všechny nákupy a přípravy zvládli v rekordním čase, zůstala vám ještě chvilička, kterou můžete věnovat tomuto nadějnému nezávislému projektu, u něhož jsem zabila desítky příjemných minut.

Santa Claus Save Christmas si mě prostě získal, a to přestože nenabízí nikterak originální koncept. Největší podíl na tom má nejspíše příjemná grafika a kvalitně vybíraný soundtrack složený ze světově známých koled zpracovaných do přijatelné podoby pro použití v takovéto hříčce. Santa Claus Save Christmas

Na vás pak bude zhostit se ovládání samotného Santy, před nímž se rozkládá cesta sestavená z celé řady různě rozsáhlých levelů. Začínáte v poměrně jednoduché rozehřívací misi, kde se na území jedné jediné obrazovky pokusíte sesbírat veškeré dárečky roztodivných tvarů, barev a velikostí. Stejný úkol pak budete mít i ve všech následujících levelech, pouze s tou obměnou, že se vše bude odehrávat za přítomnosti většího počtu balíčků a to na rozsáhlejších plochách, v nichž bude možno volně skrolovat do stran, stejně jako nahoru i dolů.

Snažení vám budou klasicky znepříjemňovat nepřátelé a to hned několik druhů. Ze začátku to budou poletující drobečkové, k těm se časem přidají i další zástupci ze zvířecí říše, ovšem blíže neidentifikovatelných druhů. Tím se ale nemusíte vůbec nechat znervóznit, vám úplně stačí vědět, že je zneškodníte, jak jinak, než sněhem. V zásobníku totiž másanta Claus Save Christmaste již od počátku příjemný počet sněhových koulí. Ty budete doplňovat sběrem malých bílých kuliček rozmístěných po levelu. Vedle nich se vám do cesty postaví i další bonusy ovlivňující vaše schopnosti, velikost sněhových koulí či třeba zmrazující nepřátele na určitou chvilku.

Pochválit na Santa Save Christmas je nutno hned několik aspektů. Především je to variabilita levelů, které vás prostě chytí a nepustí, ačkoliv možná občas je laťka obtížnosti nastavena moc vysoko. Dále je to nevyzpytatelná dráha pochodu protivníků, kteří nechodí jen neustále sem a tam konstantní rychlostí, jako jsme zvyklí z celé řady dalších her. Celkově tedy příjemný a důstojný dáreček, nad nímž můžete strávit chvíle při čekání na Štědrovečerní večeři.

Pozn.Hra je pouze trial demoverzí. Autoři ale do této omezené verze zdarma vměstnali tolik zajímavých levelů, že máte minimálně na hodinku, dvě i více postaráno. A kdyby se snad hra někomu zalíbila, může si za cenu těsně pod dvacítkou dolarů objednat na homepage.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

54 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 14 čtenářů

Témata: Advent a Vánoce

Nejčtenější

Další z rubriky

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...Najdete na iDNES.cz