Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Santa Claus Vs the Ice Demons - Santa a ledoví démoni

  12:00aktualizováno  1:40
Než stihne během letošního roku roznést Santa Claus všechny dárky, budete se muset vypořádat s bandou nepřátelských a ledových tvorů, kteří se mu postavili zákeřně do cesty. Zachraňte Vánoce!
60

Santa Claus Vs the Ice Demons

Platforma: Freeware
Výrobce: Ablach Blackrat

Stáhnout

Santa Claus Vs the Ice Demons V letošním roce vánoční hry zasahují snad do všech myslitelných koncepcí a žánrů, jaké by vás mohly napadnout a vzhledem k tomu, jak byl doposud šizený žánr akcí, rozhodli jsme se do něj přidat jednu skvělou hru se zimní tématikou navíc. Jak samotný název dostatečně napovídá, hlavním hrdinou se stává Santa Claus, symbol Vánoc zejména v zemi za velkou louží. To ale vůbec nevadí vzhledem k neustálému Amerikanismu se zimní muž roznášející dárky v jasně červeném oblečení začíná prodírat také do našich končin (jak je možno vidět na vánoční výzdobě všude kolem).

Nyní již ale přistupme k samotnému konceptu, který tak trochu připomíná japonské scrollovací střílečky. Jak je vidět z okolních obrázků, i zde je totiž celá obrazovka dosti Santa Claus Vs the Ice Demons nepřehlednou, i když autoři neměli až do takových extrémů, od čehož se odvíjí dosti omezený počet nepřátel – najednou na vás totiž bude útočit vždy a pouze jeden. Po jeho zdolání postupujete dál a aby tvůrci do hry zakomponovali blížící se Vánoce ještě o trochu více, dojde po úmrtí protivníka k zajímavému grafickému efektu. Všechny světelné projektily v té chvíli na obrazovce (a že jich není málo) se promění v různé dárečky a balíčky, které bude Santa jakoby přitahovat a ony se k němu seběhnou, tudíž je může v klidu posbírat a body si připsat na účet.

Co se jednotlivých herních principů týče, pak vězte že půjde neustále o to samé. Po začátku levelu se z druhé strany herní obrSanta Claus Vs the Ice Demons azovky zjeví protivník (různých tvarů, vždy ale nějakým způsobem spřízněn s vánoci – např. sněhulák). Ten začne téměř okamžitě pálit své světelné projektily a rozmisťovat je do pravidelných obrazců všude okolo. V takové chvíli stačí jednoduše vyhledat místo, kam projektily nepadají a tím uhájit svůj život. Z takto bezpečného místa již není nic jednoduššího než stisknout klávesu se střelbou, která taktéž rozprašuje vaši munici do různých směrů, trefit se tedy nebude nejmenší problém. Takto to bude většinou probíhat až do konce levelu, snad jen občas budete muset v průběhu mise změnit svou pozici společně s protivníkem, jež se čas od času pohne a tím vlastně i změní směr letu projektilů.

Celkově je ale Santa Claus Vs the Ice Demons tak trochu statickou a pomalou akcí, během níž se téměř nehýbete, jen držíte tlačítko pro střelbu a čekáte, až vyhrajete. Jako hlavní protiklad bych tedy uvedla nudnost co se hratelnosti týče, což se ovšem výrazně projevilo na hodnocení.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

12 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 9 čtenářů

Témata: Advent a Vánoce

Nejčtenější

Další z rubriky

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...Najdete na iDNES.cz