Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Santa Cruise – zachraňte Vánoce

  12:00aktualizováno  22. prosince 9:09
Již zítra tu máme Štědrý den a pokud si chcete čekání na něj zkrátit nějakou pěknou hrou, je Santa Cruise přesně tím pravým titulem pro vás, jelikož z něj atmosféra Vánoc přímo sálá. Nevěříte? Zkuste a uvidíte!

Santa Cruise

Platforma: Freeware
Výrobce: Shadelohr 3D interactive

Stáhnout

Santa CruiseVánoce už nejsou to co bývaly. Možná vám to zní jako otřepaná fráze, ale dost možná toto tvrzení není daleko od pravdy. Ať už je tomu jakkoliv, nová doba chce moderní metody a některé věci patří opravdu pouze minulosti. Z toho také vycházel Santa Claus, když se na stará kolena rozhodl prodat své soby, kteří mu až doposud věrně sloužili na jeho každoroční štědrovečerní pouti s dárky za nedočkavými dětmi. Z peněz, které dostal za chudáky soby, si rozhodl pořídit raketové saně, to aby byla roznáška dárků rychlejší. Hold pokroku neunikne nikdo, ani Santa Claus.

Jak asi většina z vás tuší, v této povedené vánoční hře se ztělesníte do samotného Santy Clause, jehož úkol byl lehce nastíněn v odstavci výše. Za povinnost tu nebudete mít nic jiného, než v pořádku doručit co největší množství dárků k jejich příjemcům. Že to zní jednoduše? Moc se neradujte, protože v praxi to taková procházka růžovým sadem rozhodně nebude.

Santa CruiseNa hru máte časový limit jedné a půl minuty a po tuto dobu můžete se sáňkami poletovat po obloze a shazovat z nich dárky do komínů domů, které se nacházejí pod vámi. První problém nastane v okamžiku, kdy se rozhodnete nějakým způsobem ukočírovat sáňky, což – hlavně zpočátku – nebude vůbec jednoduché. Pokud se přes toto úspěšně prokoušete, nejásejte, ještě nemáte vyhráno. Další zádrhel na vás čeká při shazování dárků. Ty totiž nepadají z vašich sáněk přímo kolmo dolů k zemi, jak by se dalo čekat, ale Santa je vždy vyhodí kousek před sebe a poté se dárek snáší po křivce. Kvůli tomu je třeba se naučit odhadovat tu správnou vzdálenost, kdy stisknout danou klávesu a o dárek sáňky odlehčit. Zpočátku asi budete rádi, když nějaký z nich vůbec bude směřovat do komína, avšak po malém tréninku byste to měli zvládat levou zadní.

Santa CruiseVaše působení coby Santy Clause končí po uplynutí výše zmíněného limitu nebo po shození všech 20 dárků, které u sebe máte, či pokud ztratíte všechny životy. Ty máte celkem tři a abyste o ně přišli, stačí létat moc nízko nad zemí a narážet do střech nebo komínů domů.

Na závěr opět krátce ke zpracování hry. Tato stránka na hře opravdu exceluje, neboť grafika mě příjemně překvapila svou malebností, rozmanitostí a nejrůznějšími světelnými efekty. Vše vypadá opravdu profesionálně a rozhodně je radost na ni pohledět, ostatně to můžete posoudit z přiložených obrázků. A aby toho nebylo málo, zvuková stránka také nijak slyšitelně nezaostává, a tak po technické stránce nemá hra snad ani jedinou chybičku. Jak vidíte, Santa Cruise je až neskutečně kvalitní hra, která by neměla uniknout vaší pozornosti. Chcete si odpočinout od toho všeho vánočního shonu a na chvíli se odreagovat, mohu vám ji opravdu vřele doporučit.

Autor:


Témata: Advent a Vánoce

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

ZE ŽIVOTA MÁMY: Když nastane noční(ková) můra
ZE ŽIVOTA MÁMY: Když nastane noční(ková) můra

Náš syn oslavil první narozeniny a rozběhla se další velká epizoda v jeho i našem životě. Ta měla mít trvání rok a půl. Abych nastínila situaci. Moje máti, a i ta manželova, jsou staré školy s utkvělou představou, že batole by mělo s první sfouknutou svíčkou odhodit pleny. Proto jsem si téměř každý telefonát vyposlechla (moje máti) nebo v každé druhé textovce dočetla (manželova máti), že bychom se už měli na to „lulání“ zaměřit.Najdete na iDNES.cz