Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Santa Cruise – zachraňte Vánoce

  12:00aktualizováno  22. prosince 9:09
Již zítra tu máme Štědrý den a pokud si chcete čekání na něj zkrátit nějakou pěknou hrou, je Santa Cruise přesně tím pravým titulem pro vás, jelikož z něj atmosféra Vánoc přímo sálá. Nevěříte? Zkuste a uvidíte!

Santa Cruise

Platforma: Freeware
Výrobce: Shadelohr 3D interactive

Stáhnout

Santa CruiseVánoce už nejsou to co bývaly. Možná vám to zní jako otřepaná fráze, ale dost možná toto tvrzení není daleko od pravdy. Ať už je tomu jakkoliv, nová doba chce moderní metody a některé věci patří opravdu pouze minulosti. Z toho také vycházel Santa Claus, když se na stará kolena rozhodl prodat své soby, kteří mu až doposud věrně sloužili na jeho každoroční štědrovečerní pouti s dárky za nedočkavými dětmi. Z peněz, které dostal za chudáky soby, si rozhodl pořídit raketové saně, to aby byla roznáška dárků rychlejší. Hold pokroku neunikne nikdo, ani Santa Claus.

Jak asi většina z vás tuší, v této povedené vánoční hře se ztělesníte do samotného Santy Clause, jehož úkol byl lehce nastíněn v odstavci výše. Za povinnost tu nebudete mít nic jiného, než v pořádku doručit co největší množství dárků k jejich příjemcům. Že to zní jednoduše? Moc se neradujte, protože v praxi to taková procházka růžovým sadem rozhodně nebude.

Santa CruiseNa hru máte časový limit jedné a půl minuty a po tuto dobu můžete se sáňkami poletovat po obloze a shazovat z nich dárky do komínů domů, které se nacházejí pod vámi. První problém nastane v okamžiku, kdy se rozhodnete nějakým způsobem ukočírovat sáňky, což – hlavně zpočátku – nebude vůbec jednoduché. Pokud se přes toto úspěšně prokoušete, nejásejte, ještě nemáte vyhráno. Další zádrhel na vás čeká při shazování dárků. Ty totiž nepadají z vašich sáněk přímo kolmo dolů k zemi, jak by se dalo čekat, ale Santa je vždy vyhodí kousek před sebe a poté se dárek snáší po křivce. Kvůli tomu je třeba se naučit odhadovat tu správnou vzdálenost, kdy stisknout danou klávesu a o dárek sáňky odlehčit. Zpočátku asi budete rádi, když nějaký z nich vůbec bude směřovat do komína, avšak po malém tréninku byste to měli zvládat levou zadní.

Santa CruiseVaše působení coby Santy Clause končí po uplynutí výše zmíněného limitu nebo po shození všech 20 dárků, které u sebe máte, či pokud ztratíte všechny životy. Ty máte celkem tři a abyste o ně přišli, stačí létat moc nízko nad zemí a narážet do střech nebo komínů domů.

Na závěr opět krátce ke zpracování hry. Tato stránka na hře opravdu exceluje, neboť grafika mě příjemně překvapila svou malebností, rozmanitostí a nejrůznějšími světelnými efekty. Vše vypadá opravdu profesionálně a rozhodně je radost na ni pohledět, ostatně to můžete posoudit z přiložených obrázků. A aby toho nebylo málo, zvuková stránka také nijak slyšitelně nezaostává, a tak po technické stránce nemá hra snad ani jedinou chybičku. Jak vidíte, Santa Cruise je až neskutečně kvalitní hra, která by neměla uniknout vaší pozornosti. Chcete si odpočinout od toho všeho vánočního shonu a na chvíli se odreagovat, mohu vám ji opravdu vřele doporučit.

Autor:


Témata: Advent a Vánoce

Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Mercedes Třída E 3,0 350d...
Mercedes Třída E 3,0 350d...

r.v. 2017, naj. 16 900 km, diesel
1 339 356 Kč (s DPH)Najdete na iDNES.cz