Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Santa Ride! 2 - rozdávejte vánoční dárky

  12:00aktualizováno  3:18
Pod dvou letech jsme se dočkali pokračování skvělé vánoční hry Santa Ride. Znovu osedláte spřežení sobů a budete sbírat ztracené dárky. Tentokrát vás však čeká víc práce, protože je budete muset ještě doručit do správných domečků.
80

Santa Ride! 2

Platforma: Shareware

demo

Stáhnout

Santa Ride! 2S odstupem dvou let nám profesionálové ze studia Invictus Games nadělili pokračování pěkné vánoční freewareovky Santa Ride!. Věřím, že po vánočním shonu začínáte odpočívat a užívat si té pravé vánoční atmosféry. Než však přijde na řadu štědrovečerní večeře a rozbalování dárků, pojďte si rozbalit náš dáreček a zahrát si Santa Ride!. Vyzkoušíte si roli Santa Clause, který jako každý rok opouští svou základnu na severním pólu a na sáňkách se spřežením šesti sobů se vydává rozdávat dárky dětem na celém světě. V prvním díle jste si užili především skvělého závodního poježdění v překrásné 3D grafice. Mohli jste sbírat dva typy dárků, z nichž jeden druh sloužil jako bonusy. Druhý díl je více zodpovědnější a náš Santa Santa Ride! 2 bude muset více pracovat. Dárky totiž bude muset nejen sbírat, ale také rozdávat do správných domečků. První viditelnou změnou je tedy přítomnost skřítka v zelené kamizole na sáňkách, který má na starosti právě vystřelování dárků.

Na začátku se vydáte na sběr dárečků, jež jsou rozházeny po celém herním světě. Nejprve se držte cesty, která vás přivede do městečka. Zde najdete další velký počet dárků na kluzišti, zbytek je rozházen mimo cesty, na kopečcích a většinou po jednotlivých kusech. Jakmile jich několik nastřádáte, vydejte se hledat domeček s příjemcem, ke kterému vás dovede otáčející se směrová šipka. Samotný domek je pak obklopen září z hvězdiček, Santa Ride! 2 takže minout ho je prakticky nemožné. Důležitým kritériem, jak dlouze sbírat dárečky a kdy je začít rozdávat, je tzv. "důvěroměr". Je to sloupec v levé částí, který zobrazuje, jak moc děti na Santu věří. Čím více dárků doručíte, tím vyšší spokojenější. Navíc ji ještě zvýší, pokud před cílovým domkem spustíte tradiční smích"ho ho ho" klávesou H. Na vaši pouť máte časový limit, během kterého musíte doručit 24 dárků. Na závěr se vám spočítá rychlost a spokojenost a převede se na bodové skóre.

Santa Ride! 2Sobi mají svou tvrdou hlavu a směrovat je přesně na dárky je někdy za trest. Chce to shovívavost, neměnit prudce pohyby a jet pomalu. Po cestě můžete brát i bonusy: mrkvičku na zrychlení, podkovu pro lepší ovladatelnost, koláč pro dvojnásobné bonusové skóre. 

Santa Ride! 2 opět disponuje překrásnou trojrozměrnou grafikou. Nejenom Santovo spřežení, ale především okolní svět plný domečků a ozdob je vyveden do nejmenších detailů. Do pozadí hraje pěkně zremixovaná koleda, která navozuje tu správnou vánoční atmosféru. 


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

81 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 107 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

recept-na-domaci-pohankove-mleko
recept-na-domaci-pohankove-mleko

Skvělá alternativa běžného mléka, kterou ocení všichni alergici.Najdete na iDNES.cz